Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

01.10.2023 r.

 

 1. W październiku nabożeństwa różańcowe w dni powszednie i niedziele o 17.30. Dzieci otrzymują kontrolki – nalepki. Podczas Mszy wieczornych rozważać będziemy tajemnice różańcowe w życiu błogosławionej rodziny Ulmów i naszym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Pobłogosławienie różańców dziś podczas Mszy o 11.30. Rodziny dzieci klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii, zbierają się po Mszy o 11.30.

 2. Od przyszłej niedzieli można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

 3. Służba liturgiczna ma swoją zbiórkę w poniedziałek o 19.00 w salce parafialnej.

 4. Próba chóru parafialnego we wtorek o 19.00 w sali w domu parafialnym.

 5. Zapisy na przygotowania do bierzmowania dla klas szóstych 5 X (czwartek) od 16.00 do 17.00 w kancelarii– kandydaci przychodzą razem z rodzicami: otrzymują indeks i podpisują deklarację (koszt materiałów 5 zł.).

 6. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, z modlitwą w intencji duchowego odrodzenia, rozpoczyna się w czwartek po Mszy wieczornej i kończy w piątek przed 18.00 – jak zwykle w pierwszy czwartek miesiąca inicjowana będzie przez Różę Krwi Chrystusa.

 7. Spotkanie egzaminacyjne dla kandydatów z klas 1, którzy przyjmą bierzmowanie w tym miesiącu, odbędzie się w piątek 6 X o 19.00 w kancelarii.

 8. Kandydaci do bierzmowania w październiku uczestniczą w niedzielnej Mszy, korzystają ze spowiedzi i biorą udział w nabożeństwie różańcowym przynajmniej 1 raz w tygodniu.

 9. W I piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od 16.00 do 17.50.

 10. W piątek na pielgrzymkę do Krzeszowa wyrusza najstarsze ognisko przewodniczek – informacje u szefowych.

 11. W sobotę Jerycho Różańcowe – zapraszamy do całodniowej modlitwy różańcowej przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy wieczornej Męski Różaniec w Jeleniej Górze - przejście pod Krzyż przy ul. Karłowicza.

 12. W zakrystii zapisy na wyjazd autokarowy do Sanktuarium Krzeszowskiego na Diecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca, która odbędzie się w najbliższą sobotę wyjazd o 8.45, powrót ok. 16.30. Koszt autokaru to 40 zł., wpłacane przy zapisach.

Z okazji Dnia Papieskiego – rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – organizowane jest w sobotę 14 X tradycyjne wyjście na Chojnik, który odwiedził Karol Wojtyła. Rozpoczęcie o 9.15 w kościele w Sobieszowie. Zachęcamy szczególnie rodziny i czcicieli św. Jana Pawła II. W ten dzień KARR organizuje koncert dla seniorów – zaproszenia i szczegóły na stoliku.