Ogłoszenia duszpasterskie

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24.09.2017 r.

1.Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych dziś po Mszy Świętej o 11.30, a  dzieci pierwszokomunijnych we wtorek na Mszy wieczornej.

2.Dziś dodatkowa Msza Święta o 15.00 z językiem migowym, z udziałem niesłyszących, niedosłyszących, ich rodzin i przyjaciół; a Msza Święta z modlitwą w intencji uzdrowienia i uwolnienia i adoracja Najświętszego Sakramentu o 18.00.

3.Próba  asysty przed Mszą z udzieleniem sakramentu bierzmowania w poniedziałek po Mszy wieczornej.

4. We wtorek o 16.30 spotkanie katechetów, a po Mszy wieczornej modlitwy Ruchu Adopcji Dziecka Poczętego.

5.Spotkanie odpowiedzialnych za zrzeszenia eklezjalne w naszej parafii (ruchy, stowarzyszenia i grupy) także we wtorek; rozpoczniemy je  wieczorną Mszą Świętą.

6.Ministrantów seniorów oraz innych dorosłych mężczyzn, w tym ojców, którzy chcieliby dawać swoim dzieciom świadectwo wiary przez służbę przy ołtarzu, a także panów należących do ruchów katolickich czy mających więcej czasu, którzy chcieliby ofiarować Kościołowi na posługę liturgiczną jako ministranci, zakrystianie, czy dbający o otoczenie kościoła zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy wieczornej.

7.W czwartek Wieczór Miłosierdzia: po Mszy Świętej o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona w tym tygodniu przez Odnowę w Duchu Świętym, a potem w ciszy, ze spowiedzią i kierownictwem duchowym, do godz. 21.00.

8.J.E.Ks. Bp Stefan Cichy udzieli sakramentu bierzmowania w najbliższą niedzielę podczas Mszy o 13.00.

9.Trwa produkcja  pierwszej części elementów grzejnych do dużego kościoła; w tym tygodniu została podpisana umowa z wykonawcą, którym jest wybrana przez radę parafialną firma KAMO. Pierwsza połowa ogrzewania zostanie zainstalowana w listopadzie; druga w miarę spływania środków finansowych. Na nowe ogrzewanie w ostatnią niedzielę złożono  590 zł. Przy stoliku po każdej Mszy zbiórka na nowe ogrzewanie do dużego kościoła. Bóg zapłać.

10.Zapraszamy na pielgrzymki: na Jasną Górę, do sanktuariów  Św. Ojca Pio i maryjnych w Gidlach i Leśniowie  w dniach 29 – 30 września (koszt 140 zł. obejmuje przejazd autokarem, nocleg i dwa posiłki – zapisy w zakrystii) – autokar zostanie podstawiony pod kościół w piątek rano o 5.45, odjazd o 6.00, powrót w sobotę wieczorem; do Sanktuarium Krzyża Świętego w Górach Świętokrzyskich  dla młodych mężczyzn 29 IX – 1 X (organizują Skauci Europy, informacje u szefów); do Krzeszowa na Spotkanie Różańcowe 7 X (koszt 30 zł., zapisy w zakrystii); do Szklarskiej Poręby i na Polanę Jakuszycką w ramach ogólnopolskiej akcji „Różaniec do granic” 7 X (koszt 12 zł, zapisy w zakrystii).

11.Z okazji Dnia Papieskiego – rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową organizowane będzie, tradycyjnie już, wyjście na Chojnik, który odwiedził z gronem studentów Karol Wojtyła, co upamiętniają umieszczone na zamku tablice. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w tej wyprawie po śladach św. Jana Pawła II, która odbędzie się 14 października.

12.W następną niedzielę zbierane będą podpisy poparcia projektu ustawy zakazującej zabijania dzieci, u których wykryto prawdopodobną chorobę lub niepełnosprawność, kiedy są jeszcze w łonie swoich matek. Dziś prawo dopuszcza tzw. aborcję na podstawie przesłanki eugenicznej. Aby poprzeć proponowany projekt ustawy, należy na karcie złożyć podpis i podać swój numer PESEL.