Ogłoszenia duszpasterskie

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

29.10.2017 r.

1.Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w dni powszednie i niedziele o 17.30.

2.Dziś, w ostatnią niedzielę miesiąca, Msza Święta wieczorna z modlitwą w intencji uzdrowienia i uwolnienia, potem adoracja prowadzona przez Nazaret - wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

3.We wtorek zapraszamy na ostatnie nabożeństwo różańcowe o 17.30.  Dzieci przynoszą plansze z powklejanymi obrazkami – nagrody dla najgorliwszych będą rozdane podczas wtorkowego Balu Wszystkich Świętych. Przed balem dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę o 18.00. Przestrzegamy przed okultystycznymi zabawami związanymi z halloween – dziękujemy katolickim rodzicom i miejskim radnym za wysiłki związane z ochroną dzieci i młodzieży przed pogańskimi praktykami. Co roku „mroczne orszaki” i zabawy powodują różne duchowe nieszczęścia u  ich uczestników; zdarzają się  nawet samobójstwa (cztery lata temu w ten dzień w naszym mieście miały miejsce trzy takie śmierci).

4. Obowiązkowa zbiórka ministrancka rozpocznie się we wtorek od udziału we Mszy o 18.00. Również we wtorek po Mszy modlitwa Ruchu Adopcji Dziecka Poczętego.

5.W środę obowiązująca Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu odprawiane będą w porządku niedzielnym. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: Msze o 7.00, 8.30, 16.30 (po niej procesja na nieczynny cmentarz przykościelny) i 18.00. Odpusty za zmarłych w te dni można uzyskać przynajmniej na dwa sposoby. Od południa 1 listopada do północy 2 listopada można zdobyć odpust zupełny nawiedzając kościół lub kaplicę publiczną lub półpubliczną, a od 1 do 8 listopada (ten odpust można otrzymywać przez te dni codziennie) pobożnie odwiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych. Warunkiem uzyskania obu odpustów jest odmówienie Ojcze nasz, Wierze w Boga i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego, oraz stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej a także brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Jeśli któryś z warunków nie będzie spełniony, odpust będzie cząstkowy. Przypominamy sprzątającym groby na zamkniętym cmentarzu przykościelnym o zabieraniu śmieci ze sobą, bądź wyrzucaniu ich z zachowaniem segregacji, do śmietników przy garażach parafialnych.

6.Od 1 listopada będzie można zamawiać Msze Święte na przyszły rok.

7.Modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach będą odprawiane od 2 listopada po Mszy o 18.00, w niedziele o 17.30. Porządek nabożeństw wypominkowych według ulic podany jest na odwrocie kart wypominkowych  i wywieszony w gablotach. Kartki wypominkowe możemy wziąć wychodząc z kościoła ze stolika, a potem składać je do skrzynki przy obrazie MB Nieustającej Pomocy.

8.W czwartek Wieczór Miłosierdzia: po Mszy Świętej o 18.00, adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona w tym tygodniu przez Różę Krwi Chrystusa a potem w ciszy, ze spowiedzią i kierownictwem duchowym, do godz. 21.00.

9.W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca;  szczególniejsza okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.00.

10.W sobotę Jerycho Różańcowe – niech jednym z owoców 100. Rocznicy objawień Fatimskich będzie udział w nabożeństwie pięciu pierwszych sobót miesiąca: na pierwsze zapraszamy w najbliższa sobotę po Mszy porannej.

11.Również w sobotę Narodowa Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę - z naszej parafii wyjazd organizują Skauci Europy – informacje u szefów.

12.Przy stoliku po każdej Mszy zbiórka na nowe ogrzewanie do dużego kościoła; w ostatnią niedzielę złożono 1910 zł.. Bóg zapłać!