Ogłoszenia duszpasterskie

TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

26.05.2024 r.
 1. Dziś modlimy się szczególniej za nasze Mamy. Parafia MBMiłosierdzia zaprasza na coroczny festyn – program w gablotkach.

 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe a potem Czerwcowe w niedziele i uroczystości o 17.30 a w dni powszednie po Mszach wieczornych.

 3. Zbiórka całej Służby Liturgicznej w poniedziałek o 19.00; zapraszamy chłopców, którzy po I Komunii Świętej chcieliby zostać ministrantami.

 4. Próba dla dzieci rocznicowych (które przynoszą karty z udziałem w I piątkach – nagrody w Boże Ciało) we wtorek – rozpoczynamy Nabożeństwem Majowym o 18.30 Rodzinom dzieci rocznicowych i samym dzieciom przypominamy o spowiedzi do której można przystąpić w naszym kościele w dni powszednie pół godziny przed Mszami, a w niedziele podczas Mszy.

 5. Do budowy ołtarzy zapraszamy w środę o 15.00.

 6. W czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ. Msze o 7.00, 8.30, 10.00 (z udziałem dzieci rocznicowych)– po niej wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy, która przejdzie ulicami: - Moniuszki, Kolberga, Karłowicza i Moniuszki, (udekorujmy okna symbolami religijnymi); potem Msze Święte: bezpośrednio po zakończeniu procesji ok. 13.00 i o 18.00 (przed którą nabożeństwo majowe). Od piątku, przez tydzień, będziemy uczestniczyć w procesjach eucharystycznych, które połączymy z nabożeństwem najpierw majowym a potem czerwcowym - będą się one odbywały po Mszach wieczornych a w niedzielę o 17.30. Zapraszamy dziewczynki, zwłaszcza rocznicowe i pierwszokomunijne, oraz przygotowujące się do Komunii z klas drugich i pierwszych do sypania kwiatów a chłopców do dzwonków i wstążek przy sztandarach. W szczególny sposób zachęcamy do procesji dzieci z klas rocznicowych z klasy IVa w piątek, IVb w sobotę i z IVc w niedzielę. Rodziców prosimy o poniesienie sztandarów. 30 V przypada naszej parafii dzień diecezjalnej, wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu – zapraszamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem od godz. 14.00, która przejdzie w cotygodniową całodobową adorację Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jerzego (kierownictwo duchowe do końca wakacji po umówieniu).

 7. W Boże Ciało nasz zespół zaprasza na koncert uwielbienia, który odbędzie się na wolnym powietrzu przy kościele po Mszy wieczornej ok. 19.00; jeśli pogoda przeszkodzi koncert zostanie przeniesiony do sali. Zapraszamy serdecznie do wspólnego wysławiania śpiewem Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 8. W piątek Msza wieczorna za zmarłych w ostatnim miesiącu.

 9. Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca po Mszy o 7.00, potem całodniowe Jerycho Różańcowe, a po Mszy wieczornej i procesji Męski Różaniec, który przejdzie ulicami osiedla do Krzyża na ul. Karłowicza.

 10. Papież i sytuacja związana z obroną prawa do życia kierują nasz wzrok ku dzieciom – z tej racji chcemy urządzić piknik dla dzieci 1 czerwca – serdecznie więc zapraszamy w sobotę po Mszy wieczornej na ogrody parafialne dzieci i młodzież – w programie gry, zabawy, zawody sportowe i grill – zakończenie o 21.00 Apelem Jasnogórskim. Organizację tego pikniku i wyjazdy dzieci organizowane przez naszą parafię będziemy mogli wspomóc zbiórką do puszek, która zorganizowana będzie w Boże Ciało po Mszach Świętych – zachęcamy także tych, którzy mogą, do ufundowania wyjazdów dla dzieci i młodzieży.

 11. Ostatnie zapisy na pielgrzymkę po sanktuariach Polski wschodniej (w pierwszy tydzień wakacji) w zakrystii, z wpłatą do ostatniego dnia maja – do tego czasu należy uzupełnić dane i wpłatę do pełnej sumy (31 maja jest terminem nieprzekraczalnym). Organizowany jest także autokarowy wyjazd na spotkanie z Radiem Maryja i Telewizją Trwam w Krzeszowie 3 VI– zapisy pod numerem na plakacie.

 12. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w Mszach w niedziele i Boże Ciało i korzystają ze spowiedzi.

 13. Możemy poprzeć Oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych, zatytułowane „Stanowczy sprzeciw wobec działań Ministerstwa Edukacji Narodowej” .