Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela ZWYKŁA

29.10.2023 r.
 1. Dziś Msza wieczorna w intencji uwolnienia i uzdrowienia – po niej adoracja prowadzona przez wspólnotę Nazaret. Comiesięczne spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania na Mszy o 13.00 – kandydaci z klas VI przynoszą deklaracje. Kandydaci do bierzmowania w listopadzie uczestniczą w niedzielnej Mszy św., korzystają ze spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca. Uczniowie kl. 7 i 8 będą mieć swoje spotkanie w czwartek 9 XI o godz. 17.00 w kościele.

 2. We wtorek zapraszamy na ostatnie nabożeństwo różańcowe o 17.30. Dzieci przynoszą książeczki z powklejanymi obrazkami (należy je policzyć i cyfrę wpisać na przedostatnią stronę) – nagrody dla najgorliwszych będą rozdane podczas wtorkowego Balu Wszystkich Świętych, na który zapraszamy dzieci przebrane za świętych - będzie też konkurs z wiedzy o błogosławionej rodzinie Ulmów. Przed balem zapraszamy na Mszę o 18.00. Przestrzegamy, jak co roku, przed okultystycznymi zabawami związanymi z halloween i pogańskimi praktykami. „Mroczne orszaki” i zabawy powodują różne duchowe nieszczęścia u ich uczestników z samobójstwami włącznie.

 3. W środę obowiązująca Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu odprawiane będą w porządku niedzielnym (przy kościele zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Legnicy). W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: Msze o 7.00, 8.30, 16.30 (po niej procesja na nieczynny cmentarz przykościelny) i 18.00 (podczas niej modlić się będziemy za naszych Parafian, którzy zmarli od listopada ubiegłego roku). Odpusty za zmarłych w te dni można uzyskać przynajmniej na dwa sposoby. Od południa 1 listopada do północy 2 listopada można zdobyć odpust zupełny nawiedzając kościół lub kaplicę publiczną lub półpubliczną, a od 1 do 8 listopada (ten odpust można otrzymywać przez te dni codziennie) pobożnie odwiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych. Warunkiem uzyskania obu odpustów jest odmówienie Ojcze nasz, Wierze w Boga i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego, oraz stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej a także brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Jeśli któryś z warunków nie będzie spełniony, odpust będzie cząstkowy. Przypominamy sprzątającym groby na zamkniętym cmentarzu przykościelnym o zabieraniu śmieci ze sobą, bądź wyrzucaniu ich z zachowaniem segregacji, do śmietników przy garażach parafialnych.

 

 1. Modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach będą odprawiane od 2 listopada po Mszy o 18.00, w niedziele o 17.30. Porządek nabożeństw wypominkowych według ulic podany jest na odwrocie kart wypominkowych . Kartki wypominkowe możemy wciąż wziąć wychodząc z kościoła ze stolika, a potem składać je do skrzynki przy obrazie MB Nieustającej Pomocy.

 2. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, z modlitwą w intencji duchowego odrodzenia, rozpoczyna się w czwartek po Mszy wieczornej i kończy w piątek przed 18.00; kierownictwo duchowe od 20.00.

 3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca; szczególniejsza okazja do spowiedzi od 16.00 do 17.50.

 4. W sobotę: rano nabożeństwo I sobót miesiąca, potem całodniowe Jerycho Różańcowe, po Mszy wieczornej wypominki i Męski Różaniec.

 5. Tych, którzy chcą otrzymać w tym roku pobłogosławiony opłatek, będący symbolem jedności, zachęcamy do zwrotu kopert opłatkowych.

 6. Na Dzieło Nowego Tysiąclecia złożono 2710 zł., które przekazaliśmy Fundacji.

 7. W zeszły poniedziałek nastąpił odbiór konserwatorski pierwszego etapu konserwacji prospektu organowego – komisje nie wniosły uwag. Przygotowujemy kalendarz parafialny, który będzie cegiełką na dalsze prace przy instrumencie.

 8. Parafia MB Miłosierdzia zaprasza na kwietniową pielgrzymkę autokarową na wschód Polski – szczegóły na stronie internetowej. Tam również kurs Jakub (rekolekcje dla mężczyzn na sposób szkoły nowej ewangelizacji) w dniach 3-5 XI (plakat na tablicy).

 9. W przyszłym roku planujemy dwie kilkudniowe parafialne pielgrzymki autokarowe w Polsce: na Święto Miłosierdzia Bożego do Łagiewnik przez Jasną Górę i Kalwarię Zebrzydowską 5-7 IV i śladami św. Wojciecha i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki 24-27 VI.

 10. Relikwie Błogosławionej rodziny Ulmów będą w jeleniogórskiej Bazylice w dniach 12- 13 XI – nasza parafia jest zaproszona do czuwania przy nich 13 XI o godz. 9.00.