Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

28.01.2024 r.

 W tym tygodniu kończy się wizyta duszpasterska. Jeśli ktoś chciałby zaprosić duszpasterza, bo z jakiegoś powodu nie mógł przyjąć księdza, to prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii. Do końca kolędy kancelaria czynna w poniedziałek, środę i piątek od 14.00 do 15.00 oprócz I piątku miesiąca; nie będzie też w dni powszednie spowiedzi przed wieczorną liturgią - wyspowiadać się można będzie, jak zwykle, pół godziny przed Mszą ranną i podczas Mszy niedzielnych. Msze w dni powszednie odprawiamy w kościele św. Jerzego. 

Dziś zbiórka do puszek na ubezpieczenie kościoła i budynków parafialnych; prosimy o zrozumienie.

Zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity o godz. 17:30. Msza Święta z modlitwą w intencji uzdrowienia i uwolnienia, i adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez wspólnotę Nazaret, również dziś, o 18.00.  

Próba planowa chóru we wtorek o 19.00.

Kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary w środę po Mszy wieczornej.

W każdy czwartek, po Mszy Świętej o 18.00, rozpoczyna się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu; kierownictwo duchowe po umówieniu.

W piątek święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Msze Święte o 7.00, 8.30, 10.00, 16.30 (z udziałem dzieci; przygotowujące się do I Komunii przychodzą ze świecami chrzcielnymi, potem spotkanie z rodzicami i możliwość nabycia książeczek) i ostatnia Msza o 18.00 – w ten dzień błogosławimy świece. W świece gromniczne możemy się zaopatrzyć dziś w zakrystii. 2 luty to światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich i prosić będziemy o powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i parafii; ofiarami składanymi do puszek wspomożemy zakony. To pierwszy piątek miesiąca - okazja do spowiedzi od 16.00 do 17.50.

Zimowa wędrówka przewodniczek w najbliższy weekend.

W I sobotę miesiąca o 7.00 Msza i Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, potem całodniowe Jerycho Różańcowe. Mężczyzn, którzy chcą razem modlić się za swoje rodziny, Kościół i Ojczyznę zapraszamy po Mszy wieczornej do Męskiego Różańca.

W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Agaty, ministranci rozprowadzać będą sól egzorcyzmowaną (ofiary złożone przy tej okazji wesprą fundusz ministrantów).

Comiesięczne spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00.

W poniedziałek 5 lutego po Mszy wieczornej ok. godz. 18.45 będziemy rozbierać choinki i porządkować ozdoby świąteczne w kościele. Zachęcamy ministrantów, w ramach zbiórki, kandydatów do bierzmowania i chętne osoby - do pomocy.

Zapraszamy na trzydniową, autokarową, pielgrzymkę „Śladami św. Jana Pawła II” do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa i Łagiewnik, która odbędzie się w dniach 20-22 IV 2024r. - spotkanie organizacyjne w przyszłą niedziele po Mszy o 8.30 i zmianie tajemnic różańcowych, w kościele św. Jerzego.