Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25.02.2024 r.

 1. 2. Niedziela Wielkiego Postu przeżywana jest w Polsce jako dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Tego dnia wspieramy polskich misjonarzy również przez składanie ofiar do puszek na Dzieło Pomocy „Ad gentes”.

 2. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki po Mszy o 8.30 i o 17.15 z udziałem dzieci, oraz na Gorzkie Żale z medytacją Obrazu Jezusa Miłosiernego w niedziele o 17.15 (podczas nich zbiórka na dekoracje świąteczne) – dzisiaj podczas Gorzkich Żali przyglądniemy się błogosławiącej Ręce Jezusa.

 3. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 17 do 20 marca; módlmy się o światło Ducha Świętego dla Rekolekcjonisty i uczestników.

 4. W poniedziałki Wielkiego Postu o godz. 19.00 w naszej parafii odbywa się kurs lektorski dla ministrantów; zachęcamy młodzież która chciałaby służyć przy ołtarzu i czytać słowo Boże.

 5. Próba chóru we wtorek o 19.00.

 6. Seminarium Odnowy Wiary w środy po Mszy wieczornej.

 7. W czwartek po Mszy wieczornej całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jerzego.

 8. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od 16.00 do 17.50.

 9. 1 marca, w piątek, w Dniu Żołnierzy Niezłomnych, po Mszy wieczornej, poświęcimy miejsce upamiętniające Bohaterów – zapraszamy do modlitwy za Ojczyznę.

 10. W I sobotę miesiąca o 7.00 Msza i Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, potem całodniowe Jerycho Różańcowe. Mężczyzn, którzy chcą razem modlić się za swoje rodziny, Kościół i Ojczyznę zapraszamy po Mszy wieczornej do Męskiego Różańca.

 11. Żołnierze Chrystusa zapraszają na ogólnopolskie rekolekcje do sanktuarium św. Jacka w Legnicy od 1 do 3 III – szczegóły na plakatach.

 12. Szkoła Maryji zaprasza na kolejną weekendową sesję do Krzeszowa w terminie 1-3 III.

 13. Parafialna pielgrzymka „Śladami św. Jana Pawła II” cieszy się dużym zainteresowaniem – dlatego też otwieramy zapisy na drugi autokar, który pojedzie o ile się zapełni lista – są one przyjmowane w przejściu do małego kościoła w niedziele po Mszy o 8.30.

 14. Wszystkich mężczyzn, chcących modlić się za kobiety, zapraszamy na 9. pielgrzymkę pokutną mężczyzn na Krzyżną Górę 8 marca (piątek) po Mszy wieczornej.