NARODZENIE PAŃSKIE 25 XII 2019 r.

24.12.2019 r.
Redakcja
NARODZENIE PAŃSKIE 25 XII 2019 r. - 2019-12-24
  1. W DRUGI DZIEŃ BOŻEGO NARODZENIA, w święto Św. Szczepana, porządek Mszy niedzielny – zbiórka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego; po Mszy wieczornej rozpoczynamy całodobową adorację Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jerzego, prowadzoną w tym tygodniu przez Odnowę w Duchu Świętym a potem w ciszy (do końca kolędy, podczas wieczorów miłosierdzia, nie będzie kierownictwa duchowego).

  2. W piątek św. Jana Apostoła i Ewangelisty; na mocy kan. 1245 KPK ks. proboszcz udziela dyspensy od zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu wszystkim parafianom i osobom przebywającym na terenie naszej parafii z poleceniem odmówienia „Pod Twoją obronę”. W piątek wypad w góry – celem będzie tradycyjnie schronisko Samotnia; wyjeżdżamy samochodami o 8.00 spod kościoła. Powrót po południu (można zabrać sanki).

  3. W sobotę Świętych Młodzianków - na Mszy wieczornej błogosławieństwo małych dzieci.

  4. W sobotę rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Kolęda odbywa się popołudniu i wieczorami, a w sobotę również od rana (odczytać porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu).

  5. W niedzielę Świętej Rodziny - odnowienie przyrzeczeń małżeńskich podczas wszystkich Mszy.