Ogłoszenia duszpasterskie

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

12.05.2024 r.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są w kościele, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, w niedziele i uroczystości o 17.30, a w dni powszednie po Mszach wieczornych ok. 18.30 – na te nabożeństwa zapraszamy w szczególny sposób dzieci klas drugich – prosimy potraktować ich udział w majówkach jako obowiązkowy element przygotowań do I Komunii Świętej – dzieci otrzymują nalepki. Zapraszamy także na majówki poza świątynią: przy Krzyżu na ul. Karłowicza w poniedziałki o 19.15 (prowadzi Żywy Różaniec i Grupa Modlitwy św. Ojca Pio) i przy Krzyżu na ul. Wiejskiej w środy o 19.15 (prowadzi Odnowa w Duchu Świętym). Przychodźmy z książeczkami.

 2. Pierwsza procesja fatimska w poniedziałek po Mszy wieczornej – o przygotowanie i poprowadzenie różańca prosimy grupę Różańca za Dzieci. Przynieśmy świece i zabezpieczmy je przed kapaniem.

 3. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych z klas trzecich we wtorek i środę – rozpoczynają się nabożeństwem majowym o 18.30. Dzieci przychodzą z książeczkami.

 4. Msza za Ojczyznę 14. dnia miesiąca, we wtorek o 18.00; spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa po Mszy wieczornej.

 5. W czwartek o 16.30 spotkanie Grupy Modlitwy św. O. Pio a po Mszy wieczornej całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jerzego (kierownictwo duchowe od 20.00).

 6. W piątek Msza i nabożeństwo do św. Rity. Rozpoczynamy o godz. 18.00, później majówka połączona z nabożeństwem do naszej Patronki od spraw trudnych. Prosimy zabrać ze sobą róże oraz zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do św. Rity. Po ucałowaniu relikwii na zakończenie będzie można nabyć specjalne różańce z relikwiami św. Rity opatrzone certyfikatem (35 zł.).

 7. Spowiedź dla dzieci i rodzin dzieci pierwszokomunijnych w sobotę od 8.00 do 9.30 w następującym porządku: 8.00 klasy a, b, c 8.30 d, e, f, 9.00 g oraz spoza SP nr 11. Uroczystość I Komunii w przyszłą niedzielę podczas Mszy o 10.00.

 8. W sobotę o 18.00 wieczorną Mszą Wigilijną z siedmioma czytaniami rozpoczniemy obchód Zesłania Ducha Świętego – po Mszy adoracja z uwielbieniem, zakończona o 21.00 Apelem Jasnogórskim.

 9. Za tydzień zbiórka do puszek na II ratę ubezpieczenia budynków kościelnych.

 10. W czwartek 23 V spotkanie Rady Parafialnej o 19. 00, liderów zrzeszeń eklezjalnych o 19.30 i tych, którzy chcą się włączyć w przygotowanie dnia dziecka w naszej parafii o 20.00

 11. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Częstochowy 8 czerwca, są proszone, by uregulować swoje dane i wpłaty do 20 maja u ks. Krzysztofa. Natomiast chętni na pielgrzymkę po sanktuariach Polski wschodniej, która odbędzie się pod koniec czerwca, mogą zapisywać się w zakrystii z wpłatą; program wywieszony jest w wejściu bocznym do kościoła. Odwiedzimy Łańcut, Leżajsk, Markową z muzeum Ulmów, Lublin, Wąwolnicę z sanktuarium maryjnym, Włodawę, Kodeń z bazyliką NMP, Pratulin z miejscem kultu Męczenników podlaskich, Siemiatycze, Drohiczyn, Hodyszewo, Mazury i Warmię (Pisz, Ruciane Nida, Mrągowo, Kętrzyn Świętą Lipkę, Reszel i Stoczek Warmiński) i zakończymy w miejscu objawień Matki Bożej – Gietrzwałdzie. Kończymy powoli zapisy.

 12. Kandydaci do bierzmowania w miesiącu maju uczestniczą w niedzielnych Mszach, korzystają ze spowiedzi, biorą udział w nabożeństwach majowych przynajmniej raz w tygodniu oraz są zaproszeni w najbliższą sobotę 18 maja na godz. 18.00 na mszę wigilijną Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Obecność jest obowiązkowa. Pytania do czerwcowych egzaminów są do pobrania na stronie internetowej parafii

 13. W tym czasie księża przeżywają rocznice swoich święceń – ks. Stanisław 18 V, ks. Krzysztof 22 V, ks. Dariusz 24 V i ks. Prałat 24 VI - prosimy o modlitwę w naszej intencji.

 14. Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej przeżywać będziemy w Boże Ciało o 10.00; zapraszamy rodziców z dziećmi na spotkanie 21 V i próbę 28 V.

 15. Przy zaangażowaniu ojców związanych ze Skautami Europy, Domowym Kościołem i ENDem rusza cykl spotkań Korzenie i Skrzydła dla Ojców i Synów, które mają pogłębić relacje przez przygodę, biwakowanie i modlitwę – szczegóły na stronie internetowej parafii– zachęcamy.