Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela Zwykła

06.10.2019 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które są odprawiane w dni powszednie i niedziele o 17.30. Dzieci otrzymują kontrolki – nalepki.

 2. Spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii Świętej, dziś po Mszy o 11.30.

 3. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy do kafejki parafialnej w niedziele po Mszy o 10.00.

 4. Jutro święto Matki Bożej Różańcowej. Moderatorzy wspólnoty modlitewnej Różaniec rodziców za dzieci informują, że rozdanie grafików na rok 2019/2020 odbędzie się w poniedziałek po Mszy o 18.00. Przypominamy, że Msza Św. w intencji dzieci objętych duchową opieką rodziców, odprawiana jest w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.00.

 5. Zachęcamy do udziału w parafialnej pielgrzymce autokarowej na Jasną Górę 10 X (czwartek) – odjazd o 4 rano – powrót ok. 21.00 (koszt 70 zł., zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej).

 6. Próba chóru parafialnego w czwartek o 19.30.

 7. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, z modlitwą w intencji duchowego odrodzenia, rozpoczyna się w czwartek po Mszy wieczornej i kończy w piątek przed 18.00; prowadzona będzie w tym tygodniu przez Domowy kościół, a potem w ciszy (w ten czwartek z racji pielgrzymki na Jasną Górę bez kierownictwa i spowiedzi)

 8. Z okazji Dnia Papieskiego – rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – organizowane jest w najbliższą sobotę tradycyjne wyjście na Chojnik, który odwiedził Karol Wojtyła. Rozpoczęcie o 9.30 w kościele w Sobieszowie. Dla uczestników wejście do Karkonoskiego Parku Narodowego i na zamek Chojnik będzie darmowe. Zachęcamy szczególnie rodziny i czcicieli św. Jana Pawła II.

 9. Za tydzień XIX Dzień Papieski przeżywany pod hasłem; „Wstańcie, chodźmy” - darem serca wesprzemy Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia. Przy naszym kościele, jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół Katolickich będą rozprowadzać „Papieskie Kremówki” – tą akcją pomożemy katolickiej edukacji w naszym mieście.

 10. W przyszłą niedzielę w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbędą się dwa koncerty ku czci naszego świętego Papieża– o 16.00 i 18.00 – gwiazdą wydarzenia będzie Poldek Twardowski z Poznania – w zakrystii można nabyć cegiełki – wejściówki o wartości 30 zł. wspomagając działalność bieżącą Zespołu Szkół \Katolickich w Jeleniej Górze.

 11. Ostatnia procesja fatimska, w niedzielę 13 X o 17.30.

 12. Nasi strażacy chcą zorganizować centrum edukacji przeciwpożarowej dla dzieci i młodzieży, które może przez zajęcia w nim prowadzone uratować komuś życie – by zdobyć fundusze zwracają się z prośbą do naszych parafian o głosowanie na fundusz obywatelski (projekt 013T) – szczegóły na plakatach i ulotkach na stoliku.

 13. Trwają prace konserwatorskie związane z renowacja zbytków kościoła św. Jerzego. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, zbiórka na tace na cele remontowe.