Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17.09.2023 r.

 1. Dziś rocznica napaści Sowieckiej Rosji na Polskę, walczącą w 1939 r. z Niemcami; to także Dzień Sybiraka – pamiętajmy w modlitwach.

 2. Wszystkie Msze odprawiane są w dużym kościele, ponieważ w naszej małej świątyni trwają prace konserwatorskie przy organach – dziękujemy za ofiary składane do kopert i na konto parafii na ten cel.

 3. Spotkanie rodziców dzieci klas pierwszych, chcących zapisać swoje dzieci na przygotowania do I Komunii, dziś po Mszy o 11.30; natomiast rodziny dzieci klas drugich zbierają się w niedzielę 24 IX po Mszy o 11.30.

 4. W poniedziałek 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, Patrona Polski, polskich dzieci i młodzieży – Msza święta w intencji ks. Stanisława będzie odprawiona o godz. 18.00. Potem zapraszamy na spotkanie w ogrodzie parafialnym.

 5. Służba Liturgiczna (ministranci, lektorzy i kandydaci) zbiera się w poniedziałek na Mszy o 18.00.

 6. Dzieci z klas trzecich spotykają się we wtorek o 17.45 w kościele i uczestniczą we Mszy wieczornej – rodziców, którzy chcą dostarczyć akt chrztu, zgodę z innej parafii czy chcieliby porozmawiać z księdzem, zapraszamy w środy do kancelarii między 16.00 a 17.00.

 7. Spotkanie Rady Parafialnej w najbliższy wtorek o godz. 19.00 a liderów zrzeszeń eklezjalnych o 20.00.

 8. Próba naszego chóru parafialnego, który prowadzi Pan Adam Mikulski, we wtorek o 19.00 w sali w domu parafialnym – zapraszamy chętnych.

 9. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, z modlitwą w intencji duchowego odrodzenia, rozpoczyna się w czwartek po Mszy wieczornej i kończy w piątek przed 18.00. W czwartek Święto św. Mateusza – Patrona skarbowców, celników i Straży Granicznej – pamiętajmy o wszystkich, którzy pełnia służbę dla dobra wspólnego.

 10. Kandydaci do bierzmowania, którzy nie byli obecni na czerwcowych egzaminach i ci, którzy jeszcze chcą się zapisać do bierzmowania przychodzą w piątek od 16.00 do 17.00 do kancelarii (pytania są na stronie parafii). Comiesięczne spotkanie dla wszystkich przygotowujących się do bierzmowania w niedzielę za tydzień na Mszy o 13.00. Natomiast kandydatów z klas pierwszych zapraszamy dodatkowo 28 IX na 17.00 do kościoła.

 11. W sobotę od 10.00 turniej tenisa stołowego dla ministrantów z okolic.

 12. W sobotę , we wspomnienie św. O.Pio, zapraszamy do modlitwy za orędownictwem tego Świętego na Mszę wieczorną; po niej spotkanie Wspólnoty Modlitwy O. Pio, świętującej piętnastolecie powstania.

W zakrystii zapisy na wyjazd autokarowy do Sanktuarium Krzeszowskiego na Diecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca, która odbędzie się w sobotę 7 X