Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25.02.2018 r.

1.           Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową w piątki po Mszy o 8.30, o 17.15 z udziałem dzieci i po Mszy o 18.00 z udziałem młodzieży, oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15, podczas których zbierana będzie taca na przygotowanie Bożego Grobu i Ołtarza Adoracji. Trwa zbiórka niepsującej się szybko żywności dla potrzebujących i słodyczy i zabawek dla dzieci na Święta.

2.           Za dwa tygodnie rozpoczynają się Misje Święte; odbędą się one w dniach od 11 do 18 marca a poprowadzi je Ks. Krzysztof Herbut. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla Rekolekcjonisty i uczestników.  W tym tygodniu zostaną rozniesione przez ministrantów programy misji. Zapraszamy do zapisów na godzinę adoracji Najświętszego Sakramentu w któryś z dni czy którąś z nocy misji świętych. Lista chętnych wyłożona jest w zakrystii.

3.           Spotkania dla przygotowujących się do bierzmowania 2 rok w poniedziałek 26 II o Mszy wieczornej.

4.           Dziś Msza Święta wieczorna z modlitwą w intencji uzdrowienia i uwolnienia, potem adoracja prowadzona przez Nazaret - wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

5.           Zbiórka lektorów w poniedziałek po Mszy wieczornej.

6.           Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po Mszy wieczornej.

7.           Do końca rekonwalescencji jednego z księży, kancelaria w środy przed południem nie będzie czynna.

8.           W czwartek wieczór miłosierdzia: po Mszy Świętej o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jerzego, prowadzona w tym tygodniu przez Różę Krwi Chrystusa a potem w ciszy, ze spowiedzią i kierownictwem duchowym, do godz. 21.00. Spotkanie Kręgu wędrowników.

9.           W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. W I czwartek okazja do spowiedzi od 19.00 do 21.00, w I piątek od 17.00 do 18.00.

10.        Zbiórka wilczków i skautów, przygotowująca Drogę Krzyżową podczas misji, w piątek o 16.15.

11.        W sobotę Jerycho Różańcowe – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

12.        W sobotę zbiórka ministrantów o 10.00.

13.        W niedzielę za tydzień odbędzie się Bieg Wilczym Tropem, upamiętniający Żołnierzy Niezłomnych – szczegóły na plakatach.

14.        Zapraszamy na szóstą edycję warsztatów muzycznych, które przygotowywać będą Triduum Paschalne – odbędą się one w dniach 10 - 11 III i 27-28 III; szczegóły na plakatach.

15.        8 marca, po Mszy wieczornej, zapraszamy tradycyjnie wszystkich mężczyzn, chcących modlić się za swoje żony, córki, mamy czy kobiety w trudnej sytuacji, na pielgrzymkę pokutną na Krzyżną Górę – szczegóły na plakacikach.

16.        Trwa zbiórka na nowe ogrzewanie do dużego kościoła. W każdą niedzielę  po Mszach można dokonywać wpłat u dyżurujących przy stoliku.