Wejscie główne do kościoła Prezbiterium, widok witraży Wejscie główne do kościoła Organy w Małym Kościółku z 1704 roku.

„Taki duży, taki mały, może świętym być...”

Środa, 05 listopada 2014r. Administrator

W czwartek 30 października 2014 roku odbył się w naszej parafii po raz pierwszy Bal Wszystkich Świętych z udziałem dzieci ze szkół podstawowych.

Zabawa rozpoczęła się Mszą o godzinie 18. Wszystkie dzieci uczestniczyły we Mszy w strojach świętych. Naszą parafię odwiedził nawet sam Papież!  Ksiądz Marek w czasie kazania przypomniał nam, że świętość dotyczy każdego z nas, a nie tylko wybranych.

Czytaj dalej →

Adoracje prowadzone przez młodzież Ruchu Światło-Życie

Wtorek, 14 października 2014r. Administrator

W każdy trzeci piątek miesiąca zapraszamy wszystkich na adoracje prowadzone przez młodzież naszej parafii formującą się w Ruchu Światło-Życie!

Najbliższa adoracja odbędzie się 17.10. po wieczornej Eucharystii. Nabożeństwa te będą miały rozmaite formy i mamy nadzieję, że pomogą w nawiązaniu osobistej relacji z Bogiem i dadzą fundament do ugruntowania jej w życiu codziennym. 

Czytaj dalej →

Imieniny ks. Proboszcza

Poniedziałek, 13 października 2014r. Administrator

W czwartek 18.09. w Kościele wspominaliśmy świętego Stanisława Kostkę. Był to również dzień imienin ks. Proboszcza, dlatego o godz. 18.00 odprawiona została uroczysta Msza Święta, której przewodniczył solenizant, a koncelebrowali ją księża z naszej parafii, a także księża goście.

Czytaj dalej →

Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

Poniedziałek, 13 października 2014r. Administrator

W niedzielę 12 października 2014 r. w naszej parafii odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

Zawiązanie wspólnoty, połączone z modlitwą uwielbienia nastąpiło o godz. 14.00. Podczas modlitwy mogliśmy wychwalać naszego Pana zarówno słowem, jak i pięknymi pieśniami w przygotowaniu diakoni muzycznej składającej się z młodzieży zrzeszonej w Oazie zarówno z naszej parafii jak i chętnych przybyłych na DDW, która również upiększyła liturgię podczas Eucharystii.

Czytaj dalej →

Nowy rok formacyjny Ruchu Światło-Życie

Środa, 08 października 2014r. Administrator

W pierwszy piątek września 05.09.2014 r. o godzinie 18.00 odbyła się uroczysta Msza Święta, rozpoczynająca kolejny rok formacyjny Ruchu Światło-Życie we wspólnocie działającej przy naszej parafii.

"Pustynia jest tylko wtedy groźna, jeżeli na niej nie ma oazy, jeżeli oazy są bardzo rzadko, bardzo daleko. Wtedy można naprawdę umrzeć z pragnienia. Ale jeżeli oazy są, jeżeli są dość gęsto, blisko siebie, to nawet pustynia nie jest groźna."

Czytaj dalej →

III Forum Charyzmatyczne Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Legnickiej

Poniedziałek, 25 sierpnia 2014r. Administrator

W dniach 12-13 WRZEŚNIA 2014r. (piątek i sobota) odbędzie się III Forum Charyzmatyczne Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Legnickiej pod hasłem: "Pan mój i Bóg mój"
Miejsce spotkania: Parafia p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy Pl. Kard. Stefana Wyszyńskiego 1, 59-200 Legnica 

Gość spotkania: O. Joseph Vadakkel 
O. Vadakkel ma szczególny dar radości w Duchu Świętym, a jego głoszenie jest mocno zakorzenione w Piśmie Świętym. Elementem wszystkich spotkań jest adoracja Najświętszego Sakramentu oraz błogosławieństwo relikwiami świętych. Uczestnicy spotkań najczęściej odkrywają na nowo sens życia z Bogiem, doświadczają radości zjednoczenia z Nim, goją też rany psychiczne i fizyczne.

Czytaj dalej →