Wejscie główne do kościoła Prezbiterium, widok witraży Wejscie główne do kościoła Organy w Małym Kościółku z 1704 roku.

Triduum Paschalne 2016

Sobota, 14 maja 2016r. Administrator

Ręce czyste i puste?
Być może czasem zastanawiasz się, jaka jest Twoja rola w Kościele i czy możesz robić coś więcej niż tylko stać podczas Mszy w ostatniej ławce za filarem. Prawdopodobnie uważasz, że inni zrobią wszystko lepiej, bo są młodsi czy bardziej utalentowani  albo mają więcej odwagi. A Ty pozostaniesz cichy, pobożny i… bierny.  

Niedawno obchodziliśmy Triduum Paschalne, najważniejsze dni całego roku liturgicznego. Ten święty czas rozpoczął się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. W tym dniu mogliśmy w śpiewie i modlitwie wyrazić wdzięczność Chrystusowi za ustanowienie Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Podczas Liturgii Wielkiego Piątku kontemplowaliśmy mękę i śmierć Pana Jezusa. A wyśpiewanym pierwszy raz od początku Wielkiego Postu „Alleluja”, które rozbrzmiało w czasie Wigilii Paschalnej rozpoczęliśmy radosne świętowanie Zwycięstwa Życia nad śmiercią.

Czytaj dalej →

Oaza Dzieci Bożych I stopnia i Oaza Nowej Drogi I stopnia

Sobota, 09 kwietnia 2016r. Administrator

Szanowni Rodzice!

Chciałbym zaproponować Waszym dzieciom uczestnictwo w oazie wakacyjnej. Poprzez zabawę dzieci bardzo intensywnie duchowo i turystycznie przeżyją 2 tygodnie w Ustroniu Morskim (nad morzem), które posiada ogromne walory turystyczne i wypoczynkowe. Będą organizowane wycieczki piesze i autokarowe, rekreacja wodna, spotkania w grupach i Eucharystia. Warunki w ośrodku wypoczynkowym są bardzo dobre, a pokoje są 2-6 osobowe. Będziemy też mieli wstęp do Aquaparku i na kompleks obiektów sportowych. Plaża pod nadzorem ratowników jest bardzo blisko ośrodka wypoczynkowego.

Ks. Jacek Wojeński
Moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie diecezji legnickiej

Zapisy do końca kwietnia!

Czytaj dalej →

Noc Konfesjonałów 2016

Wtorek, 22 marca 2016r. Administrator

Noc Konfesjonałów 2016 W naszej parafii Noc Konfesjonałów odbędzie się w noc z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę w godzinach 20:00 - 23:00.

Czytaj dalej →