Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

21.04.2024 r.

 1. Dziś Czwarta Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza - Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.30, podczas którego będziemy prosili Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych.

 2. Dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom trzydniowej, autokarowej, parafialnej pielgrzymki do Łagiewnik, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic; wzięło w niej udział prawie dziewięćdziesięciu uczestników, którzy cieszyli się rozmodleniem, piękną pogodą i sakralnym klimatem pielgrzymkowych miejsc.

 3. Zachęcamy usilnie do modlitwy o ochronę ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Dziś jedna z pierwszych projekcji nowego filmu „Miało nie żyć” to o dzieciach, które w Polsce umierają po aborcji, o tym, co dzieje się z tymi, które przeżyją zabieg? Jak szpitale radzą sobie z dziećmi, które miały nie żyć a rodzą się żywe? Ze względu na przerażające sceny, film przeznaczony jest tylko dla dorosłych – młodzież od 15 roku życia może wejść z rodzicami. Zapraszamy dziś do domu parafialnego o 19.00. (Przerażająca rzeczywistość aborcji – bez niedomówień, bez owijania w bawełnę. Relacje z pierwszej ręki, świadkowie, którzy nie potrafią powstrzymać łez. Całkowita słabość maleńkich dzieci w zderzeniu z przemocą, sadystycznymi procedurami, bezdusznością… Zobacz najmocniejszy dokument o aborcji, jaki kiedykolwiek powstał w Polsce. Żebyś nie mówił, że nie wiedziałeś)

 4. Przedodpustowa zbiórka całej służby liturgicznej (ceremoniarzy, lektorów, ministrantów i kandydatów) w poniedziałek o godz. 18.45 w kościele.

 5. Osoby chcące wziąć udział w Rekolekcjach Oddanie 33 spotykają się w poniedziałek o godz. 19.00– szczegóły na plakatach.

 6. Zapraszamy na odpust parafialny 23 IV (wtorek) na Mszę o 18.00. Poprowadzi ją Ks. Prałat Jan Adamarczuk. Po Mszy procesja eucharystyczna. Po procesji pierwsza, krótka, próba przedkomunijna dla dzieci klas III; następna próba w środę po Mszy wieczornej.

 7. Chętni na pielgrzymkę po sanktuariach Polski wschodniej, która odbędzie się pod koniec czerwca, mogą zapisywać się w zakrystii; program wywieszony jest w wejściu bocznym do kościoła. Spotkanie organizacyjne i wpłata 500 zł. w czwartek o 19.00 w poczekalni do kancelarii.

 8. W czwartek po Mszy wieczornej całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jerzego (kierownictwo duchowe od 20.00).

 9. Rekolekcje dla dzieci klas I -III odbędą się w najbliższy czwartek i piątek – przypominamy rodzicom o odesłaniu informacji do szkoły o udziale dzieci rekolekcjach. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotkach.

 10. Koncert uwielbienia, przygotowany przez nasz zespół, w najbliższą sobotę o 19.00.

 11. Msza z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, i adoracja prowadzona przez wspólnotę Nazaret w niedzielę, za tydzień, o 18.00.

 12. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w niedzielnych Mszach św., biorą udział w uroczystości odpustu ku czci św. Wojciecha. Kandydaci z kl. 7 i 8 oraz chętni mają spotkanie nad Katechizmem w piątek po Mszy wieczornej.