Wejscie główne do kościoła Prezbiterium, widok witraży Wejscie główne do kościoła Organy w Małym Kościółku z 1704 roku.

Triduum Paschalne 2014

Niedziela, 20 kwietnia 2014r. Administrator

W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczęliśmy celebrowanie Świętego Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to najważniejszy czas w Kościele, wyrażający całkowicie i dogłębnie sens wiary chrześcijańskiej, przedstawiający w pełni misterium odkupienia rodzaju ludzkiego. Jak możemy przeczytać w „Liście okólnym o przygotowaniu i obchodzeniu świąt paschalnych”, wydanym przez Kongregację Kultu Bożego: „Jak tydzień ma swój początek i szczyt w celebracji dnia niedzielnego, naznaczonego charakterem paschalnym, tak szczyt całego roku liturgicznego jaśnieje w świętym, paschalnym Triduum Męki i Zmartwychwstania Chrystusa”. Podkreśla to znaczenie i miejsce, jakie w życiu każdego wierzącego powinien zajmować ten wyjątkowy czas.

Czytaj dalej →

Noc Konfesjonałów 2014

Czwartek, 17 kwietnia 2014r. Administrator

Noc Konfesjonałów 2014

Jak w roku ubiegłym Nasza Parafia uczestniczy w ogólnopolskiej akcji "Noc Konfesjonałów". Zapraszamy w Wielki Piątek w godzinach 21.00 - 24.00.

Jest to ostatnia szansa na skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania przed Wielką Nocą.

Czytaj dalej →

Msza za Ojczyznę

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014r. Administrator

Msza za Ojczyznę

14 kwietnia już po raz trzeci w naszej parafii odprawiona została Msza Święta za Ojczyznę. Rozpoczęcie „Mazurkiem Dąbrowskiego” a zakończenie dziesiątką różańca w intencji ojczystego kraju to tylko niektóre z elementów tej Eucharystii. Najbardziej widocznym symbolem jest flaga narodowa, która wniesiona podczas śpiewania Hymnu i utwierdzona w przygotowanym dla niej miejscu – tuż obok obrazu „Jezu ufam Tobie” – trwa aż do samego końca celebracji.

Czytaj dalej →

Marsz dla Życia i Rodziny oraz Oratorium w Legnicy

Niedziela, 13 kwietnia 2014r. Administrator

W Niedzielę Palmową 13 kwietnia br. po raz szósty odbył się Legnicki Marsz dla Życia, już po raz drugi nazwany Marszem dla Życia i Rodziny. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Wierzymy Miłości”. Niemal 1700 osób wspólnie pokazało, że sprzeciwia się aborcji i niszczeniu znaczenia rodziny w dzisiejszym społeczeństwie. 

Czytaj dalej →

Niedziela Palmowa

Niedziela, 13 kwietnia 2014r. Administrator

Jak co roku w naszej parafii w Niedzielę Palmową (13.04.) przed Mszą świętą o godzinie 11:30 zostały poświęcone różnorodne, często samodzielnie wykonane, wielobarwne palmy – symbol odradzającego się życia. Poświęcone podczas tej uroczystości palmy przed Środą Popielcową są spalane, a pozostały popiół służy do obrzędu posypania głów wiernych.

Czytaj dalej →

Rekolekcje wielkopostne i Szkoła Modlitwy 2014

Czwartek, 10 kwietnia 2014r. Administrator

W dniach 6-9.04. odbywały się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadził o. Bertold, karmelita z Sopotu. Jego nauki dotyczyły głównie budowania i rozwijania głębokiej relacji z Bogiem i kształtowania swojej duchowości. O. Bertold często odwoływał się podczas swoich konferencji do tekstów św. Teresy z Avila, a zwłaszcza do „Twierdzy wewnętrznej” i „Księgi życia”. Równolegle (3-10.04.) prowadzona była również Szkoła Modlitwy, podczas której można było doświadczyć owoców medytacji chrześcijańskiej. Ta propozycja cieszyła się sporym zainteresowaniem grupy kilkudziesięciu osób, mimo że spotkania wymagały cierpliwości i skupienia, a w dodatku trwały dość długo, bo około półtora do dwóch godzin. Poniżej zamieszczony jest skrócony schemat modlitwy zaproponowany przez naszego rekolekcjonistę.

Czytaj dalej →

Plan rekolekcji Wielkopostnych 2014

Niedziela, 06 kwietnia 2014r. Administrator

Rekolekcje dla dorosłych:

„WIERZĘ W SYNA BOŻEGO”

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
W PARAFII ŚW. WOJCIECHA W JELENIEJ GÓRZE
6 – 9 IV 2014

 

NIEDZIELA 6 IV
NAJŚWIĘTSZA EUCHARYSTIA Z NAUKĄ OGÓLNĄ:
7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00

PONIEDZIAŁEK 7 IV
NAJŚWIĘTSZA EUCHARYSTIA Z NAUKĄ OGÓLNĄ:
10.00, 18.00

WTOREK 8 IV
NAJŚWIĘTSZA EUCHARYSTIA Z NAUKĄ OGÓLNĄ:
10.00, 18.00

ŚRODA 9 IV
NAJŚWIĘTSZA EUCHARYSTIA Z NAUKĄ OGÓLNĄ:
10.00, 18.00
SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA:
8.00 – 10.00, 15.00 – 18.00

SZKOŁA MODLITWY
(dla wszystkich chętnych)
codziennie od 4 IV (czwartek) do 10 IV (czwartek)

Czytaj dalej →

24 godziny dla Pana

Poniedziałek, 31 marca 2014r. Administrator

Z inicjatywy Watykańskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji zorganizowano w naszym mieście spotkanie pod nazwą „24 godziny dla Pana”, które rozpoczęło się wieczorną Eucharystią w piątek o godz. 18.00. Nasza parafia otrzymała bardzo ważne zadanie przygotowania asysty liturgicznej podczas Mszy Świętej oraz poprowadzenia po niej Drogi Krzyżowej, o co zatroszczyła się młodzież z Ruchu Światło-Życie.

Czytaj dalej →

Obrzędy mianowania nowych szefów Skautów Europy

Środa, 26 marca 2014r. Administrator

W niedzielę 23 marca, w parafii pw. św. Wojciecha w Jeleniej Górze miały miejsce obrzędy mianowania nowych szefów Skautów Europy. Akelą (szefem wilczków w nurcie męskim) został mianowany Grzegorz Gielert, a jego przybocznym Piotr Królikowski. Akelą w nurcie żeńskim została Joanna Kostuń. Trzy osoby złożyły swoje Przyrzeczenie Harcerskie – Katarzyna Gielert, jej mąż Grzegorz oraz Piotr Królikowski.

Czytaj dalej →