-
Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy w kościele, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, w niedziele i uroczystości obowiązujące o 17.30, a w pozostałe dni po Mszach wieczornych.
-
Trwają przygotowania do podjęcia relikwii św. Tereski od Dzieciątka Jezus i Jej Rodziców, które będziemy gościli w samym środku wakacji. Urna – relikwiarz Świętej, waży 132 kg – potrzeba sześciu mężczyzn, którzy wniosą go do kościoła 29 VII o 18.00 i sześciu, którzy go wyniosą 30 VII ok. 8.00 – panów, chętnych do tej zaszczytnej funkcji, prosimy o zgłoszenie się do ks. Proboszcza. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych włączeniem się w tą uroczystość na spotkania organizacyjne do domu parafialnego dziś po Mszy o 8.30.
-
Dziś seans filmowy w kinie Helios, organizowany dla naszej parafii o 15.00; to film „Posłani”.
-
We wtorek nasz chór parafialny zaśpiewa podczas Mszy wieczornej, potem spotkanie podsumowujące rok przy grillu.
-
Zbliża się zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Omadlamy z wdzięcznością naszych Katechetów, Wychowawców i Nauczycieli oraz dzieci i młodzież, życząc dobrych wakacji – w czwartek Msza z udziałem dzieci i młodzieży o godz. 8.00; do wspólnej modlitwy zapraszamy także rodziców i dziadków.
-
Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, z modlitwą w intencji duchowego odrodzenia, rozpoczyna się w czwartek po Mszy wieczornej i kończy w piątek przed 18.00 (kierownictwo duchowe, do końca wakacji, po umówieniu).
-
Zbiórka służby liturgicznej w czwartek o 19.15 na boisku przy ul. Noskowskiego.
-
Letnia wędrówka Ogniska HaeRek do Siwcówki w Beskidach i Krakowa rozpoczyna się w piątek.
-
Zespół „Ad Dominum” wyjeżdża na spływ kajakowy 1 VII.
-
Na przełomie czerwca i lipca nasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym organizuje, jak co roku, rekolekcje Szkoły Maryji nad polskim morzem.
-
Seminarium duchowne organizuje w Legnicy, od 6 do 10 VII, rekolekcje dla młodzieży męskiej, w wieku od 13 do 25 lat, „Równaj w górę”. Zapisy w zakrystii lub przez stronę internetową WSD.
-
W lipcu i sierpniu, podobnie jak w ubiegłe lata, w niedziele nie będzie Mszy o 13.00 i nieszporów. Podczas wakacji kancelaria będzie czynna tylko w soboty od 19.00 do 20.00 a w sprawach pilnych (pogrzeby, chorzy) od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy wieczornej.