Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17.09.2017 r.

1.W kolejną rocznicę sowieckiej agresji pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.

2.Przypominamy, że w niedziele rodziny z dziećmi do klasy piątej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę o 11.30, a od klasy szóstej, gimnazjalistów i młodzież starszą na Mszę o 18.00. Na czas remontu kościoła św. Jerzego nie ma osobnej Mszy dla rodzin z małymi dziećmi.

3.W poniedziałek święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, dzieci i młodzieży i naszego proboszcza, ks. Stanisława. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszę wieczorną.

4.Rodziców członków Służby Liturgicznej naszej parafii (ceremoniarzy, lektorów i ministrantów wszystkich stopni, oraz kandydatów,  którzy chcieliby dołączyć do ich grona) zapraszamy we wtorek na Mszę wieczorną; po niej spotkanie w Wojciechówce.

5.Spotkanie - próba  dla osób, które 1 października przyjmą sakrament bierzmowania we wtorek o 17.00.

6.Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych we wtorek na Mszy wieczornej, a rodziców dzieci pierwszokomunijnych w najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o 11.30.

7.W czwartek Wieczór Miłosierdzia: po Mszy Świętej o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona w tym tygodniu przez Skautów Europy, a potem w ciszy, ze spowiedzią i kierownictwem duchowym, do godz. 21.00.

8.23 września odbędzie się w naszej parafii powakacyjne spotkanie Rejonu Jeleniogórskiego Ruchu Światło – Życie; rozpoczniemy je Mszą świętą o godzinie 15.00, potem spotkanie przy grillu. Wszystkich zainteresowanych ruchem Domowego Kościoła i oazą młodzieżową serdecznie zapraszamy.

9.W niedzielę za tydzień dodatkowa Msza Święta o 15.00 z językiem migowym, z udziałem niesłyszących, niedosłyszących, ich rodzin i przyjaciół; a Msza Święta z modlitwą w intencji uzdrowienia i uwolnienia i adoracja Najświętszego Sakramentu o 18.00.

10.Spotkanie odpowiedzialnych za zrzeszenia eklezjalne w naszej parafii (ruchy, stowarzyszenia i grupy) we wtorek 26 września; rozpoczniemy je  wieczorną Mszą Świętą.

11.Trwają prace konserwatorskie w kościele św. Jerzego. Rozpoczęto też produkcję pierwszej części elementów grzejnych do dużego kościoła. Pierwszą połowę ogrzewania chcemy zrobić do Świąt – to koszt ponad 67 tys. zł. – do tej pory na ten cel zebrano 43 tys. zł. Podczas zbiórki do puszek na pomoc poszkodowanym przez nawałnice zebrano 2220 zł.; taca remontowa to 4280 zł.; na nowe ogrzewanie 3 IX złożono 640 zł. Przy stoliku po każdej Mszy zbiórka na nowe ogrzewanie do dużego kościoła. Bóg zapłać.

12.Zapraszamy na pielgrzymki: na Jasną Górę, do sanktuariów  Św. Ojca Pio, w Gidlach i Leśniowie  w dniach 29 – 30 września (koszt 140 zł. obejmuje przejazd autokarem, nocleg i dwa posiłki – zapisy w zakrystii), do Sanktuarium Krzyża Świętego w Górach Świętokrzyskich  dla młodych mężczyzn 29 IX – 1 X (organizują Skauci Europy, informacje u szefów); do Krzeszowa na Spotkanie Różańcowe 7 X (koszt 30 zł., zapisy w zakrystii).

13.Zerówka muzyczna przy SP 11 zaprasza na zajęcia – informacje na tablicy.

14.Z okazji Dnia Papieskiego – rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową organizowane będzie, tradycyjnie już, wyjście na Chojnik, który odwiedził z gronem studentów Karol Wojtyła, co upamiętniają umieszczone na zamku tablice. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w tej wyprawie po śladach św. Jana Pawła II, która odbędzie się 14 października.