Ogłoszenia duszpasterskie

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.02.2024 r.

 1. W okresie Przygotowania Paschalnego zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki po Mszy o 8.30 i o 17.15 z udziałem dzieci, oraz na Gorzkie Żale z medytacją Obrazu Jezusa Miłosiernego w niedziele o 17.15 (podczas nich zbiórka na dekoracje świąteczne) – dzisiaj podczas Gorzkich Żali popatrzymy w Oczy Jezusa.

 2. Oratorium „Droga Krzyżowa” zostanie wykonane dziś o godz. 19.00 w kościele MB Miłosierdzia.

 3. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 17 do 20 marca; poprowadzi je Ks. Dr Andrzej Ziombra – proboszcz i kustosz Sanktuarium św. Jacka w Legnicy, miejsca Cudu Eucharystycznego. Spowiedź z udziałem księży z dekanatu 20 III 8.00 – 9. 30 i 16.00 – 17.45. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla Rekolekcjonisty i uczestników.

 4. W poniedziałki Wielkiego Postu o godz. 19.00 w naszej parafii będzie się odbywał kurs lektorski dla ministrantów od kl. 6 SP oraz dla lektorów, którzy jeszcze nie otrzymali promocji i krzyży lektorskich, a także dla chętnych. Zachęcamy młodzież zwłaszcza kandydatów do bierzmowania, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu i czytać słowo Boże. Kurs odbywa się w ramach zbiórki dla całej służby liturgicznej.

 5. Próba chóru we wtorek o 19.00.

 6. Seminarium Odnowy Wiary w środy po Mszy wieczornej.

 7. W czwartek po Mszy wieczornej całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jerzego (kierownictwo duchowe od 20.00).

 8. Zapraszamy na spotkanie nad Katechizmem Kościoła Katolickiego w najbliższy piątek o godz. 19.00 do salki parafialnej. Zachęcamy parafian chcących pogłębiać swoją wiarę i wiedzę katechizmową.

 9. Spotkanie grupy 1 kandydatów do bierzmowania z kl. 7 i 8 nad katechizmem odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00 w salce. Wszyscy kandydaci do bierzmowania uczestniczą w niedzielnej Mszy św., oraz nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali.

 10. Jak co roku 2. Niedziela Wielkiego Postu przeżywana będzie w Polsce jako dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Tego dnia wspieramy polskich misjonarzy również przez składanie ofiar do puszek na Dzieło Pomocy „Ad gentes”.

 11. 1 marca, w Dzień Żołnierzy Niezłomnych, po Mszy wieczornej, poświęcimy miejsce upamiętniające Bohaterów – zapraszamy do modlitwy za Ojczyznę.

 12. Szkoła Maryji zaprasza na kolejną weekendową sesję do Krzeszowa w terminie 1-3 III – jest otwarta dla wszystkich, którzy chcą zaprzyjaźnić się z Jezusem – szczegóły na plakatach.

 13. Nie ma już miejsc na naszą parafialną pielgrzymkę „Śladami św. Jana Pawła II”. Parafia św. Judy Tadeusza zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorje – szczegóły na stronie internetowej parafii.

Wszystkich mężczyzn, chcących modlić się za swoje żony, córki, mamy czy kobiety w trudnej sytuacji, zapraszamy na 9. pielgrzymkę pokutną mężczyzn na Krzyżną Górę 8 marca (piątek) po Mszy wieczornej.