Ogłoszenia duszpasterskie

I NIEDZIELA ADWENTU

03.12.2017 r.

  1. Adwentem rozpoczynamy nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Homilie głosi dziś Ks. Mariusz Majewski, dyrektor szkół katolickich, a ofiarami do puszek będziemy mogli wspomóc szkolnictwo katolickie w naszym mieście. Roraty odprawiać będziemy w dni, w które liturgia na to pozwala, o 6.15 rano (to z zaproszeniem dla wszystkich, którzy chcieliby podjąć intensywniejszą pracę nad sobą; potem herbata i ciasto dla młodzieży i dzieci, które zostaną odprowadzone na 8.00 do szkoły podstawowej nr 11) - po rannych roratach fragment adhortacji o św. Józefie - a wieczorne roraty o  18.00 wieczorem, również z programem związanym ze św. Józefem. Dzieci przychodzą na roraty z lampionami i serduszkami z dobrymi uczynkami i będą  otrzymywać obrazki. Nagrodą dla dziesiątki najgorliwiej uczęszczających na roraty dzieci jest wyjazd do Kalisza, do sanktuarium św. Józefa, w sobotę 20 stycznia, odwiedzanego w tym czasie bardzo licznie z racji ogłoszenia przez Ojca Świętego Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego. Od poniedziałku Msze ranne w dni powszednie sprawować będziemy w kościele św. Jerzego. Rekolekcje adwentowe poprowadzi w dniach 17-19 XII Ks.  dr Jan  Dochnalik, kanclerz Kurii Polowej Wojska Polskiego; spowiedź rekolekcyjna we wtorek 19 XII.
  2. Podczas sumy o 10.00 pobłogosławimy opłatki, które przez naszych parafian zostaną zaniesione do domów. Wszystkich, którzy chcą pomóc w roznoszeniu opłatków, zapraszamy po Mszy o 8.30 na plebanię. Roznoszenie opłatków odbywa się na tej samej zasadzie jak w latach ubiegłych. Ofiary opłatkowe w kopertach będziemy składali do końca roku w zakrystii lub na tacę. Natomiast wieńce adwentowe i lampiony pobłogosławione zostaną podczas Mszy o 11.30. W każdą następną niedzielę adwentu po Mszach zbiórka do puszek na dekoracje świąteczne do kościołów, za tydzień dzielona ze zbiórką na Kościół na Wschodzie; będzie można też otrzymać sianko na stół wigilijny - złożone przy tej okazji ofiary pozwolą dofinansować młodzieży z oazy rekolekcje wakacyjne. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć świętego Mikołaja, zachęcamy do składania słodyczy, żywności, zabawek i przyborów szkolnych do koszy ustawionych w kościele Za tydzień można będzie zaopatrzyć się w świece Caritasu na stół wigilijny (duże 12 zł., małe 6 zł.), kalendarze na rok następny i kartki świąteczne.
  3. Spotkanie Stowarzyszenia Krwi Chrystusa w poniedziałek po Mszy wieczornej.
  4. W czwartek wieczór miłosierdzia: po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jerzego, prowadzona w tym tygodniu przez Różę Krwi Chrystusa a potem w ciszy, ze spowiedzią i kierownictwem duchowym, do godz. 21.00. 
  5. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP: Msze o 7.00, 8.30, 12.00, 16.30, 18.00 – z tej racji w  piątek nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  6. Zimowa wędrówka Kręgu Wędrowników w Rudawy Janowickie w najbliższy weekend – informacje u szefów.
  7. W ramach akcji charytatywnej „szafa miłosierdzia” w każdą środę adwentu, między 15.00 a 18.00, w podziemiach kościoła (wejście „Wojciechówka”) można będzie wybrać potrzebną dla siebie odzież i także ofiarować ubrania dla potrzebujących.
  8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania III roku 11 XII po Mszy wieczornej.
  9. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca przeznaczona będzie na cele remontowe. Dziś zapraszamy do kościoła św. Jerzego, w którym możemy ucieszyć się odsłoniętymi, odnowionymi, barokowymi dekoracjami stropu – prace te to koszt prawie 170.000 zł. część tej kwoty to dotacja MKiDN. Przy stoliku po każdej Mszy zbiórka na nowe ogrzewanie do dużego kościoła; w ostatnią niedzielę złożono 2370 zł. Bóg zapłać!