Ogłoszenia duszpasterskie

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24.03.2019 r.

  1. W okresie Przygotowania Paschalnego zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki po Mszy o 8.30 i o 17.15 z udziałem dzieci, oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15 (podczas nich zbiórka na dekoracje świąteczne). Trwa zbiórka żywności dla potrzebujących, słodyczy i zabawek dla dzieci na Święta.

  2. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach od 3 do 5 kwietnia a rekolekcje dla dorosłych w dniach od 7 do 10 kwietnia, pod przewodnictwem Ks. Marcina Delestowicza. Spowiedź rekolekcyjna, z udziałem Księży z dekanatu, w środę 10 kwietnia. Prośmy o światło Ducha Świętego dla Rekolekcjonisty i uczestników.

  3. Do kafejki na plebanii zapraszamy w niedziele po Mszach o 10.00 i 11.30; po tych Mszach można zaopatrzyć się w wychodzącą co tydzień gazetkę parafialną.

  4. Dziś w ramach akcji Caritasu rozprowadzane będą paschaliki na stół wielkanocny; przy kościele zbiórka do puszek na seminarium duchowne.

  5. Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w poniedziałek - Msze święte o 7.00, 8.30, 15.00 w szpitalu, 16.30 i 18.00. Podczas Mszy wieczornej będzie można przystąpić do Ruchu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, deklaracje pobrać można ze stolika i z tablic przy wejściach do kościołów. Zachęcamy do modlitwy za nienarodzonych, których życie jest zagrożone.

  6. Kancelaria w poniedziałek nie będzie czynna.

  7. We wtorek spotkanie katechetów o 16.30 . Próba chóru po Mszy wieczornej.

  8. W czwartek po Mszy wieczornej rozpoczyna się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jerzego, prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym; okazja do kierownictwa duchowego między 20.00 a 21.00.

  9. W przyszłą niedzielę Msza wieczorna z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

  10. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają w utrzymaniu terenu wokół kościoła.