Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

01.10.2017 r.

 1. Dziś J.E.Ks. Bp Stefan Cichy udzieli podczas Mszy o 13.00 sakramentu bierzmowania.
 2. Dziś po każdej Mszy zbierane są podpisy poparcia projektu ustawy zakazującej zabijania dzieci, u których wykryto prawdopodobną chorobę lub niepełnosprawność, kiedy są jeszcze w łonie swoich matek. Teraz prawo dopuszcza tzw. aborcję na podstawie przesłanki eugenicznej. Aby poprzeć proponowany projekt ustawy, należy na karcie złożyć podpis i podać swój numer PESEL.
 3. Rozpoczyna się miesiąc październik a wraz z nim nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane w dni powszednie i niedziele o 17.30. Dzieci otrzymywać będą kontrolki – nalepki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W czwartek Wieczór Miłosierdzia: po Mszy Świętej o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona w tym tygodniu przez Wspólnotę Krwi Chrystusa, a potem w ciszy, ze spowiedzią i kierownictwem duchowym, do godz. 21.00.
 5. Moderatorzy wspólnoty modlitewnej Różaniec Rodziców Za Dzieci informują, że rozdanie grafików na nowy rok odbędzie się w przeddzień święta Matki Bożej Różańcowej, w piątek 6 października po Mszy o 18.00. Msza Święta w intencji dzieci objętych modlitewną opieką rodziców, odprawiana jest w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.00.
 6. Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolski „Różaniec do granic” – modlitwę za Polskę i Kościół; i tak zapraszamy na pielgrzymki: do Krzeszowa na Spotkanie Różańcowe 7 X (koszt 30 zł., zapisy w zakrystii) – autobus podstawiony będzie pod nasz kościół o  w sobotę o 9.00, powrót ok. 16.00; do Szklarskiej Poręby i na Polanę Jakuszycką w ramach ogólnopolskiej akcji „Różaniec do granic” również 7 X (koszt 12 zł, zapisy w zakrystii) – autokar odjedzie spod naszego kościoła o 9.45, powrót wieczorem. Wszystkich, którzy wybiorą się samochodami zapraszamy do jazdy za autokarami lub indywidualny dojazd (Szklarska Poręba – kościół św. Maksymiliana – Msza Święta o godz. 10.30, Polana Jakuszycka – wyjście z różańcem w stronę schroniska Orle – godz. 14.00). Pozostających w domach zachęcamy do modlitwy różańcowej, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, podczas całodziennego Jerycha (od 7.30 do 18.00 (dziękujemy tym, którzy w ostatni weekend zorganizowali pielgrzymki na Jasną Górę i na Święty Krzyż).
 7. Spotkanie dla klas VI i VII oraz wszystkich, którzy chcą rozpocząć formację do sakramentu bierzmowania, w niedzielę 8 X po Mszy wieczornej. Natomiast spotkanie dla rozpoczynających trzeci rok przygotowań do przyjęcia tego sakramentu w poniedziałek 9 X – należy przynieść zaświadczenie o ukończeniu poprzedniego roku.
 8. Jak nam przypomnieli nasi Biskupi w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski; darem serca wesprzemy Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia. Przy naszym kościele, jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół Katolickich, będą rozprowadzać „Papieskie Kremówki”. Z okazji Dnia Papieskiego – rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową organizowane będzie tradycyjne wyjście na Chojnik, który odwiedził  Karol Wojtyła. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej wyprawie która odbędzie się 14 października.
 9. Na nowe ogrzewanie w ostatnią niedzielę złożono  1300 zł. Przy stoliku po każdej Mszy zbiórka na nowe ogrzewanie do dużego kościoła. Dwie panie konserwatorki pracują przy sklepieniu kościoła św. Jerzego. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca przeznaczona będzie na cele remontowe. Bóg zapłać.
 10. Od października w Jeleniej Górze swoją działalność będzie kontynuował Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Legnickiej. Zapisy w sekretariacie Szkoły Katolickiej. 
 11. W parafii Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu rusza Seminarium Odnowy Wiary –szczegóły na plakatach.