Wejscie główne do kościoła Prezbiterium, widok witraży Wejscie główne do kościoła Organy w Małym Kościółku z 1704 roku.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Wtorek, 25 marca 2014r. Administrator

Dnia 25.03. w naszym kościele odbyło się uroczyste złożenie deklaracji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na okres dziewięciu miesięcy, czyli czas trwania ciąży od momentu poczęcia aż do narodzin. Całym przedsięwzięciem opiekuje się pani Małgorzata Trębicka, która już kolejny rok jest odpowiedzialna za to dzieło na terenie naszej parafii. Od tego roku posiadamy również Księgę Życia, w której zapisywane będą osoby podejmujące się Duchowej Adopcji. Po Mszy ksiądz Proboszcz zaprosił wszystkich, którzy złożyli i podpisali deklaracje, do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia oraz zachęcił do wyjazdu na „Marsz dla Życia i Rodziny” organizowany corocznie w Niedzielę Palmową w Legnicy.

Czytaj dalej →

Droga Krzyżowa 2014

W czasie Wielkiego Postu w naszej parafii w każdy piątek odbywają się Drogi Krzyżowe. To nabożeństwo skupione jest wokół rozważania Męki Chrystusa, która doprowadziła do odkupienia całej ludzkości. Warto w nich uczestniczyć, za udział można otrzymać odpust zupełny, który jest darowaniem doczesnych kar za grzechy.

W sposób szczególny zapraszamy wszystkich do udziału w Drogach Krzyżowych przygotowywanych przez Ruch Światło-Życie w każdy piątek o godz. 19.00. Prowadzone są w niekonwencjonalny sposób, ale pozwalający spojrzeć z innej perspektywy na mękę Zbawiciela, tak by można było lepiej pojąć jej sens.

Czytaj dalej →

Imieniny księdza Bogdana

Środa, 19 marca 2014r. Administrator

W środę 19 marca w Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, swoje imieniny obchodził ks. Bogdan Klinkowski. O godzinie 18.00 odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył solenizant. Tradycyjnie wzięli w niej udział również wszyscy księża pracujący w naszej parafii. Ks. Proboszcz na początku Mszy Świętej, a potem również przy składaniu życzeń, przypomniał jak ważną funkcję pełni ks. Bogdan Klinkowski, jako kapelan szpitala. Wspomaga ludzi chorych, którym często służy przez posługę sakramentalną, duszpasterską.

Czytaj dalej →

Włączenie dziewczynek do Scholi Dziecięcej

Niedziela, 16 marca 2014r. Administrator

W niedzielę 16 marca dwadzieścia cztery dziewczynki parafii św. Wojciech w Jeleniej Górze zostały przyjęte do scholki. Dzieci  już od pa?dziernika przygotowywały się do tego wydarzenia uczestnicząc w sobotnich próbach, ucząc się piosenek i ubogacając śpiewem niedzielną Eucharystię o 11.30.

Czytaj dalej →

Uzdrowieni Słowem Boga - rekolekcje dla młodzieży żeńskiej

Niedziela, 09 marca 2014r. Administrator

Zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta w wieku gimnazjalnym i starsze do udziału w rekolekcjach tematycznych "Uzdrowieni Słowem Boga" organizowanych we Wrocławiu przez siostry elżbietanki. 

Dni skupienia w terminie 22-23 marca 2014 r. w Domu Prowincjalnym Zgromadzenia sióstr elżbietanek we Wrocławiu. Wyjazd na Dni skupienia busem w piątek (21.03.14 r.) około godz. 16,30; powrót w niedzielę po obiedzie.

Uzdrowieni Słowem Boga

 

Czytaj dalej →

Oasis - czyli rekolekcje dla młodych

Poniedziałek, 03 marca 2014r. Administrator

Oasis - czyli rekolekcje dla młodych - odbyły się w Janicach w dniach 26.02. - 02.03. 2014 r. Na czas spędzony poza domem zgłosiło się dwudziestu dwóch uczestników w wieku 13 - 18  lat. Były to kolejne zorganizowane przez wspólnotę Odnowy w Duchu Swiętym rekolekcje dla młodzieży i tym razem było więcej dziewcząt. Nowe znajomości i przyja?nie zawiązywały się podczas wspólnych zabaw, konferencji oraz czasu wolnego (przeznaczanego głównie na korzystanie z przepięknej wiosennej pogody). Tematem przewodnim tych rekolekcji  była komunikacja i jemu podporządkowane zostały konferencje.

Czytaj dalej →