Wejscie główne do kościoła Prezbiterium, widok witraży Wejscie główne do kościoła Organy w Małym Kościółku z 1704 roku.

III Forum Charyzmatyczne Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Legnickiej

Poniedziałek, 25 sierpnia 2014r. Administrator

W dniach 12-13 WRZEŚNIA 2014r. (piątek i sobota) odbędzie się III Forum Charyzmatyczne Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Legnickiej pod hasłem: "Pan mój i Bóg mój"
Miejsce spotkania: Parafia p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy Pl. Kard. Stefana Wyszyńskiego 1, 59-200 Legnica 

Gość spotkania: O. Joseph Vadakkel 
O. Vadakkel ma szczególny dar radości w Duchu Świętym, a jego głoszenie jest mocno zakorzenione w Piśmie Świętym. Elementem wszystkich spotkań jest adoracja Najświętszego Sakramentu oraz błogosławieństwo relikwiami świętych. Uczestnicy spotkań najczęściej odkrywają na nowo sens życia z Bogiem, doświadczają radości zjednoczenia z Nim, goją też rany psychiczne i fizyczne.

Czytaj dalej →

Spotkanie z Janem Budziaszkiem

Środa, 13 sierpnia 2014r. Administrator

W Niedzielę 10.08. po Mszy wieczornej gościliśmy w naszej parafii Jana Budziaszka – legendarnego perkusistę Skaldów, autora książek m.in.  „Dzienniczek perkusisty”, a na co dzień świeckiego rekolekcjonistę i ojca wielkiej Rodziny „Jednego Serca Jednego Ducha” – koncertu, który co roku gromadzi w Rzeszowie przeszło 40 tysięcy osób. Wraz z nim obejrzeliśmy fragmenty z tegorocznego koncertu przeplatane z żywym świadectwem wiary jego inicjatora i pomysłodawcy. Podczas swojego wystąpienia mówił otwarcie o „Mamie” – jak zwraca się do Maryi – i o swojej relacji z Nią każdego dnia.

Czytaj dalej →

„Szanowni Rodzice!

Chciałbym zaproponować Waszym dzieciom uczestnictwo w Oazie wakacyjnej. Poprzez zabawę dzieci bardzo intensywnie, duchowo i turystycznie, przeżyją dwa tygodnie w Kotlinie Kłodzkiej, która posiada ogromne walory turystyczne i wypoczynkowe. Będą organizowane wycieczki piesze i autokarowe, rekreacja wodna (w basenie odkrytym), spotkania w grupach i Eucharystia. Ta forma odpoczynku (turystyczno-rekolekcyjna) może być również zaproponowana Waszym znajomym, którzy podobnie jak Wy przywiązują wagę do pielęgnowania wartości chrześcjinańskich i chrześcijańskiego wychowania dzieci.

Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Jacek Wojeński”

Czytaj dalej →

Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

Poniedziałek, 23 czerwca 2014r. Administrator

"Duchu Święty, Boże przyjd?..." – tymi słowami pieśni rozpoczęliśmy modlitwę uwielbienia w legnickiej parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski. Modlitwa ta była jednym z punktów programu Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, który odbył się 21 czerwca 2014 r.

Czytaj dalej →

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Piątek, 20 czerwca 2014r. Administrator

Boże Ciało 2014

W czwartek (19.06) obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Ustanowił ją, na podstawie bulli „Transiturus” Urbana VII z 1264 roku, papież Jan XXII. Wprowadzenie tej uroczystości miało na celu szczególne uczczenie Najświętszego Sakramentu w radosnej i dziękczynnej atmosferze, a także zadośćuczynienie za znieważanie Chrystusa błędy heretyków.

Czytaj dalej →

Rekolekcje młodzieżowe o Eucharystii

Wtorek, 17 czerwca 2014r. Administrator

Rekolekcje młodzieżowe o Eucharystii

Zapraszamy młodzież powyżej 15-go roku życia na rekolekcje młodzieżowe o Eucharystii i ... tajemnicach Bożej obecności - "Gdzie jesteś Boże?".

Rekolekcje organizowane są w Strzegomiu, w terminie 29.06. - 03.07.2014 r. i poprowadzi je o. Teofil, franciszkanin.

Wyjazd na rekolekcje busem  w dniu 29 czerwca (niedziela) około godz. 16:30. Powrót w dniu 3 lipca (czwartek) około południa.

Czytaj dalej →

Rocznica święceń prezbiteratu naszych kapłanów

Wtorek, 10 czerwca 2014r. Administrator

Rocznica święceń prezbiteratu naszych kapłanów

W poniedziałek (19.05) o godz. 18. Została odprawiona uroczysta Msza Święta z okazji rocznicy święceń księży z naszej parafii. Gościliśmy u nas również innych prezbiterów, bliskich znajomych ks. Proboszcza oraz księdza Dominika, który kiedyś był ministrantem w naszym kościele, a w tym dniu wygłosił piękne kazanie, kierując je zarówno do księży, jak również do dzieci pierwszokomunijnych, które obchodziły wówczas Biały Tydzień.

Czytaj dalej →

Parafialna pielgrzymka do Krzeszowa

Piątek, 06 czerwca 2014r. Administrator

Pielgrzymka parafialna do Krzeszowa

W piątek (30.05) z pielgrzymką do Krzeszowa dotarła grupa cyklistów z naszej parafii. W sobotę dołączyli do nich pozostali parafianie, którzy przyjechali trzema pełnymi autokarami oraz własnymi samochodami. W ten sposób rozpoczęliśmy dzień skupienia naszej wspólnoty parafialnej. Na początku zwiedziliśmy Bazylikę i kościół św. Józefa. Mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat  Perły Baroku, która znajduje się w naszej diecezji. Centralnym punktem programu była jednak Eucharystia pod przewodnictwem ks. Proboszcza Stanisława Bakesa.

Czytaj dalej →

I Komunia Święta

Niedziela, 18 maja 2014r. Administrator

18 maja w naszym kościele dzieci przystąpiły po raz pierwszy do sakramentu Eucharystii – jednego z sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Po całorocznym przygotowaniu zarówno podczas lekcji religii jak i aktywnego udziału w Mszy świętej – dziewczynki poprzez śpiew w scholi dziecięcej, chłopcy przez służbę przy ołtarzu oraz cyklu homilii, dzieci po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa. Jest to ważny moment tak dla dziecka, jak i dla jego rodziny, ponieważ od tego dnia dzieci mogą w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Dlatego też, aby ta radosna chwila trwała jak najdłużej, przez następny tydzień dzieci w strojach komunijnych uczęszczały na Mszę świętą aż do 25 maja, kiedy to miała miejsce rocznica I Komunii dla dzieci, które przyjęły ten sakrament rok wcześniej.

Czytaj dalej →