Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15.10.2017 r.

1.Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w dni powszednie i niedziele o 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.Dziś zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne; w polskich kościołach liczenie wiernych.

3.W Bazylice Świętych Erazma i Pankracego, odbędzie się dziś po 19.00 papieski koncert oratoryjny.

4. Spotkanie dla rozpoczynających drugi rok przygotowań do przyjęcia bierzmowania w poniedziałek– należy przynieść zaświadczenie o ukończeniu poprzedniego roku. Natomiast uczniów klas VI i VII oraz wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do bierzmowania zapraszamy za tydzień w niedzielę na Mszę wieczorną z formularzami zgłoszeniowymi i metrykami chrztu.

5.W czwartek Wieczór Miłosierdzia: po Mszy Świętej o 18.00, adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona w tym tygodniu przez Skautów Europy, a potem w ciszy, ze spowiedzią i kierownictwem duchowym, do godz. 21.00.

6.Na cele Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano 2396 zł. a na fundusz remontowy 3800 zł. Tydzień temu zebrała się dwunastoosobowa trzecia komisja konserwatorska zatwierdzająca ostateczne kierunki prac przy stropie. Zaskoczeniem było odkrycie bogatych, niepowtarzających się wzorów, w poszczególnych kasetonach sufitu, co spowodowało konieczność przygotowania bardziej drobiazgowego frontu prac, uwzględniającego konserwacje detali ornamentów. W związku z tym siedmioosobowa ekipa ustawiała kolejne rusztowania – mamy w tej chwili podłogę pod całym stropem. W ubiegłym tygodniu przy suficie kościoła św. Jerzego pracowały też dwie Panie Konserwatorki, którym parafia zapewnia nocleg i obiady. Te prace prowadzone są niezależnie od inwestycji w postaci ogrzewania (finansujemy to jako odrębne zadanie), a w dalszej kolejności z funduszu remontowego przygotowywać będziemy dokumentację  całościowej aranżacji wnętrza dużego kościoła, którą poddamy ocenie parafian; w tym miesiącu złożymy również wnioski na dofinansowanie prac przy ostatnich, zabytkowych elementach kościoła św. Jerzego – zdobień gotyckiego, głównego słupa konstrukcyjnego, elementów nośnych empor, figury św. Jana Nepomucena i czterech siedemnastowiecznych obrazów i będziemy rozpoczynali remont dużej sali w domu parafialnym, z przeznaczeniem na większe spotkania. Zakładanie ogrzewania w połowie kościoła  przed zimą będzie przeprowadzone mimo braku pełnego pokrycia finansowego a  druga część uzależniona będzie od  ofiarności  wiernych. Przy stoliku po każdej Mszy zbiórka na nowe ogrzewanie do dużego kościoła; w ostatnią niedzielę złożono 2430 zł. Cieszymy się nowymi lampami na dwóch drogach prowadzących do kościoła. Bóg zapłać.

7.Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i wzięli udział w „Różańcu do granic” w Szklarskiej Porębie i na Polanie Jakuszyckiej, spotkaniu różańcowym w Krzeszowie, bierzmowaniu i podjęciu Ks. Biskupa, wyjeździe na oazowy dzień wspólnoty w Lubiniu i wyjściu na Chojnik z okazji Dnia Papieskiego.

8.Powoli zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Zachęcamy do ofiarowania Mszy Świętych za zmarłych, przygotowania kartek wypominkowych i zdobycia odpustów dla swoich bliskich po tamtej stronie życia. Kartki wypominkowe możemy wziąć dzisiaj wychodząc z kościoła, a potem składać je do skrzynki przy obrazie MB Nieustającej Pomocy. Prosimy o wpisanie adresu, co pomoże w ułożeniu modlitwy wypominkowej.