Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA ADWENTU

24.12.2017 r.

1.      Dziękujemy Bogu za rekolekcje adwentowe a Parafianom za pomoc w ich organizacji  (przygotowanie liturgii, ciasto) oraz w przygotowaniu kościołów na święta.

2.      Pięknie dziękujemy przedstawicielom rady parafialnej, którzy przygotowali koperty opłatkowe i tym którzy je roznieśli. Jeśli ktoś nie otrzymał opłatka, prosimy o kontakt w zakrystii. Ofiary w kopertach możemy składać do końca roku w zakrystii lub na tacę.  Dziś po Mszach zbiórka na dekoracje świąteczne. Dziękujemy też za dary złożone dla potrzebujących, za ofiary na rekolekcje oazowe  składane przy nabywaniu sianka (1017,58), za wsparcie zastępu skautowego (693 zł) i za „szafę miłosierdzia”.

3.      Dziś Wigilią rozpoczniemy świętowanie Narodzenia Pańskiego. Niech ta szczególna wieczerza będzie domowym nabożeństwem. Odczytajmy fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa (rozdział 2),  pomódlmy się za żywych i zmarłych, złóżmy życzenia, pośpiewajmy kolędy i pastorałki. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Niech ten czas będzie przepełniony chrześcijańską życzliwością i dobrocią. 

4.      Pasterka odprawiona będzie o 24.00 -  zachęcamy wszystkich do udziału w nocnej Eucharystii.  Tacę z tej Mszy przeznaczymy na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia – pomoc dla matek w trudnej sytuacji. W PIERWSZY DZIEŃ BOŻEGO NARODZENIA Msze Święte o 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 15.00 – w szpitalu i 18.00 (nie będzie Mszy o 7.00).

5.      W DRUGI  DZIEŃ BOŻEGO NARODZENIA, W ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, porządek Mszy niedzielny (nie będzie Mszy w szpitalu) – zbiórka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W ten dzień Ks. Prałat świętuje swoje 80. Urodziny – zapraszamy na Mszę Świętą w intencji dostojnego Jubilata, która zostanie odprawiona o godz. 7.00. Prośmy o Boże Błogosławieństwo dla długoletniego Proboszcza naszej parafii i budowniczego kościoła.

6.      Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w najbliższą środę. Potraktujmy ją jako wydarzenie religijne: przykryjmy stół białym obrusem, umieśćmy na nim Pismo Święte i zapaloną świecę, dzieci i młodzież niech położą uzupełnione zeszyty. Duszpasterze chcieliby spotkać się ze wszystkimi domownikami. Kolęda odbywa się popołudniu i wieczorami, a w sobotę również od rana (odczytać porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu). W środę po świętach kancelaria nie będzie czynna;  a do końca stycznia kancelaria czynna w poniedziałek, środę i piątek od 14.00 do 15.30 oraz w środę od 10.00 do 12.00.

7.      W czwartek wieczór miłosierdzia:  rozpoczynamy go  Mszą Świętą, po której  adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jerzego, prowadzona w tym tygodniu przez Odnowę w Duchu Świętym a potem w ciszy, do godz. 21.00 (do końca kolędy, podczas wieczorów miłosierdzia, nie będzie spowiedzi).

8.      W piątek zapraszamy na wypad w góry – celem będzie schronisko Samotnia; wyjeżdżamy samochodami o 9.30 spod kościoła. Powrót popołudniu.

9.      Z racji ogłoszenia przez Ojca Świętego Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarową do narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w sobotę 20 stycznia; wyjazd o 6.00 rano, powrót w godzinach wieczornych (koszt 79 zł.). Zapisy w zakrystii i kancelarii.

10.  Skauci Europy organizują dwa zimowiska w pierwszym tygodniu  ferii zimowych w Pogwizdowie i Myśliborzu; bliższe informacje u szefów.

11.  Wszystkie ruchy, grupy i stowarzyszenia działające w parafii i wszystkich parafian zapraszamy tradycyjnie na  świąteczne spotkanie kolędowe do kościoła św. Jerzego, które, zgodnie z sugestią rady i szefów ruchów przenosimy z  drugiego dnia świąt na 6 stycznia na 16.30.