Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

08.12.2019 r.

  1. Dziś po Mszy o 10.00 zapraszamy do kafejki. Podczas Mszy o 11.30 pobłogosławimy medaliki. Po Mszy o 13.00 zapisy i pierwsze spotkanie I roku przygotowania do bierzmowania. Dziś nabożeństwo wieczorne wyjątkowo po Mszy o 18.00 – będzie to oratorium o adwencie przygotowane przez nasz chór. Wszystkich, serdecznie zachęcamy do udziału w oratorium.

  2. Roraty odprawiamy w dni, w które liturgia na to pozwala, o 6.15 rano - po rannych roratach czytamy Encyklikę św. Jana Pawła II „Ecclesia de Eucharistia” – o Eucharystii w życiu Kościoła; wieczorne roraty o 18.00, z programem związanym z Osobą Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikację zapowiedziano na 7 VI 2020 r. w Warszawie. Dzieci przychodzą na roraty z lampionami i serduszkami z dobrymi uczynkami i otrzymują obrazki. Msze ranne w dni powszednie w kościele św. Jerzego. Rekolekcje adwentowe poprowadzi, w dniach 15-17 XII, Ks. prof. Sławomir Stasiak, wicerektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu; spowiedź rekolekcyjna w środę 18 XII (program rekolekcji jest podany na plakatach). Pięknie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i roznieśli opłatki. W każdą niedzielę adwentu po Mszach zbiórka do puszek na dekoracje świąteczne do kościołów, dziś dzielona ze zbiórką na Kościół na Wschodzie. Zachęcamy do składania słodyczy, żywności z długim terminem przydatności, zabawek i przyborów szkolnych do koszy ustawionych w kościele – obdzielimy nimi potrzebujących na Święta. Od dzisiaj przez kolejne niedziele Adwentu możemy otrzymać od młodzieży sianko na stół wigilijny. Pielęgnując polską tradycję możemy również wspomóc wyjazd na rekolekcje wakacyjne. Ofiary złożone w zeszłym roku pozwoliły wyjechać młodzieży na rekolekcje do Wilna i Wieliczki.

  3. Jutro po Mszy o 16.30 diakonia tańca zaprasza na nabożeństwo z rozważaniem Niepokalanego Poczęcia NMP; kancelaria w poniedziałek nie będzie czynna.

  4. W każdy czwartek, po Mszy Świętej o 18.00, rozpoczyna się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, z modlitwą w intencji duchowego odrodzenia, inicjowana w tym tygodniu przez Domowy Kościół. Kierownictwo duchowe od 20.00 do 21.00.

  5. W piątek rocznica wprowadzenia stanu wojennego, w sobotę – 14. dnia miesiąca - Msza za Ojczyznę. Pamiętajmy w tym czasie o modlitwie za Polskę.

  6. W sobotę zbiórka wszystkich ministrantów o 10.00.

  7. Ksiądz Krzysztof zaprasza młodzież od klasy 7 szkół podstawowych na rekolekcje noworoczne z zabawą sylwestrową do Kowar w terminie od 29 XII do 2 I. Koszt wyjazdu to 230 zł. Więcej informacji u Ks. Krzysztofa i na stronie Ruchu Światło –Życie Diecezji Legnickiej.