Ogłoszenia duszpasterskie

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

28.05.2017 r.

 1. Nabożeństwa majowe i czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele i w uroczystości o 17.30.
 2. Kurs „Alfa” ma swoje spotkania w niedziele o 12.30 w kawiarence, w podziemiach naszego kościoła.
 3. Spotkanie katechetów we wtorek o 16.30.
 4. Rozpoczynamy bliższe przygotowania do trzydniowego FESTYNU PARAFIALNEGO. Rozpoczniemy go w Boże Ciało, w czwartek 15 czerwca, o godz. 19.00, KONCERTEM  UWIELBIENIA, na dużej scenie przy kościele. W piątek 16 czerwca odbędzie się FESTIWAL MŁODYCH, który rozpoczniemy Mszą o 18.00 – zapraszamy rodziny z dziećmi i młodzieżą, które chciałyby wystąpić z piosenką czy jakimś programem artystycznym związanym z talentami w rodzinie – kontakt z Panią katechetką Anną Jakimczyk. W sobotę 17 czerwca od 12.00 do 17.00 FESTYN z prezentacją ruchów działających w parafii i programem typowym dla takich wydarzeń. Spotkanie poświęcone festynowi, z udziałem  rady parafialnej, szefów poszczególnych zrzeszeń eklezjalnych (ruchów/grup/wspólnot) oraz chętnych z pomysłami i do wolontariatu w najbliższy wtorek o 19.00.  Zwracamy się z prośba do wszystkich, którzy chcieliby wspomóc to wydarzenie przez ofiarowanie ciasta czy pierogów, o zapisy przy stoliku, przy którym przyjmowane są wpłaty na nowe ogrzewanie. Zachęcamy również do ufundowania nagród dla dzieci i młodzieży za udział w festynowych konkursach – można je przynosić, przez dwie kolejne niedziele, do koszów w kościele.
 5. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. W I czwartek okazja do spowiedzi od 19.00 do 21.00, w I piątek od 17.00 do 18.00.
 6. Kochających rodziców i dzieci  1 czerwca zapraszamy do modlitwy za najmłodszych na pierwsze nabożeństwo czerwcowe po Mszy wieczornej. W czwartek wieczór miłosierdzia: po Mszy Świętej o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jerzego, prowadzona przez Różę Krwi Chrystusa. Dzień wspólnoty 1. Drużyny Jeleniogórskiej od 17.00; spotkanie Kręgu wędrowników rozpoczniemy od Mszy o 18.00.
 7. W sobotę Jerycho Różańcowe – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, a wieczorem Różaniec Rodziców za Dzieci.
 8. W czerwcu „Biwak ojców i synów” zapraszamy na nie ojców z synami, którzy chcą przeżyć męską przygodę we wspólnym obozowaniu, modlitwie, grach terenowych, ognisku i wyprawie w góry: szczegóły na tablicach.
 9. Dziękujemy rodzinom dzieci pierwszokomunijnych za modlitwę podczas wczorajszej pielgrzymki autokarowej na Jasną Górę.
 10. W poniedziałek (5 czerwca), po Mszy wieczornej spotkanie I roku przygotowania do bierzmowania. Należy przynieść opinię od katechety.
 11. Rada parafialna, po wysłuchaniu opinii parafian, postanowiła zlecić wykonanie ogrzewania firmie KAMO – będzie to ogrzewanie poduszkowe, którego realizację przewiduje się w dwóch etapach: pierwszym w tym roku (połowa kościoła) i drugim w terminie późniejszym, w miarę zbierania środków finansowych. Przy stoliku po każdej Mszy zbiórka na nowe ogrzewanie do dużego kościoła; w ostatnią niedzielę zebrano 620 zł.