Ogłoszenia duszpasterskie

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

03.03.2024 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki po Mszy o 8.30 i o 17.15 z udziałem dzieci, oraz na Gorzkie Żale z medytacją Obrazu Jezusa Miłosiernego w niedziele o 17.15 (podczas nich zbiórka na dekoracje świąteczne)- dziś wpatrywać się będziemy w Serce Jezusowe.

 2. Kolejny Bieg Wilczym Tropem, upamiętniający Żołnierzy Wyklętych, odbędzie się dziś w Parku Norweskim – główny dystans o 15.00, szczegóły na plakacie.

 3. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 17 do 20 marca; módlmy się o światło Ducha Świętego dla Rekolekcjonisty i uczestników.

 4. W zakrystii możemy zaopatrzyć się w paschaliki oraz świece wielkanocne małe i duże – wspieramy w ten sposób działalność charytatywną parafii.

 5. Kolejne spotkanie w ramach kursu lektorskiego, połączone ze zbiórką służby liturgicznej, w poniedziałek o godz 18:45 w salce parafialnej

 6. Próba chóru we wtorek o 19.00.

 7. Krąg Biblijny we wtorek po Mszy o 18.00

 8. Seminarium Odnowy Wiary w środy po Mszy wieczornej.

 9. W czwartek po Mszy wieczornej całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jerzego.

 10. Kandydaci do bierzmowania z kl. 7 i 8 mają wspólne spotkanie formacyjne w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w salce parafialnej. Wszyscy kandydaci uczestniczą w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali a także w rekolekcjach parafialnych.

 11. Nowenna do św. O. Pio, przed wprowadzeniem Jego Relikwii, które odbędzie się podczas rekolekcji, rozpocznie się od piątku – po Mszach wieczornych a w niedziele podczas Gorzkich Żali.

 12. Wszystkich mężczyzn, chcących modlić się za kobiety, zapraszamy na 9. pieszą pielgrzymkę pokutną mężczyzn na Krzyżną Górę w Rudawach Janowickich 8 marca (piątek) po Mszy wieczornej – należy zabrać różaniec, czołówkę i kamizelkę odblaskową – szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 13. Spotkanie przed pielgrzymką „Śladami św. Jana Pawła II”, która wyruszy z naszej parafii w dniach 13-15 IV do Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic, odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy o 8.30 w kościele św . Jerzego – to ostatni dzień zapisów i wpłaty całej kwoty; obecność obowiązkowa.

 14. W trzeci piątek miesiąca (15 marca) zapraszamy na Wielkopostny Wieczór Chwały, który poprowadzi zespół Animatorów Eucharystycznego Ruchu Młodych oraz młodzież z Ruchu Focolari z Chojnowa. Rozpoczniemy o godz 18.00 Mszą i Nabożeństwem do św. Rity.

 15. Warsztaty dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci odbędą się w Bursie nr1 przy ul. Kilińskiego 5 16 III (zapisy na stronie tato.net w zakładce „warsztaty”).