Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

11.06.2017 r.

  1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele i w uroczystości o 17.30.
  2. Spotkanie przygotowujące festyn parafialny w poniedziałek o 19.00. Zapraszamy wszystkich chętnych do współtworzenia tego wydarzenia.
  3. Procesja fatimska we wtorek po Mszy wieczornej – zapraszamy wiernych do liczniejszego udziału w tej modlitwie w 100. rocznicę objawień; przychodzimy z różańcami i świecami.
  4. Msza za Ojczyznę w środę o 18.00.
  5. Mężczyzn do ustawiania ołtarzy na boże Ciało i sceny zapraszamy w środę na 17.00.
  6. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze o 7.00, 8.30, 10.00 – po niej wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy, która przejdzie ulicami: - Moniuszki, Komedy – Trzcińskiego (zmiana z powodu remontu ul. Kolberga), Karłowicza, Moniuszki, Elsnera, Ogińskiego, Moniuszki (udekorujmy okna symbolami religijnymi); potem Msze  Święte: bezpośrednio po zakończeniu procesji ok. 13.00, o 15.00 w szpitalu i o 18.00. Od piątku, przez tydzień, będziemy uczestniczyć w procesjach eucharystycznych, które połączymy z nabożeństwem czerwcowym  - będą się one odbywały po Mszach wieczornych. Zapraszamy dziewczynki, zwłaszcza pierwszokomunijne, do sypania kwiatów  - próby sypania w poniedziałek i środę po Mszach wieczornych.
  7. FESTYN PARAFIALNY rozpoczniemy  w Boże Ciało, w czwartek 15 czerwca, o godz. 19.00, KONCERTEM  UWIELBIENIA, na dużej scenie przy kościele. W piątek 16 czerwca o 19.00 rozpocznie się FESTIWAL MŁODYCH,– zapraszamy zwłaszcza rodziny oraz dzieci i młodzież. W sobotę 17 czerwca od 12.00 do 17.00 FESTYN z prezentacją ruchów działających w parafii i programem typowym dla takich wydarzeń.  Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy chcieliby wspomóc to wydarzenie przez ofiarowanie ciasta czy pierogów, o zapisy przy stoliku, przy którym przyjmowane są wpłaty na nowe ogrzewanie. Zachęcamy również do ufundowania nagród dla dzieci i młodzieży za udział w festynowych konkursach – można je przynosić do koszów w kościele do czwartku; do nich możemy składać także książki na kiermasz. Dochód z cegiełek rozprowadzanych podczas festynu przeznaczony będzie na nowe ogrzewanie. O 17.00 spośród cegiełek wybrana zostanie ta, której posiadacz otrzyma nagrodę, którą będzie rower (warunkiem będzie obecność).
  8. Zapraszamy na, trzecią w tym roku, edycję warsztatów muzycznych pod kierownictwem Pana Adama Mikulskiego, które odbywać się będą w naszej parafii codziennie od 19 do 22 VI od 17.15 do 22.00: będą one przygotowywały prawykonanie oratorium pod tytułem  „”Psalmy” w Jeleniej Górze”, którym będziemy mogli modlić się w czwartek 22 czerwca o 19.00. Zapisy przez link na stronie parafialnej.
  9. W następną niedzielę kazania wygłosi Ks. Grzegorz Niwczyk, a tacą wspomożemy budowę kościoła przy ul. Morcinka. Za tydzień przy kościele zbiórka do puszek na wyjazdy wakacyjne dzieci. Przy stoliku po każdej Mszy zbiórka na nowe ogrzewanie do dużego kościoła; w ostatnią niedzielę zebrano 1220 zł.