Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10.09.2017 r.

1.Dziś inaugurujemy duszpasterstwo niesłyszących, niedosłyszących, ich rodzin i przyjaciół, które prowadził  będzie Ks. Dariusz – zapraszamy na dodatkową Mszę Świętą z językiem migowym o 15.00.

2.Dziś gościmy chór Convivium z parafii Świętej Rodziny we Wrocławiu, który weźmie udział w Mszy Świętej o 10.00 i potem wystąpi z kilkoma utworami. Serdecznie zapraszamy.

3.1 IX w Jeleniej Górze rozpoczęły działalność dwie nowe szkoły katolickie: Szkoła Podstawowa oraz Liceum Ogólnokształcące. Dyrektor informuje, iż są wolne miejsca w bieżącym roku szkolnym w I kl. LO oraz w kl. VII SP. Rodzice zainteresowani zapisaniem dzieci do w/w szkół, proszeni są o kontakt z sekretariatem (na PCK 23 w Cieplicach, tel. 519-575-989). Dziś o 18.00 w bazylice jeleniogórskiej uroczysta inauguracja roku szkolnego wszystkich trzech szkół katolickich z naszego miasta z udziałem Biskupa Legnickiego.

4.W ostatnią środę odbyło się kolejne spotkanie komisji konserwatorskiej, z udziałem przedstawiciela Kurii Biskupiej, w związku z przebiegiem prac przy stropie naszego zabytkowego kościoła. Zwracamy się z prośbą do tych, którzy mają zdjęcia z sufitem kościoła sprzed przemalowań z lat sześćdziesiątych, o wypożyczenie ich w tym tygodniu, celem pomocy przy opracowaniu dalszych prac konserwatorskich.

5.Rozpoczyna się tydzień modlitw o dobre wychowanie dzieci i młodzieży.

6.Przy kościele zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym przez nawałnice. Przy stoliku po każdej Mszy zbiórka na nowe ogrzewanie do dużego kościoła.

7.Pierwsze powakacyjne spotkanie całej Służby Liturgicznej naszej parafii (ministrantów honorowych, ceremoniarzy, lektorów i ministrantów wszystkich stopni, oraz kandydatów, którzy chcieliby dołączyć do ich grona) we wtorek na Mszy wieczornej; po niej zbiórka z podziałem grup i służb – obecność obowiązkowa.

8.W środę, 13 dnia miesiąca, po Mszy wieczornej, kolejna procesja fatimska; w 100. rocznicę objawień szczególniej zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9.W czwartek, 14 września, zapraszamy na Mszę wieczorną w intencji naszej Ojczyzny i o uświęcenie małżeństw; spotkanie ogniska przewodniczek.

10.W czwartek Wieczór Miłosierdzia: po Mszy Świętej o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona w tym tygodniu przez Domowy Kościół, a potem w ciszy, ze spowiedzią i kierownictwem duchowym, do godz. 21.00.

11.Zapraszamy na pielgrzymki: do Sanktuarium w Gidlach dla starszych dziewcząt i młodych kobiet w dniach 15-17 IX (organizują Skauci Europy, informacje u szefów); na Jasną Górę, do sanktuariów  Św. Ojca Pio, w Gidlach i Leśniowie  w dniach 29 – 30 września (koszt 140 zł. obejmuje przejazd autokarem, nocleg i dwa posiłki – zapisy w zakrystii), do Sanktuarium Krzyża Świętego w Górach Świętokrzyskich  dla młodych mężczyzn 29 IX – 1 X (organizują Skauci Europy, informacje u szefów); do Krzeszowa na Spotkanie Różańcowe 7 X (koszt 30 zł., zapisy w zakrystii).