Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela Zwykła

12.11.2023 r.

 1. Modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach są odprawiane po Mszach o 18.00, w niedziele o 17.30. Porządek nabożeństw wypominkowych według ulic podany jest na odwrocie kart wypominkowych . Kartki wypominkowe możemy wciąż wziąć wychodząc z kościoła ze stolika, a potem składać je do skrzynki przy obrazie MB Nieustającej Pomocy.

 1. Dziś Kościół w Polsce wspiera modlitwą i ofiarami do puszek prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

 2. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w przeprowadzenie świętowania Dnia Niepodległości w naszej parafii. Przy głównym wejściu do świątyni został ustawiony Orzeł Biały.

 3. Relikwie Błogosławionej rodziny Ulmów będą w jeleniogórskiej Bazylice w dniach 12- 13 XI – nasza parafia jest zaproszona do czuwania przy nich jutro – o 8.15 Różaniec, o godz. 9.00 Msza Święta.

 4. Próba chóru parafialnego we wtorek o 19.00.

 5. Spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa we wtorek po Mszy wieczornej.

 6. Spotkanie z trzema siostrami zakonnymi ze Stanów Zjednoczonych w środę – rozpoczynamy od Mszy wieczornej a potem nasi goście, jak nam przekazano, powiedzą świadectwo i opowiedzą jak żyć Słowem Bożym.

 7. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, z modlitwą w intencji duchowego odrodzenia, rozpoczyna się w czwartek po Mszy wieczornej i kończy w piątek przed 18.00 – w tym tygodniu rozpoczyna ją Grupa Modlitewna św. O. Pio; kierownictwa duchowego w ten czwartek nie będzie .

 8. Przypominamy sprzątającym groby na zamkniętym cmentarzu przykościelnym o zabieraniu śmieci ze sobą, bądź wyrzucaniu ich z zachowaniem segregacji, do śmietników przy garażach parafialnych.

 9. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć świętego Mikołaja i potrzebujących na święta zachęcamy do składania słodyczy, żywności, zabawek i przyborów szkolnych do koszy ustawionych w kościele.

 10. Są już zapowiadane kalendarze parafialne – mają one 16 stron; obok pięknych zdjęć z naszego małego kościoła, są w nim różne informacje dotyczące życia naszej parafii.

 11. Powoli zbliżamy się do końca roku liturgicznego. W nowy rok wprowadzi nas parafialny, adwentowy, dzień skupienia, który rozpoczniemy w sobotę 2 XII o 16.00 konferencjami dla mężczyzn i kobiet i warsztatami dla młodzieży i dzieci (będziemy przygotowywać na nich lampiony, stroiki i wieńce z czterema świecami oraz dekorować pierniczki); wieczorną Mszą z Niedzieli otworzymy adwent; wieczór zakończymy koncertem uwielbienia w sali w domu parafialnym.