", napisanego przez studentów Duszpasterstwa Akademickiego "Maciejówka" we Wrocławiu, w którym po krótce opisane jest znaczenie każdego dnia Wielkiego Tygodnia.
Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 1000 w Katedrze Msza św. Krzyżma, podczas której pobłogosławione są oleje używane do namaszczania chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich (Sakrament Święceń), chrztu i bierzmowania. W czasie tej Mszy Świętej duchowieństwo diecezjalne odnawia przyrzeczenia kapłańskie. Wszystkich zachęcamy do udziału w tej pięknej Eucharystii, a zwłaszcza ministrantów i lektorów.
W naszym kościele o godz. 1800 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ołtarza Adoracji, upamiętniającego pojmanie w Ogrójcu. Podczas procesji zaśpiewamy hymn „Sław, języku, tajemnicę…”, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny na zwyczajnych warunkach. Na znak smutku zostanie obnażony ołtarz. Adoracja potrwa do godz. 2300.
Wielki Piątek – pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; post ten obowiązuje osoby od 18 aż do 60 roku życia; zachęca się także pozostałych, zwłaszcza młodsze pokolenie, do zachowania tego postu; powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych dobrze rozciągnąć też na Wielką Sobotę). Od godz. 700rozpoczniemy całodzienną adorację Pana Jezusa przy Ołtarzu Adoracji. O godz. 800 Jutrznia z Godziną Czytań; o godz. 1200 Droga Krzyżowa po ulicach miasta. O godz. 1500 zgromadzimy się na Godzinę Miłosierdzia Bożego. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 1800. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Chwilę po liturgii będzie jeszcze okazja do spowiedzi do 2300 w ramach akcji "Noc Konfesjonałów 7.0". Adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa przez całą noc i Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej. Prowadzić ją będą różne zrzeszenia eklezjalne według porządku podanego w gablotach.
Wielka Sobota – jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Niech włączą się w nią osoby, które tradycyjnie uczestniczą w I soboty miesiąca w Jerychu, zachowując jednak porządek adoracji podany na Wielką Sobotę. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do Otchłani, nadal obowiązuje więc cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Na godz. 800 zapraszamy do wspólnej modlitwy Jutrznią z Godziną Czytań. Pobłogosławienie pokarmów na stół wielkanocnych co pół godziny od godz. 900 do 1500. W czasie błogosławieństwa pokarmów zbiórka na prace w kościele św. Jerzego, a także zbiórka żywności na śniadanie wielkanocne dla potrzebujących, która zostanie rozdzielona po 1500. Jeszcze jedna okazja do spowiedzi od 1500 do 1600
Wigilia Paschalna – o godz. 2200 Liturgia Wigilii Paschalnej zakończona procesją rezurekcyjną. Na liturgię przynosimy świece; zabezpieczmy je tak, by nie oblać woskiem ławki czy posadzki.
Niedziela Wielkanocna – Msze Święte sprawujemy o godz. 830, 1000, 1130, 1300 , 1500 w szpitalu, i 1800.
Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte sprawujemy o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1300 i 1800. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy i Katolicki Uniwersytet Lubelski.