Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15.10.2023 r.

 1. W październiku nabożeństwa różańcowe w dni powszednie i niedziele o 17.30. W kościele wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy składać przy Obrazie MB.

 2. Dziś XXIII Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „Cywilizacja życia”; darem serca wesprzemy Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia. Przy naszym kościele, jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół Katolickich rozprowadzają „Papieskie Kremówki” – tak pomożemy katolickiej edukacji w naszym mieście. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i wzięli udział w wyjściu na Chojnik z okazji Dnia Papieskiego.

 3. Zbiórka całej służby liturgicznej i próba asysty przed bierzmowaniem w poniedziałek o godz. 18.45 w kościele. Obecność obowiązkowa.

 4. Plan spotkań przed bierzmowaniem dla kandydatów z kl. 1 w tym tygodniu: próba w poniedziałek o godz. 19.15 w kościele, spowiedź dla kandydatów i ich rodzin w piątek od 17.00 do 18.00; przygotowanie kościoła i sali parafialnej wraz z rodzicami na spotkanie z Biskupem w sobotę o godz. 9.00; próba generalna w sobotę o godz. 19.00 w kościele; w niedzielę zbiórka kandydatów ze świadkami przed kościołem o godz. 10.45.

 5. W poniedziałek uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, patronki Śląska, która opiekuje się także szczepem naszych skautek.

 6. Próba chóru parafialnego we wtorek o 19.00 w sali w domu parafialnym.

 7. Wspomnienie błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, męczennika, patrona szczepu skautów, w najbliższy czwartek – módlmy się za Jego orędownictwem za Polskę i o powołania. Po Mszy będzie można oddać cześć Jego Relikwiom.

 8. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, z modlitwą w intencji duchowego odrodzenia, rozpoczyna się w czwartek po Mszy wieczornej i kończy w piątek przed 18.00 (z racji rejonowego spotkania księży nie będzie kierownictwa duchowego).

 9. Czciciele św. Ojca Pio zapraszają w czwartek na Mszę o 18.00 a potem na czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.

 10. Z okazji Dnia i Tygodnia Papieskiego zapraszamy naszych parafian a zwłaszcza młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania, na Papieski Wieczór Chwały, który odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.15 w naszym kościele. Poprowadzi go młodzież ze wspólnoty Focolari oraz animatorzy Eucharystycznego Ruchu Młodych z Chojnowa wraz z zespołem.

 11. W każdą trzecią sobotę miesiąca z parafii Podwyższenia Krzyża świętego po Mszy o 10.00 wyrusza pielgrzymka pokutna do Sanktuarium w Dąbrowicy prowadzona przez grupę Oddanie 33.

 12. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o 11.30 J. E. Ks. Bp Piotr Wawrzynek udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

 13. Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, w niedzielę za tydzień nasi ministranci wraz z rodzicami będą rozprowadzać "kremówki papieskie". Służba liturgiczna już dziś dziękuje za każde dobro i wsparcie.

 14. 22 października w kościołach polskich liczenie wiernych.

 15. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Wiejskiej dzielą się z nami radością z dofinansowania z rządowego programu, które pozwoli na wybudowanie długo oczekiwanej remizy. Gratulujemy i życzymy Bożej opieki w służbie.