Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

08.10.2017 r.

 1. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w dni powszednie i niedziele o 17.30. Dzieci otrzymują kontrolki – nalepki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Dziś XVII Dzień Papieski; darem serca wesprzemy Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia. Przy naszym kościele, jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół Katolickich rozprowadzają „Papieskie Kremówki”.
 3. Msza z udziałem duszpasterstwa Głuchych o 15.00.
 4. Spotkanie dla klas VI i VII oraz wszystkich, którzy chcą rozpocząć formację do sakramentu bierzmowania dziś po Mszy wieczornej. Spotkanie dla rozpoczynających trzeci rok przygotowań do przyjęcia tego sakramentu w poniedziałek  9 X,  a drugi rok w poniedziałek za tydzień - 6 X – należy przynieść zaświadczenie o ukończeniu poprzedniego roku.
 5. W czwartek Wieczór Miłosierdzia: po Mszy Świętej o 18.00, o uświęcenie rodzin naszej parafii, adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona w tym tygodniu przez Domowy Kościół, a potem w ciszy, ze spowiedzią i kierownictwem duchowym, do godz. 21.00. Po Mszy spotkania ogniska przewodniczek i lektorów.
 6. Ostatnia procesja fatimska, w 100. rocznicę objawień, w piątek 13 X o 17.30.
 7. Msza za Ojczyznę w sobotę 14 X o 18.00.
 8. Z okazji Dnia Papieskiego – rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową w sobotę tradycyjne wyjście na Chojnik, który odwiedził  Karol Wojtyła. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej wyprawie która odbędzie się w sobotę 14 października. Rozpoczęcie o 9.30 w kościele w Sobieszowie. Dla uczestników wejście do Karkonoskiego Parku Narodowego i na zamek Chojnik będzie darmowe.
 9. W następną niedzielę w Bazylice Świętych Erazma i Pankracego, odbędzie się papieski koncert oratoryjny. Gościem wydarzenia jest Zespół „Tylko Ty”, złożony ze stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Koncert poprzedzą trzydniowe warsztaty muzyczne w Zespole Szkół Katolickich u św. Pankracego – zachęcamy młodzież do udziału w warsztatach.
 10. W przyszłą niedzielę w polskich kościołach liczenie wiernych.
 11. Na nowe ogrzewanie w ostatnią niedzielę złożono  1050 zł. Przy stoliku po każdej Mszy zbiórka na nowe ogrzewanie do dużego kościoła. Za tydzień zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne.