Ogłoszenia duszpasterskie

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

21.07.2024 r.  1. Witamy w naszej parafii Gości i życzymy wszystkim przeżywania bliskości z Bogiem.

  2. W lipcu i sierpniu, podobnie jak w ubiegłe lata, w niedziele nie ma Mszy o 13.00 i nieszporów. Sprawy kancelaryjne możemy załatwić, w soboty od 19.00 do 20.00, a sprawy pilne (np. chorzy, pogrzeby) można zgłaszać od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy wieczornej (wezwanie do umierających zawsze).

  3. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, z modlitwą w intencji duchowego odrodzenia, rozpoczyna się w czwartek po Mszy wieczornej i kończy w piątek przed 18.00 .

  4. W czwartek wspomnienie św. Krzysztofa – zapraszamy do udziału w Mszy świętej wieczornej i modlitwy w intencji naszego Solenizanta – Ks. Krzysztofa.

  5. Zakończyły się obozy harcerek, harcerzy, wilczków oraz wędrówka przewodniczek – w najbliższą sobotę na Mszy o 7.00 zbierają się wilczątka wyruszające na obóz do Radoniowa. Dziękujemy wszystkim, którzy prowadzą formację skautową w ramach wolontariatu.

  6. Zachęcamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy z Legnicy w sobotę 27 VII – 5 VIII weźmie w niej udział nasz Ks. Dariusz. Natomiast parafia w Cieplicach organizuje trzydniowy wyjazd na świętowanie kolejnej rocznicy bohaterskiego Powstania Warszawskiego z pielgrzymką po kościołach stolicy – szczegóły na tablicy na domu parafialnym.

  7. Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o otoczenie naszych kościołów, a także panom z rady parafialnej za naprawienie lampy na domu parafialnym.

  8. Zbiórką do puszek za tydzień wspomożemy naszych kleryków studiujących w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu.

Za chwilę pobłogosławienie pojazdów z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, Patrona kierowców– ksiądz z wodą święconą będzie stał, jak co roku, u dołu parkingu.