Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

05.05.2024 r.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są w kościele, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, w niedziele i uroczystości o 17.30, a w dni powszednie po Mszach wieczornych ok. 18.30 – na te nabożeństwa zapraszamy w szczególny sposób dzieci klas drugich – prosimy potraktować ich udział w majówkach jako obowiązkowy element przygotowań do I Komunii Świętej – dzieci będą otrzymywały nalepki. Również w tym roku zapraszamy na majówki poza świątynią: przy Krzyżu na ul. Wiejskiej w środy o 19.15 (prowadzi Odnowa w Duchu Świętym) i przy Krzyżu na ul. Karłowicza w poniedziałki o 19.15 (prowadzi Żywy Różaniec i Grupa Modlitwy św. Ojca Pio). Przychodźmy z książeczkami.

  1. Zbiórka służby liturgicznej: ceremoniarzy, lektorów, ministrantów i kandydatów w poniedziałek po mszy wieczornej i nabożeństwie majowym ok. godz. 19:00 w kościele.

  2. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych z klas trzecich we wtorek środę – rozpoczynają się nabożeństwem majowym o 18.30. Dzieci przychodzą z książeczkami.

  3. W czwartek po Mszy wieczornej całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jerzego (kierownictwo duchowe od 20.00).

  4. W najbliższy czwartek wszyscy kandydaci do bierzmowania od kl. 6 do 8 mają swoje spotkanie o godz. 18.50 w kościele. Będą rozdane pytania do czerwcowych egzaminów na zakończenie kolejnego roku przygotowania do bierzmowania i podane ważne informacje. Na tym spotkaniu będzie odczytana lista. Bardzo prosimy, by kandydaci przyszli z rodzicami. Po wspólnym spotkaniu w kościele kandydaci z kl. 7 i 8 mają swoje oddzielne spotkanie formacyjne. W miesiącu maju kandydaci do bierzmowania uczestniczą w nabożeństwach do Matki Bożej przynajmniej raz w tygodniu.

  5. Spotkanie dla mężczyzn z Dolnego Śląska odbędzie się w Krzeszowie, w najbliższą sobotę, program jest na plakatach.

  6. Chętni na pielgrzymkę po sanktuariach Polski wschodniej, która odbędzie się pod koniec czerwca, mogą zapisywać się w zakrystii z wpłatą zaliczki 500 zł.; program wywieszony jest w wejściu bocznym do kościoła. Z naszej parafii wyruszy także autokarowa, jednodniowa pielgrzymka do Częstochowy, do Pani Jasnogórskiej. Termin pielgrzymki 8 czerwca (sobota). Zapraszamy ministrantów z rodzicami, dzieci I komunijne oraz chętnych parafian. Koszt 110 zł. Zapisy w zakrystii, najlepiej bezpośrednio u ks. Krzysztofa