Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

08.10.2023 r.

 1. Dobiegł końca I etap prac konserwatorskich przy organach w kościele św. Jerzego – zdjęto wtórne warstwy farby, uzupełniono braki, zrobiono marmuryzację. Pięknie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ofiary składane do kopert i na konto parafii na ten cel. Prace dofinansowano kwotą 100 tys. zł. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – dziękujemy Pani Minister Machałek i Panu Senatorowi Mrozowi za wszelką pomoc przy tym remoncie. Zapraszamy dziś do naszej małej świątyni żeby oglądnąć dokonania konserwatorów. Tak jak sygnalizowaliśmy na początku, przed nami jeszcze dwa etapy prac– naprawy wnętrza instrumentu i złocenia uszaków.

 2. W październiku nabożeństwa różańcowe w dni powszednie i niedziele o 17.30. Dzieci otrzymują kontrolki – nalepki. Podczas Mszy wieczornych rozważamy tajemnice różańcowe w życiu błogosławionej rodziny Ulmów i naszym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 3. Od dziś można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

 4. Służba liturgiczna ma swoją zbiórkę z przygotowaniem asysty na bierzmowanie w poniedziałek o 18.50 w kościele.

 5. Kandydaci do bierzmowania z klas 1, którzy przyjmą bierzmowanie 22 X, mają swoje próby w kościele w poniedziałki 9 i 16 X o godz. 19:30. Obecność obowiązkowa. Rodzice kandydatów klas 1 mają spotkanie w następną niedzielę po Mszy o 13.00. Kandydaci do bierzmowania w miesiącu październiku uczestniczą w niedzielnych mszach św., spowiadają się regularnie i biorą udział w nabożeństwach różańcowych przynajmniej raz w tygodniu. Uczniowie z kl. 6, którzy nie zapisali się jeszcze do bierzmowania, mogą to uczynić w piątek w kancelarii między godz. 16:00 a 17:00, przychodząc z rodzicem.

 6. Próba chóru parafialnego we wtorek o 19.00 w sali w domu parafialnym.

 7. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, z modlitwą w intencji duchowego odrodzenia, rozpoczyna się w czwartek po Mszy wieczornej i kończy w piątek przed 18.00 – jak zwykle w drugi czwartek miesiąca animowana będzie przez Domowy Kościół.

 8. Przygotowujemy się do uroczystego wprowadzenia relikwii przywiezionych z pielgrzymki parafialnej do Włoch, którą organizował Ks. Krzysztof - świętej Rity, co nastąpi w czasie rekolekcji adwentowych i św. Ojca Pio, którego dokonamy podczas rekolekcji wielkopostnych. Z tej racji Przedstawiciele Kręgu Domowego Kościoła św. Ojca Pio będą przybliżać Jego Postać po Mszach wieczornych w drugie czwartki miesiąca, a członkowie Grupy Modlitwy O. Pio poprowadzą adoracje wieczorne, w duchu pobożności tego Świętego, w trzecie czwartki miesiąca, przyjmując intencje modlitewne. Zapraszamy.

 9. W piątek 13 X ostatnia procesja fatimska połączona z nabożeństwem różańcowym wyruszy o godz. 17.30.

 10. W sobotę, jak zwykle 14 dnia miesiąca, Msza wieczorna za Ojczyznę – w przededniu wyborów zapraszamy do modlitwy za Polskę.

 11. Z okazji Dnia Papieskiego – rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – organizowane jest w sobotę 14 X tradycyjne wyjście na Chojnik, który odwiedził Karol Wojtyła. Rozpoczęcie o 9.15 w kościele w Sobieszowie. Zachęcamy szczególnie rodziny i czcicieli św. Jana Pawła II; biorą niej udział rodziny dzieci klas II i III.

 12. W Niedzielę Papieską będziemy mogli wesprzeć szkolnictwo katolickie w Jeleniej Górze nabywając kremówki rozprowadzane przez uczniów i nauczycieli.

 13. Dziękujemy za modlitwę wszystkim, którzy wybrali się do Sanktuarium Krzeszowskiego na Diecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca i na pielgrzymkę na Święty Krzyż.

 14. Zgodnie z „Vademecum wyborczym katolika” (dokument Rady ds. Społecznych KEP) zachęcamy do wzięcia udziału w zbliżających się wyborach i wsparcia tych ugrupowań, które mogą zadbać o dobro wspólne oparte „o poprawną koncepcję osoby ludzkiej”, opowiadają się za prawem do życia od poczęcia do naturalnego kresu, zabiegają o ochronę rodziny, opartej na monogamicznym małżeństwie osób przeciwnych płci, stoją na straży prymatu rodziców w wychowaniu dzieci, bronią wolności,