Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

06.11.2017 r.

1.Modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach zanosimy po Mszy o 18.00, w niedziele o 17.30. Porządek nabożeństw wypominkowych według ulic podany jest na odwrocie kart wypominkowych  i wywieszony w gablotach (odczytać na bieżący tydzień). Kartki wypominkowe możemy wziąć wychodząc z kościoła ze stolika, a potem składać je do skrzynki przy ołtarzu.

2.Dziękujemy tym, którzy zorganizowali grupę na Narodową Pielgrzymkę Mężczyzn na Jasną Górę.

3.Spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w poniedziałek po wypominkach.

4.W każdy czwartek organizujemy WIECZÓR MIŁOSIERDZIA: rozpoczynamy go  Mszą Świętą (w tym tygodniu o uświęcenie małżeństw), po której  adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez  Domowy Kościół a potem w ciszy, z możliwością spowiedzi i kierownictwa duchowego, do godz. 21.00. Spotkanie Ogniska Przewodniczek rozpoczniemy od Mszy o 18.00.

5.Narodowe Święto Niepodległości w sobotę 11. Listopada. Msze Święte  sprawowane będą o 7.00, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Zapraszamy do modlitwy za poległych w obronie Ojczyzny oraz o jej duchowy i materialny rozwój. Z tej okazji dziennikarz śledczy Pan Witold Gadowski, w niedzielę 12 listopada o godz. 12.00, poprowadzi spotkanie: „Polska a wojna cywilizacji w Europie” w Kinie Grand przy ul. Krótkiej 3; zapraszają  na nie organizatorzy - senator Krzysztof Mróz i Terenowe Biuro Radia Maryja.

6.Pięknie dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zgrabili liście na terenie przykościelnym. Jednocześnie ze smutkiem informujemy, że niektóre osoby dbające o pozostawione na zamkniętym cmentarzu groby, kolejny raz go zaśmieciły. 

7.Wszystkich, którzy chcą wesprzeć świętego Mikołaja zachęcamy do składania słodyczy, żywności, zabawek i przyborów szkolnych do koszy ustawionych w kościele.

8.Od 1 listopada można zamawiać Msze Święte na przyszły rok.

9.Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałki: 13 XI dla III roku przygotowań i 20 XI dla II roku przygotowań.

10.Przy stoliku po każdej Mszy zbiórka na nowe ogrzewanie do dużego kościoła; w ostatnią niedzielę złożono 1080 zł.. Za tydzień, w II niedzielę miesiąca, taca przeznaczona będzie na cele remontowe. Bóg zapłać.

11.W marcu przyszłego roku czeka nasza parafię wielkie wydarzenie: będziemy przeżywali ośmiodniowe misje święte. W najbliższą niedzielę Ksiądz Krzysztof Herbut, który je poprowadzi, wygłosi kazania, które wprowadzą nas w czas przygotowań do misji.