Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

20.05.2018 r.

1.    Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny i  czas w którym każdy katolik, posłuszny Przykazaniom Kościelnym, powinien przyjąć Komunię Świętą. Jutro Święto NMP Matki Kościoła: Msze Święte o 7.00, 8.30, 16.30 i 18.00. Kancelaria w poniedziałek nie będzie czynna.

2.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe o 17.30.

3.     Dziś uroczystość I Komunii Świętej. Zapraszamy do modlitwy za dzieci i ich rodziny przez tzw. Biały Tydzień.

4.    Próba dzieci rocznicowych w czwartek o 16.30; jak podawaliśmy, rocznicę I Komunii świętować będziemy w Boże Ciało o 10.00.

5.    W czwartek wieczór miłosierdzia: po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona w tym tygodniu przez Odnowę w Duchu Świętym,  z okazją do spowiedzi i kierownictwa duchowego.

6.    Cotygodniowa, całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, z modlitwą w intencji duchowego odrodzenia, rozpoczyna się w czwartek po Mszy wieczornej i kończy w piątek przed 18.00. Wciąż zachęcamy do zapisów na godzinny dyżur.

7.    W najbliższy weekend w parafii MB Miłosierdzia w Cieplicach coroczne Święto Matki – szczegóły na ulotkach na stoliku z prasą w zakrystii. Pamiętajmy w sobotę w modlitwach o naszych Mamach.

8.    Szkoły katolickie w Jeleniej Górze zachęcają do zapoznania się ze szczegółami rekrutacji, podanej na tablicach i ulotkach na stoliku.

9.     Katecheci zapraszają dzieci na kolonie Caritasu, które odbywać się będą od 21 lipca do 3 sierpnia w Ustroniu Morskim . Szczegóły i zapisy u katechetów w SP 11.

10. Pamiętajmy dalej w modlitwie o naszych Księżach, którzy w tym czasie wspominają rocznice swoich święceń (21 V Ks. Krzysztof, 24 V Ks. Dariusz, 26 V Ks. Bogdan, 24 VI  Ks. Prałat Tadeusz)