Wejscie główne do kościoła Prezbiterium, widok witraży Wejscie główne do kościoła Organy w Małym Kościółku z 1704 roku.

Triduum Paschalne 2015

Środa, 15 kwietnia 2015r. Administrator

Triduum 2015Nazwa Triduum paschalne oznacza trzy dni (z łac. Triduum) paschy, czyli przejścia (z hebr. פĄ? – pesach) Jezusa Chrystusa przez mękę, śmierć, aż do Zmartwychwstania. Kościół celebrując w poszczególne dni to misterium, uobecnia te wydarzenia jednocząc się ze swoim Panem i Zbawicielem. W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczęliśmy celebrowanie Świętego Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to najważniejszy czas w Kościele, wyrażający całkowicie i dogłębnie sens wiary chrześcijańskiej, przedstawiający w pełni misterium odkupienia rodzaju ludzkiego. 

Czytaj dalej →

Oazy wakacyjne 2015 dla dzieci i młodzieży

Poniedziałek, 13 kwietnia 2015r. Administrator

Oaza OŻK 2015Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach Ruchu Światło-Życie w dniach 14-29 lipca 2015 r.:

  • Oaza Dzieci Bożych IIIst. dla uczniów klas III-VI szkoły podstawowej;
  • Oaza Nowej Drogi dla gimnazjalistów
  • Oaza Nowego Życia (12-28 lipca )
Czytaj dalej →

Porządek Triduum Paschalnego 2015

Niedziela, 29 marca 2015r. Administrator

Triduum Paschalne 2015

Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 10.00 w Katedrze Msza św. Krzyżma, podczas której pobłogosławione są oleje używane do namaszczania chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich (Sakrament Święceń), chrztu i bierzmowania. W czasie tej Mszy Świętej duchowieństwo diecezjalne odnawia przyrzeczenia kapłańskie. Wszystkich zachęcamy do udziału w tej pięknej Eucharystii, a zwłaszcza ministrantów i lektorów.

Czytaj dalej →

Błogosławieństwo lektorów

Sobota, 28 marca 2015r. Administrator
Sobotnie przedpołudnie (28.03.) w bazylice jeleniogórskiej obfitowało w wiele emocji związanych błogosławieństwem do pełnienie funkcji lektora kandydatów pięciu parafii Jeleniej Góry i Czernicy.
Czytaj dalej →