Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna

14.05.2017 r.

 

 1. Nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele i w uroczystości o 17.30.
 2. Kurs „Alfa” ma swoje spotkania w niedziele o 12.30 w kawiarence, w podziemiach naszego kościoła.
 3. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie dziś po Mszy wieczornej – należy przynieść świadectwo chrztu.
 4. Spotkanie Rady Parafialnej za tydzień we wtorek 16 maja o 19.00. Podjęte zostaną m.in. tematy ogrzewania (ofertę złożyły firmy Kamo, Izoterma i Termotechnika), prac przy stropie kościoła św. Jerzego, zmiany trasy procesji Bożego Ciała (w związku z remontem ulicy Kolberga) i jej organizacji oraz festynu parafialnego.
 5. W czwartek wieczór miłosierdzia: po Mszy Świętej o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jerzego, prowadzona w tym tygodniu przez Skautów Europy, a potem w ciszy, ze spowiedzią i kierownictwem duchowym, do godz. 21.00.
 6. Dzień wspólnoty 1. Gromady Jeleniogórskiej w czwartek od 17.00.
 7. Wyjazd autokarowy do Częstochowy, na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym, w najbliższą sobotę o 2.00 – szczegóły na tablicy.
 8. Uroczystość I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę o 10.00.
 9. Ks. Krzysztof organizuje dwutygodniowe rekolekcje w Świeradowie Zdroju dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Nasi skauci prowadzić będą cztery obozy pod namiotami - spotkanie dla rodziców nurtu męskiego w poniedziałek po nabożeństwie majowym.  Kolonia Caritasu odbędzie się w Ustroniu Morskim– informacje i zapisy u katechetów SP 11.
 10. W czerwcu „Biwak ojców i synów” – szczegóły na tablicach.
 11. Zachęcamy do konkursu plastycznego o świętych – szczegóły w gablotkach.
 12. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodych do udziału w spotkaniu ewangelizacyjnym, które poprowadzi 0. John Bashobora, kaznodzieja i charyzmatyk z Ugandy, 3 czerwca w Legnicy.
 13. Kongres Rodzin w tym roku odbywać się będzie w trzech miejscach: w Bolesławcu 13 maja, Lubiniu 27-28 V i w Legnicy 4 czerwca. Szczegóły wydarzeń o zasięgu diecezjalnym na plakatach i stronie internetowej diecezji.
 14. Przy stoliku po każdej Mszy zbiórka na nowe ogrzewanie do dużego kościoła.
 15. Zakończył się tydzień modlitw o powołania i powołanych. Pamiętajmy dalej w modlitwie o naszych Księżach, którzy w tym czasie wspominają rocznice swoich święceń (18 V ks. Stanisław, 21 V ks. Paweł i ks. Krzysztof, 26 V ks. Bogdan, 24 VI ks. Tadeusz).