Ogłoszenia duszpasterskie

V NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

04.02.2024 r.

  1. Kończymy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za kolędowe spotkania. Ofiary złożone przy tej okazji zostały podzielone zgodnie z prawem – połowa została przekazana na zobowiązania parafii wobec dzieł w diecezji (m. in. na Legnicką Kurię Biskupią. Seminarium Duchowne i Dom Księży Emerytów). Spowiedź w dni powszednie pół godziny przed Mszami, w niedziele podczas Mszy; Msze w dni powszednie odprawiamy w kościele św. Jerzego. Kancelaria czynna już w trybie pokolędowym.

  2. Dziś z okazji wspomnienia św. Agaty, ministranci rozprowadzają sól egzorcyzmowaną (ofiary złożone przy tej okazji wesprą fundusz ministrantów).

  3. Comiesięczne spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania dziś na Mszy św. o godz. 13.00.

  4. Zapraszamy na trzydniową, autokarową, pielgrzymkę „Śladami św. Jana Pawła II” do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa i Łagiewnik, która odbędzie się w dniach 13-15 IV 2024r. - spotkanie organizacyjne dziś po Mszy o 8.30 i zmianie tajemnic różańcowych, w kościele św. Jerzego – zapisy za tydzień po Mszy o 8.30.

  5. W poniedziałek, po Mszy wieczornej ok. godz. 18.45 będziemy rozbierać choinki i porządkować ozdoby świąteczne w kościele. Zachęcamy ministrantów, w ramach zbiórki, kandydatów do bierzmowania i chętne osoby - do pomocy.

  6. Próba planowa chóru we wtorek o 19.00.

  7. Kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary w środę po Mszy wieczornej.

  8. W czwartek po Mszy wieczornej całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jerzego, kierownictwo duchowe po umówieniu.

  9. W niedzielę 11 II, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorych – zapraszamy o 15.00 do kaplicy szpitalnej na Mszę z sakramentem namaszczenia chorych Prosimy o pomoc w przewiezieniu chorych – jednocześnie zachęcamy do zgłaszania swoich chorych i unieruchomionych wiekiem do comiesięcznych odwiedzin przez kapłana z Najświętszym Sakramentem i spowiedzią.

  10. Na początku Wielkiego Postu – w sobotę 17 II - odbędzie się Parafialny Wielkopostny Dzień Skupienia – o 16.30 warsztaty dla dzieci (będziemy przygotowywać palmy, krzyże i wizerunki Jezusa), o 17.30 Różaniec (część bolesna), o 18.00 Msza Niedzielna z pełną asystą a po niej koncert uwielbienia w domu parafialnym.