Ogłoszenia duszpasterskie

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

02.06.2024 r.
  1. Pięknie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizacje i przebieg Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – procesji, koncertu uwielbienia a także wczorajszego Dnia Dziecka. Dziś ministranci będą rozprowadzać kremówki, w ten sposób możemy pomóc w dofinansowaniu pielgrzymki na Jasną Górę dla służby liturgicznej. Harcerki z kolei oferują dziś i za tydzień ciasto – wspomagamy ich letni obóz.

  2. Zachęcamy do tego, aby uczestniczyć w procesjach eucharystycznych, które połączymy z nabożeństwem czerwcowym - odbywają się one po Mszach wieczornych a dziś przed Mszą wieczorną. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do dzwonków i wstążek przy sztandarach. W szczególny sposób zachęcamy do procesji dzieci z klas rocznicowych z klasy IVd w poniedziałek, IVe we wtorek, z IVf i g w środę i dzieci rocznicowe spoza Szkoły Podstawowej nr 11 w czwartek. W czwartek ostatnia procesja eucharystyczna i pobłogosławienie wianków.

  3. W ostatni dzień maja uczestnicy Rekolekcji Oddanie 33 zawierzyli siebie Maryji – gratulujemy.

  4. Zbiórka służby liturgicznej w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele; szczególnie zapraszamy kandydatów na ministrantów.

  5. W czwartek po Mszy wieczornej całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jerzego (kierownictwo duchowe do końca wakacji po umówieniu)

  6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Msze o 7.00, i 18.00; z tej racji w najbliższy piątek nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16.00.

  7. Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę z naszymi ministrantami i dziećmi pierwszokomunijnymi wyrusza w najbliższą sobotę o godz. 5.00; zbiórka przed kościołem o godz. 4.45. Prosimy pielgrzymów o modlitwę w intencji naszej parafii.

  8. W niedziele za tydzień, jak zwykle w drugą niedzielę miesiąca, taca przeznaczona będzie na cele remontowe.

W przyszłą niedziele wybory do europarlamentu; zadbajmy swoim głosowaniem o posłów, którzy będą bronić naszych wartości i zadbają o prawdziwe dobro Ojczyzny. Tylu naszych bohaterów cierpiało dla niej i oddawało za nią życie – nie lekceważmy jej przez rezygnację z wyborów.