Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

04.06.2017 r.

  1. Dzisiejsza uroczystość kończy Okres Wielkanocny – jutro święto NMP Matki Kościoła: Msze Święte o 7.00, 8.30, 16.30 i 18.00. Kancelaria w poniedziałek nie będzie czynna.
  2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele i w uroczystości o 17.30.
  3. Dziękujemy młodzieży, która wczoraj wzięła udział w spotkaniu w Legnicy modlitwę za naszą parafię (z naszego miasta pojechały dwa autokary).
  4. FESTYN PARAFIALNY rozpoczniemy  w Boże Ciało, w czwartek 15 czerwca, o godz. 19.00, KONCERTEM  UWIELBIENIA, na dużej scenie przy kościele. W piątek 16 czerwca odbędzie się FESTIWAL MŁODYCH, o 18.00 – zapraszamy rodziny z dziećmi i młodzieżą, które chciałyby wystąpić z piosenką czy jakimś programem artystycznym związanym z talentami w rodzinie – kontakt z Panią katechetką Anną Jakimczyk. W sobotę 17 czerwca od 12.00 do 17.00 FESTYN z prezentacją ruchów działających w parafii i programem typowym dla takich wydarzeń.  Zwracamy się z prośba do wszystkich, którzy chcieliby wspomóc to wydarzenie przez ofiarowanie ciasta czy pierogów, o zapisy przy stoliku, przy którym przyjmowane są wpłaty na nowe ogrzewanie. Zachęcamy również do ufundowania nagród dla dzieci i młodzieży za udział w festynowych konkursach – można je przynosić, przez dwie kolejne niedziele, do koszów w kościele; do nich możemy składać także książki na kiermasz. Dochód z cegiełek przeznaczony będzie na nowe ogrzewanie.
  5. Rodziców dzieci klas drugich szkoły podstawowej, przygotowujących się do I Komunii w przyszłym roku,  zapraszamy na Mszę o 18.00 w najbliższy  piątek. Prosimy o przyniesienie kompletu dokumentów: deklaracji, metryki czy zgody, jeśli dziecko mieszka poza parafią.
  6. W przyszłą niedzielę (11 VI) w Jeleniej Górze, podobnie jak w wielu miastach Polski, odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny; wyruszy on z Bazyliki Świętych Erazma i Pankracego o godz. 14:15 i przejdzie na teren ogrodów Parafii przy ul. Morcinka. Tam, każdy będzie mógł włączyć się w wiele atrakcji rodzinnego festynu, na który zaprasza ks. Grzegorz Niwczyk wraz z parafianami.
  7. Zapraszamy na trzecią w tym roku edycję warsztatów muzycznych pod kierownictwem Pana Adama Mikulskiego, które odbywać się będą w naszej parafii codziennie od 19 do 22 VI od 17.15 do 22.00: będą one przygotowywały prawykonanie oratorium pod tytułem  „”Psalmy” w Jeleniej Górze”, którym będziemy mogli modlić się w czwartek 22 czerwca o 19.00. Zapisy przez link na stronie parafialnej.
  8. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, taca na cele remontowe.
  9. Przy stoliku po każdej Mszy zbiórka na nowe ogrzewanie do dużego kościoła; w ostatnią niedzielę zebrano 1540 zł.