Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny

31.12.2017 r.

  1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny - odnowienie przyrzeczeń małżeńskich  podczas sumy o 10.00. To także  zakończenie starego roku kalendarzowego – o 17.30 nabożeństwo dziękczynno – błagalne ze śpiewem suplikacji i „Ciebie Boga wysławiamy” – za odśpiewanie tego hymnu można uzyskać w tym dniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Nowy Rok rozpoczniemy Najświętszą Eucharystią o północy w kościele św. Jerzego; nie będzie Mszy o 7.00, potem porządek Mszy niedzielny. Ten dzień to obowiązująca uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, podczas której w szczególny sposób Kościół modli się o pokój na świecie. Z pobożne odmówienie w kościele lub kaplicy hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Trwa Wizyta duszpasterska - potraktujmy ją jako wydarzenie religijne: przykryjmy stół białym obrusem, umieśćmy na nim Pismo Święte i zapaloną świecę, dzieci i młodzież niech położą uzupełnione zeszyty. Duszpasterze chcieliby spotkać się ze wszystkimi domownikami. Kolęda odbywa się popołudniu i wieczorami, a w sobotę również od rana(odczytać porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu). Kancelaria w styczniu czynna w poniedziałek, środę i piątek od 14.00 do 15.30 oraz środę od 10.00 do 12.00
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek kolejny  wieczór miłosierdzia:  rozpoczynamy go  Mszą Świętą po której  adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jerzego, prowadzona przez Różę Krwi Chrystusa a potem w ciszy; do końca stycznia, z powodu kolędy, w czwartkowe wieczory nie będzie spowiedzi i kierownictwa duchowego. Szczególniejsza okazja do spowiedzi w piątek od 17.00.
  5. W sobotę , 6 stycznia, przypada obowiązująca Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościołach błogosławiona jest kreda, którą znaczymy drzwi naszych domów, oraz kadzidło (ofiarami składanymi przy ich nabywaniu wspomożemy wyjazd naszych najmłodszych skautek – wilczątek - na zimowisko). Porządek Mszy będzie niedzielny. W ten dzień wspieramy misje. W sobotę Jerycho różańcowe i okazja do nabożeństwa I sobót miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu od 14.00 do 18.00 w kościele św. Wojciecha.
  6. Wszystkie ruchy, grupy i stowarzyszenia działające w parafii i wszystkich parafian zapraszamy tradycyjnie na  świąteczne spotkanie kolędowe do kościoła św. Jerzego, 6 stycznia na 16.30.
  7. W Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami Jeleniej Góry przejdzie Karkonoski Orszak Trzech Króli – rozpoczęcie o 13.15 przy jeleniogórskiej bazylice. Zapraszamy całe rodziny na te jasełka uliczne, w których trzecią stację przygotowują nasi skauci. Uczestnicy otrzymają korony i śpiewniki.
  8. Od jutra Msze Święte w dni powszednie odprawiane będą w kościele św. Jerzego.
  9. Z racji ogłoszenia przez Ojca Świętego Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarową do narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w sobotę 20 stycznia; wyjazd o 6.00 rano, powrót w godzinach wieczornych (koszt 79 zł.). Zapisy w zakrystii i kancelarii.