Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11.02.2024 r.

 1. Zapisy na trzydniową, autokarową, pielgrzymkę „Śladami św. Jana Pawła II” do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa i Łagiewnik, która odbędzie się w dniach 13-15 IV 2024r. - zapisy w niedziele po Mszy o 8.30.

 2. Środą Popielcową rozpoczniemy Wielki Post – Msze Święte, z posypaniem głów popiołem, sprawujemy w tym dniu o 7.00, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00 (z udziałem chóru). W okresie Przygotowania Paschalnego zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki po dodatkowej Mszy o 8.30 i o 17.15 z udziałem dzieci i młodzieży oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15 (podczas nich zbiórka na dekoracje świąteczne). Zachęcamy, w tym świętym czasie, do podjęcia postanowień dotyczących modlitwy, jałmużny i postu. Rozpoczynamy zbiórkę niepsującej się szybko żywności dla potrzebujących i słodyczy i zabawek dla dzieci na Święta. Przypominamy, że ta środa jest w Kościele dniem postnym.

 3. Dziś Światowy Dzień Chorych – zapraszamy o 15.00 do kaplicy szpitalnej na Mszę z sakramentem namaszczenia chorych Prosimy o pomoc w przewiezieniu chorych – jednocześnie zachęcamy do zgłaszania swoich chorych i unieruchomionych wiekiem do comiesięcznych odwiedzin przez kapłana z Najświętszym Sakramentem i spowiedzią.
  Katechizm Kościoła Katolickiego nr 1528 przypomina, że „stosowny czas na przyjęcie namaszczenia chorych zachodzi wtedy, gdy wierny staje wobec niebezpieczeństwa śmierci z powodu choroby lub starości”. Według Kodeksu Prawa Kanonicznego kan. 1004 – § 1. „Namaszczenia chorych można udzielić wiernemu, który po osiągnięciu używania rozumu, znajdzie się w niebezpieczeństwie śmierci na skutek choroby lub starości. § 2. Sakrament ten wolno powtórzyć, jeśli chory po wyzdrowieniu znowu ciężko zachoruje lub jeśli w czasie trwania tej samej choroby niebezpieczeństwo stanie się poważniejsze”.Kan. 1007: „Nie wolno udzielać namaszczenia chorych tym, którzy uparcie trwają w jawnym grzechu ciężkim”.Rytuał Sakramentu chorych  tłumaczy” że Sakramentu tego można udzielić także chorym przed operacją chirurgiczną, „jeżeli przyczyną operacji jest niebezpieczna choroba”. Osobom „w podeszłym wieku, których siły opuszczają, można udzielić namaszczenia chorych również wtedy, gdy nie zagraża im niebezpieczna choroba”

 4. W Okresie Wielkiego Postu Msze w dni powszednie odprawiane będą o 7.00 rano w kościele św. Jerzego, pozostałe w kościele św. Wojciecha.

 5. Próba chóru we wtorek o 19.00.

 6. Kancelaria w Środę Popielcową nie będzie czynna.

 7. Msza za Ojczyznę 14. dnia miesiąca – w Środę Popielcową o 18.00.

 8. Spotkanie Grupy Modlitwy św. O.Pio w czwartek od 16.30.

 9. W czwartek po Mszy wieczornej całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jerzego (kierownictwo duchowe od 20.00)

 10. Wszystkich mężczyzn, chcących modlić się za swoje żony, córki, mamy czy kobiety w trudnej sytuacji, zapraszamy na 9. pielgrzymkę pokutną mężczyzn na Krzyżną Górę 8 marca (piątek) po Mszy wieczornej – szczegóły na plakacikach.

W sobotę Parafialny Wielkopostny Dzień Skupienia – o 16.30 warsztaty dla dzieci (będziemy przygotowywać palmy, krzyże i wizerunki Jezusa), o 17.30 Różaniec (część bolesna), o 18.00 Msza Niedzielna z pełną asystą a po niej koncert uwielbienia w domu parafialnym.