Ogłoszenia duszpasterskie

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

19.05.2024 r.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są w kościele, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, w niedziele i uroczystości o 17.30, a w dni powszednie po Mszach wieczornych ok. 18.30. Zapraszamy także na majówki poza świątynią: przy Krzyżu na ul. Karłowicza w poniedziałki o 19.15 i przy Krzyżu na ul. Wiejskiej w środy o 19.15. Przychodźmy z książeczkami.

 2. Dziś 57 dzieci przyjmie/przyjęło I Komunię Świętą; prośmy o ożywienie wiary w ich rodzinach. Program Białego Tygodnia wywieszony jest w gablotkach.

 3. Przy kościele zbiórka do puszek na II ratę ubezpieczenia budynków kościelnych. Dziękujemy za zrozumienie.

 4. Spotkanie katechetów we wtorek o 16.30.

 5. Rodziców z dziećmi rocznicowymi zapraszamy na spotkanie we wtorek o 18.40 (rozpoczniemy je nabożeństwem majowym) i na próbę 28 V. Rocznica I Komunii Świętej w Boże Ciało o 10.00.

 6. W czwartek po Mszy wieczornej całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jerzego (nie będzie kierownictwa duchowego). Spotkanie Rady Parafialnej o 19. 00, liderów zrzeszeń eklezjalnych o 19.30 i tych, którzy chcą się włączyć w przygotowanie dnia dziecka w naszej parafii o 20.00.

 7. Rusza cykl spotkań Korzenie i Skrzydła dla Ojców i Synów, które mają pogłębić relacje przez przygodę, biwakowanie i modlitwę – szczegóły na stronie internetowej parafii– pierwszy biwak 17-18 V- zachęcamy.

 8. Święcenia prezbiteratu w najbliższą sobotę w katedrze legnickiej przyjmie diakon Dawid Dziedziejko, który odprawi Mszę prymicyjną w naszym kościele 16 VI o 11.30 – zachęcamy do modlitwy.

 9. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Częstochowy 8 czerwca, są proszone, by uregulować swoje dane i wpłaty do czwartku 24 maja u ks. Krzysztofa. Natomiast chętni na pielgrzymkę po sanktuariach Polski wschodniej, która odbędzie się pod koniec czerwca, mogą zapisywać się w zakrystii z wpłatą. Kończymy zapisy, wpłata całej kwoty do ostatniego dnia maja.

 10. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w niedzielnych Mszach, korzystają ze spowiedzi, biorą udział w nabożeństwach do Matki Bożej. W najbliższy piątek 24 maja o godz. 19:00 młodzież z kl. 7 i 8 ma swoje spotkanie formacyjne nad Katechizmem Kościoła Katolickiego. Zapraszamy także chętnych parafian chcących pogłębiać swoją wiedzę katechizmową.

 11. Trzecie Przykazanie Kościelne nakłada obowiązek aby „przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą” – zadbajmy aby je wypełnić (w Polsce czas ten rozciągnięto do Niedzieli Trójcy Świętej - za tydzień); spowiedź w naszym kościele w dni powszednie pół godziny przed Mszami, a w niedziele podczas Mszy.

 12. Organizowany jest autokarowy wyjazd na spotkanie z Radiem Maryja i Telewizją Trwam w Krzeszowie – zapisy pod numerem na plakacie.