Ogłoszenia duszpasterskie

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

18.06.2017 r.

 1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele o 17.30.
 2. Pięknie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizacje i przebieg Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej i trzydniowego festynu parafialnego.
 3. Do czwartku będziemy uczestniczyć w procesjach eucharystycznych, które połączymy z nabożeństwem czerwcowym  - będą się one odbywały po Mszach wieczornych, a dziś po sumie o 10.00. Zapraszamy dziewczynki, zwłaszcza pierwszokomunijne, do sypania kwiatów.
 4. Zapraszamy na warsztaty muzyczne, które rozpoczną się w poniedziałek o 17.15. i będą trwały do czwartku. Zapisy przez link na stronie parafialnej.
 5. W czwartek ostatnia procesja eucharystyczna i pobłogosławienie wianków. Po procesji zapraszamy na piękne oratorium „Psalmy” Adama Mikulskiego, które przygotują uczestnicy warsztatów muzycznych. Wstęp wolny.
 6. W piątek zakończenie roku szkolnego; z tej racji  dzieci zapraszamy na Msze Święte w czwartek o 9.00, 10.45 i 12.45, a młodzież gimnazjalną i starszą w piątek na 7.00.  Spowiedź podczas wszystkich tych Mszy. Prosimy rodziców i dziadków by dbali o praktyki religijne najmłodszych również podczas wakacji – o niedzielną Mszę Świętą, o spowiedź i modlitwę poranną i wieczorną. Niepełnoletni, wyjeżdżający na zorganizowane wakacje, powinni przekazać pisemne oświadczenie o zamiarze uczestnictwa w niedzielnej Mszy –staje się to wtedy obowiązkiem organizatorów.
 7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Msze o 7.00, 8.30, 16.30 i 18.00; z tej racji w najbliższy piątek nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Kancelaria w piątek nie będzie czynna. W ten dzień przypada 55. Rocznica święceń kapłańskich Ks. Prałata Tadeusza Dańko; zapraszamy na Mszę o 18.00 w intencji Dostojnego Jubilata.
 8. Również w piątek, w Dzień Ojca, piesza pokutna pielgrzymka kobiet na Krzyżną Górę w intencji mężczyzn. Rozpoczynamy ją od udziału w Mszy wieczornej.
 9. W sobotę Uroczystość Narodzenia Św. Jana.
 10. W lipcu i sierpniu, podobnie jak w ubiegłe lata, w niedziele nie będzie Mszy o 13.00 i nieszporów.
 11. Zachęcamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę – szczegóły na tablicy w przedsionku kościoła.
 12. Dziś przy kościele zbiórka do puszek na wyjazdy wakacyjne dzieci. Przy stoliku po każdej Mszy zbiórka na nowe ogrzewanie do dużego kościoła; w ostatnią niedzielę zebrano 1280 zł. 
 13. Decyzją naszego Biskupa za tydzień posługę kapłańską w naszej parafii kończy Ksiądz Paweł Jagusz. Msza Święta za Ks. Pawła w czwartek o 12.45, a pożegnanie w przyszłą niedzielę po Mszy o 13.00. Dziękujemy za życie w naszej społeczności, za głoszenie Słowa i szafowanie sakramentów. Życzymy Bożego błogosławieństwa i wierności w powołaniu w całym życiu.