Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10.09.2023 r.

 

 Dziś beatyfikacja rodziny Ulmów – niech nowi Błogosławieni będą dla nas wzorem i umocnieniem w wierności Chrystusowi.

Jak zwykle przed uroczystością św. Stanisława Kostki – Patrona polskich dzieci i młodzieży (18 IX) – rozpoczynamy Tydzień Wychowania pod hasłem ”Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. W sobotę zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny, który wyruszy z Placu Piastowskiego w Cieplicach o godz. 14.00, do kościoła MB Miłosierdzia, gdzie Mszę o 18.00 odprawi Bp Marek Mendyk. O wielu przygotowanych tam atrakcjach dla całych rodzin informują plakaty.

Dziś Msze Święte na rozpoczęcie nowego roku katechetycznego: dla młodszych dzieci ze szkół podstawowych o 11.30 (z pobłogosławieniem nowych przedmiotów szkolnych) i dla starszych dzieci i młodzieży z klas VI, VII, VIII i szkół ponadpodstawowych o 13.00. Przypominamy rodzicom o wypełnieniu deklaracji uczestnictwa dzieci i młodzieży w lekcjach religii w szkole. Prosimy rodziców o zatroszczenie się o spowiedź swoich rodzin i dzieci. Inauguracja roku skautowego dziś po Mszy o 10.00 .

Spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii Świętej, dziś po Mszy o 11.30. Rodziców dzieci klas pierwszych, chcących zapisać swoje dzieci na przygotowania do I Komunii zapraszamy w niedzielę 17 września na spotkanie po Mszy o 11.30; natomiast rodziny dzieci klas drugich zbierają się w niedzielę 24 IX także po Mszy o 11.30.

Spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania w poniedziałek o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa.

Zbiórka ministrantów i lektorów w poniedziałek o 19.00 w kościele; zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

Próba naszego chóru parafialnego , który prowadzi Pan Adam Mikulski, we wtorek o 19.00 w sali w domu parafialnym – zapraszamy chętnych do uwielbiania Pana Boga śpiewem.

Spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa we wtorek po Mszy wieczornej.

Procesja fatimska w środę po Mszy wieczornej.

Msza za Ojczyznę w czwartek o 18.00.

Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, z modlitwą w intencji duchowego odrodzenia, rozpoczyna się w czwartek po Mszy wieczornej i kończy w piątek przed 18.00.

W zakrystii rozpoczynamy zapisy na wyjazd autokarowy do Sanktuarium Krzeszowskiego na Diecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca, która odbędzie się w sobotę 7 X – wyjazd o 8.45, powrót ok. 16.30. Koszt autokaru to 40 zł., wpłacane przy zapisach.

W dniach 15 – 17 IX nasze starsze harcerki biorą udział w ogólnopolskiej pielgrzymce przewodniczek do Górki Klasztornej – informacje u szefowych.

We wtorek 19 IX spotkanie Rady Parafialnej o godz. 19.00 a liderów zrzeszeń eklezjalnych o 20.00.

W Legnicy w tym roku szkolnym organizowane będą zajęcia w ramach Diecezjalnej Szkoły Liturgicznej, Szkoły Animatora Biblijnego a także dwuletnich Podyplomowych Studiów Teologiczno – Katechetycznych, dających m.in. możliwość pracy na stanowisku katechety – szczegóły na stronach internetowych diecezji; zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.