Ogłoszenia duszpasterskie

Chrystusa Króla Wszechświata

26.11.2023 r.

 1. Dziś kończymy nabożeństwa wypominkowe - o 13.00 Msza w intencji zmarłych polecanych w wypominkach a o 17.30 wyczytamy kartki podane po czasie i bez adresu.

Msza z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie o 18.00, po niej adoracja.

 1. W naszym kościele, dzięki staraniom Ks. Dariusza, została ustawiona wystawa poświęcona polskiej pielęgniarce Błogosławionej Hannie Chrzanowskiej– w przyszłą niedzielę będziemy mogli po Mszach dopołudniowych oddać cześć jej relikwiom - zachęcamy do zwiedzania i modlitwy tekstami rozłożonymi na balaskach.

 2. Kalendarze parafialne, ze zdjęciami z odrestaurowanymi obrazami z naszego kościoła św. Jerzego, do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 3. Zbiórka służby liturgicznej w poniedziałek o godz. 18.45 w kościele.

 4. Spotkanie katechetów we wtorek o 16.30.

 5. Dziękujemy tym, którzy pomogli w zgrabieniu liści na terenie kościelnym i jeszcze raz zapraszamy w najbliższy czwartek od rana (o ile nie będzie śniegu).

 6. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, z modlitwą w intencji duchowego odrodzenia, rozpoczyna się w czwartek po Mszy wieczornej i kończy w piątek przed 18.00 (kierownictwo duchowe od 20.00).

 7. W I piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od 16.00 do 17.50.

 8. Spotkanie nad Katechizmem Kościoła Katolickiego w piątek o godz. 19.00 w salce. Przychodzą na nie także kandydaci do bierzmowania z kl. 7 i 8, którzy nie byli obecni na spotkaniu w piątek.

 9. W sobotę Jerycho Różańcowe – zapraszamy do całodniowej modlitwy różańcowej przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy wieczornej Męski Różaniec w Jeleniej Górze - przejście pod Krzyż przy ul. Karłowicza.

 10. W adwent wprowadzi nas Parafialny Dzień Wspólnoty – oto jego program, który jest także na ławkach i tablicach:

15.30 spotkanie rodziców wilczątek i harcerek (Wojciechówka)

16.00 - 17.25 warsztaty dla młodzieży i dzieci – wianki adwentowe, dekorowanie pierniczków, ozdoby choinkowe, lampiony – przynosimy materiały (Wojciechówka)

16.00 - 16.40 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych klas III (kościół św. Wojciecha)

16.00 spotkanie ministrantów (salka młodzieżowa w domu parafialnym)

16.45 -17.25 konferencja o modlitwie w adwencie (prowadzą Państwo Bochyńscy z Domowego Kościoła) dla rodziców dzieci klas I, II I III i dorosłych

17.30 Różaniec (kościół św. Jerzego)

18.00 Msza Święta z pełną asystą i kazaniem wprowadzającym w adwent (kosciół św. Wojciecha)

19.00 koncert uwielbienia (duża sala w domu parafialnym)

 1. Roraty odprawiać będziemy, podobnie jak w ubiegłe lata, o 6.15 rano i o 18.00 wieczorem w dni, w które liturgia na to pozwala. Zachęcamy do zaplanowania pracy nad sobą na ten święty czas. W sobotę, podczas Mszy o 18.00 pobłogosławimy opłatki, które przez naszych parafian zostaną zaniesione do domów. Wszystkich, którzy chcą pomóc w roznoszeniu opłatków prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii; dobrze byłoby, gdyby z każdego bloku a nawet klatki ktoś się zgłosił. Wieńce adwentowe i lampiony pobłogosławione zostaną podczas Mszy o 11.30. W każdą niedzielę adwentu po Mszach zbiórka do puszek na dekoracje świąteczne do kościołów. W zakrystii będzie można zaopatrzyć się w świece, tak wesprzemy wyjazdy dzieci i młodzieży. Wszystkich, którzy chcą pomóc świętemu Mikołajowi, zachęcamy do składania słodyczy, żywności, zabawek i przyborów szkolnych do koszy ustawionych w kościele.
 2. Trwają prace przy schodach wejścia głównego do kościoła – na ten czas otwarte jest tylko boczne wejście do świątyni.