Ogłoszenia duszpasterskie

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.03.2018 r.

1.              Bogu niech będą dzięki za Misje Święte. Radujemy się Wszystkimi, którzy włączyli się w ich przygotowanie i prowadzenie: naszemu Misjonarzowi, Księżom, Katechetom, Dyrekcjom szkół i Nauczycielom, Zrzeszeniom Eklezjalnym, tym którzy przygotowywali liturgię i modlitwy, którzy przynieśli ciasto – niech Bóg wynagrodzi. Jednym z owoców Misji Świętych mogłaby być stała adoracja Najświętszego Sakramentu – zachęcamy do zapisów na godzinne czuwanie, raz w tygodniu, przy Jezusie Eucharystycznym.

2.              Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową w piątki po Mszy o 8.30, o 17.15 z udziałem dzieci i po Mszy o 18.00 z udziałem młodzieży, oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15, podczas których zbierana będzie taca na przygotowanie Bożego Grobu i Ołtarza Adoracji. Trwa zbiórka niepsującej się szybko żywności dla potrzebujących i słodyczy i zabawek dla dzieci na Święta. W ramach akcji Caritasu można zaopatrzyć się w „paschaliki”.

3.              Jutro Uroczystość św. Józefa; w ten dzień imieniny świętuje Ks. Bogdan – zapraszamy na Mszę Świętą o 18.00 w intencji Solenizanta.

4.              W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie lektorów i Wspólnoty Krwi Chrystusa.

5.              Krąg Biblijny we wtorek po Mszy wieczornej.

6.              W czwartek wieczór miłosierdzia: po  Mszy Świętej w kościele św. Jerzego adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym, a potem w ciszy, z możliwością spowiedzi i kierownictwa duchowego, do godz. 21.00.

7.              Parafia MB Miłosierdzia zaprasza na nocną Drogę Krzyżową na wzgórze Grodna w najbliższy piątek o 20.00.

8.              Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00 a kandydatów w sobotę o 10.00.

9.              W najbliższą sobotę 24 III tradycyjna piesza pielgrzymka do Dąbrowicy wyruszy o godzinie 8.30 z naszego kościoła; zapraszamy na nią zwłaszcza rodziny z dziećmi. 10.          Do Ruchu Adopcji Dziecka Poczętego przystąpić będzie można podczas pielgrzymki i w czasie Mszy wieczornej 24 III o 18.00 (szczegóły na plakatach).