Ogłoszenia duszpasterskie

XXII NIEDZIEKLA ZWYKŁA

03.09.2023 r.

  1. Kończą się wakacje; dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji wyjazdów: na obozy skautowe, na wędrówkę po Kotlinie Kłodzkiej i do Santiago de Compostela, na Światowe Dni Młodzieży, na rekolekcje oazowe, na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, na obóz ERMu w Niechorzu. Niech Bóg wynagrodzi wszelki trud naszym Księżom, Katechetom i świeckim Wolontariuszom. Od dziś wraca niedzielna Msza o 13.00 i nabożeństwa niedzielne o 17.30. Wszystkie Msze odprawiane są w dużym kościele.

  2. Powakacyjna zbiórka całej służby liturgicznej w poniedziałek o 19.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do służby ministranckiej.

  3. Spotkanie katechetów we wtorek o 16.30.

  4. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, z modlitwą w intencji duchowego odrodzenia, rozpoczyna się w czwartek po Mszy wieczornej i kończy w piątek przed 18.00.

  5. Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku katechetycznego w niedzielę za tydzień: dla młodszych dzieci ze szkół podstawowych o 11.30 (z pobłogosławieniem nowych przedmiotów szkolnych) i dla starszych dzieci i młodzieży z klas VI, VII, VIII i szkół ponadpodstawowych o 13.00. Przypominamy rodzicom o wypełnieniu deklaracji uczestnictwa dzieci i młodzieży w lekcjach religii w szkole. Prosimy rodziców o zatroszczenie się o spowiedź swoich rodzin i dzieci - w tym tygodniu szczególniejsza okazja do sakramentu pokuty i pojednania codziennie od 17.30 do 18.00. Przypominamy, że w naszym kościele spowiadamy w uroczystości i niedziele podczas Mszy Świętych, a w dni powszednie przed Mszami Świętymi.

  6. Spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii Świętej, w najbliższą niedzielę po Mszy o 11.30. Rodziców dzieci klas pierwszych, chcących zapisać swoje dzieci na przygotowania do I Komunii zapraszamy w niedzielę 17 września na spotkanie po Mszy o 11.30; natomiast rodziny dzieci klas drugich zbierają się w niedzielę 24 IX także po Mszy o 11.30.

  7. Inauguracja roku skautowego w następną niedzielę – Msza o 10.00 . Po Mszy o 10.00 zapraszamy zainteresowanych katolickim harcerstwem - dziewczęta od klas czwartych do szóstych szkoły podstawowej do wilczków a od klas siódmych do drugiej liceum do harcerek w Szczepie Skautów Europy działającym przy naszej parafii.

Spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania 11 IX (poniedziałek) o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa.