Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela Zwykła – 11 XI 2018 r.

11.11.2018 r.

  1. Dziś świętujemy NARODOWY DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI -11 listopada – to setna rocznica odzyskania suwerenności naszej Ojczyzny po 123 latach zaborów. W naszej parafii kazania głosi Ks. Mariusz Majewski, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Jeleniej Górze. Uroczysta Eucharystia za Ojczyznę o godz. 10.00. Koncert w wykonaniu młodzieży ze szkół katolickich bezpośrednio po Mszy o 10.00. Nasza młodzież zaprasza na specjalnie przygotowany na tę okazję spektakl pod tytułem: „Nie żal i umierać”: o 16.30 i 19.00 w nowej sali audiowizualnej na plebanii. Przy kościele odbywa się zbiórka do puszek na katolickie szkoły w naszym mieście.

  2. Modlitwy za zmarłych, polecanych w wypominkach, są odprawiane po Mszy o 18.00, w niedziele o 17.30.

  3. Jutro Święto Narodowe – zachęcamy rodziny, które chcą w ten dzień zdobyć najwyższy nasz szczyt – Śnieżkę, na wyjazd samochodami o 8.15; konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie (dziś) u ks. proboszcza.

  4. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w powstający chór parafialny zapraszamy w najbliższy wtorek na 18.00 na Eucharystię, a potem na pierwsze spotkanie z Panem Adamem Mikulskim, który chór poprowadzi. Zachęcamy wszystkich, którzy się wahają, do przyjścia i rozeznania.

  5. W każdy czwartek po Mszy Świętej o 18.00 rozpoczyna się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, z modlitwą w intencji duchowego odrodzenia, inicjowana w tym tygodniu przez Skautów Europy. Spowiedź i kierownictwo duchowe od 20.00 do 21.00.

  6. J.E.Ks. Bp Zbigniew Kiernikowski, biskup \legnicki, udzieli sakramentu bierzmowania w najbliższy piątek podczas Mszy o 18.00. Wszystkim świętującym to wydarzenie proboszcz udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych z odmówieniem modlitwy „Pod Twoją obronę”.

  7. W piątek i sobotę wędrówki Młodego Ogniska i Zastępu Zastępowych.

  8. W następną niedzielę po Mszy o 11.30 spotkania dla rodziców dzieci z klas I, II i III w związku z przygotowaniami do I Komunii Świętej.

  9. Zapraszamy do Szafy Miłosierdzia wszystkich, którzy potrzebują ubrań, w listopadzie w dniach i godzinach wypisanych na szafie przed wejściem głównym.

  10. Można zamawiać Msze Święte na przyszły rok i zaopatrzyć się w zakrystii w kalendarze.