KORZENIE I SKRZYDŁA

KORZENIE I SKRZYDŁA DLA OJCA I SYNA

 

O co idzie?

Może tempo życia i codzienność wykopały przepaść między wami? Przeżywacie zniechęcenie sobą i wysiłkiem podejmowanym dla ideałów? A może chcecie stawać się mężczyznami? Wyrastacie ze wspólnych korzeni i jesteście wezwani do tego, by przez jakiś czas razem frunąć w niebo. Jak doświadczacie tego „wspólnie” i „razem”?

Czy wiesz jak zbliżać serce ojca do serca syna? Na czym budujesz i dokąd prowadzisz? Jakim synem i jakim ojcem jesteś, i jakim chciałbyś być? I co na to Bóg?

Mężczyzna dojrzały afirmuje postawę rycerza, kapłana i poety. Proponujemy Wam cykl spotkań adresowany do Ojca z Synem, który, jak ufamy, pomoże stanąć wobec tych pytań i odnaleźć odpowiedź. Nie będzie to tylko intelektualne poszukiwanie ale formacja z przygodą w tle.

Jak to będzie wyglądało?

Każde spotkanie rozpoczyna się w piątek popołudniu i kończy w sobotę przed obiadem. Każde będzie przygodą w przyrodzie z jakąś formą aktywności: wędrówką, kajakami, rowerami, wspinaczką górską itp. Każde będzie też biwakiem, w którym tato z synem sami rozbiją namiot i będą obozować. Każde będzie też współzawodnictwem w różnych układach – pomiędzy ojcem i synem, między tymi parami a także między chłopcami a ojcami. Każde będzie też wspólnym przygotowaniem i świętowaniem Eucharystii, która jest źródłem i szczytem życia dla wierzących (spotkania respektują katolicką wizję rodziny i wychowania).

Jak się zapisać i co zabrać?

Zapisać można się przez stronę do 4 dni przed spotkaniem. Żeby ono się odbyło, potrzeba 5 par tato – syn; dzień później zostanie wysłana informacja o której i gdzie się spotykamy a także wskazania dodatkowe do tego co zabrać (lista podpowiedzi znajduje się tu).

Kto to organizuje i kto jest zaproszony?

Spotkania koordynuje duszpasterstwo Rzymskokatolickiej Parafii św. Wojciecha w Jeleniej Górze, które sprawuje nad nimi opiekę duchową. W poprowadzenie poszczególnych spotkań angażują się ojcowie, którzy mają doświadczenie formacji u Skautów Europy, w Domowym Kościele czy Ekpiach ENDu. Zapraszamy duety: ojciec z synem w wieku 12– 17 lat (przy czym zastrzegamy sobie prawo odmowy). Wyprawy nie są prowadzone w trybie zorganizowanych form wypoczynku ale wspólnego wyjazdu znajomych, podczas którego niepełnoletni syn pozostaje pod prawną opieką ojca.

Ile to kosztuje?

Angażujący się w spotkania działają w kluczu non – profit. Możecie być poproszeni o zabranie jakichś wiktuałów lub sprzętu lub wsparcie przejazdu dla prelegenta czy koniecznych materiałów ale to w wolności :)

No i co?

Twój syn Ciebie potrzebuje. Ty … jego potrzebujesz. Tak to wymyślił dobry Bóg stawiając was razem na drodze do siebie. Jeśli rozeznasz, że to Wam pomoże – przybywaj. Westchnij i … zadecyduj na dobry początek.

Najbliższe spotkanie?

Najbliższe spotkanie?
21 VI godz. 17.10 przed wejściem głównym do kościoła św. Wojciecha. Zapisać
można się przez stronę do 4 dni przed biwakiem; żeby on się odbył, potrzeba 5 par
tato – syn; to spotkanie to wyprawa kajakowa; zakończenie Mszą w Wieleniu w
sobotę (22 VI) o 12.00. Trzeba dysponować samochodem (wystarczy jeden na dwa
duety). Zabieramy - każda osoba 2 jajka, cebulę, konserwę, dżem, masło, chleb plus
to co w spisie sprzętu :) dodatkowe info u xStanisława

ZAPISY: