Ogłoszenia duszpasterskie

III NIEDZIELA ADWENTU

17.12.2017 r.

1.     Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi  Ks. dr Jan Dohnalik, kanclerz Kurii Polowej Wojska Polskiego. Tacą w poniedziałek i wtorek podziękujemy Księdzu Rekolekcjoniście.

2.     W zakrystii można zaopatrzyć się w  kalendarze, kartki świąteczne a w wejściu głównym w sianko na stół wigilijny, które nabywając wspieramy młodzież wyjeżdżającą na rekolekcje oazowe. Po Mszach zbiórka do puszek na dekoracje świąteczne do kościołów. Zachęcamy nadal do składania słodyczy, żywności na stół wigilijny, zabawek i przyborów szkolnych do koszy ustawionych w kościele. Ci, którzy chcieliby wspomóc potrzebujących na święta ofiarą finansową, mogą to uczynić przez ofiarę do skarbonki z napisem „jałmużna postna” lub „dla potrzebujących”. W tym tygodniu kończymy akcję charytatywną „szafa miłosierdzia” w poniedziałek, środę i czwartek, między 15.00 a 18.00, w podziemiach kościoła (wejście „Wojciechówka”) można będzie jeszcze wybrać potrzebną dla siebie odzież. Wszystkich, którzy potrzebują  paczek z żywnością. zapraszamy w piątek po Mszy wieczornej. Dziękujemy tym, którzy zorganizowali pomoc potrzebującym. Bóg zapłać.

3.     Serdecznie zachęcamy do udziału w Roratach: odprawiamy je o 6.15 rano i o 18.00 wieczorem, ale w  rekolekcyjny poniedziałek i wtorek nie ma Mszy o 6.15 i 7.00 a roraty będą o 16.30. Na ostatnie roraty w sobotę na 6.15 zapraszamy szczególniej dzieci, które gorliwie przychodziły na te nabożeństwa – spośród nich zostanie wyłoniona grupa 10 dzieci,  dla których nagrodą będzie wyjazd do Kalisza, do sanktuarium św. Józefa, w sobotę 20 stycznia (należy przynieść ze sobą planszę z kontrolkami).

4.     W poniedziałek i środę, z racji rekolekcji i spowiedzi, kancelaria nie będzie czynna.

5.     We wtorek swoje imieniny świętuje Ks. Dariusz – zapraszamy na Mszę wieczorną o godz. 18.00 w intencji Solenizanta.

6.     Świąteczny koncert charytatywny, wspierający budowę kościoła na ul. Morcinka, odbędzie się we wtorek o 17.00 w Filharmonii. Szczegóły na plakatach.

7.     W czwartek wieczór miłosierdzia: ]po  Mszy Świętej w kościele św. Jerzego adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Skautów Europy, a potem w ciszy, z możliwością spowiedzi i kierownictwa duchowego, do godz. 21.00.

8.     W czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy panów do pomocy przy ustawianiu choinek a w piątek o pomoc w ubieraniu choinek prosimy młodzież.

9.     Z racji ogłoszenia przez Ojca Świętego Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarową do narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w sobotę 20 stycznia – szczegóły i zapisy od przyszłej niedzieli.

10.  Trwa zbiórka na nowe ogrzewanie do dużego kościoła. W zeszłą niedzielę zebrano 1420 zł.