Ogłoszenia Duszpasterskie

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA
Niedziela, 23 kwietnia 2017r.

 1. Dziękujemy wszystkim za pobożny udział w przyjęciu w naszej parafii Relikwii Świętego Jana Pawła II, które wczoraj przywiózł do nas Ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Dziś po każdej Mszy Świętej możliwość oddania czci Relikwiom. Do puszek ustawionych na balaskach zbiórka na ufundowanie relikwiarza na Relikwie Ojca Świętego. W zakrystii można nabyć książki autorstwa Ks. Arcybiskupa o św. Janie Pawle II.
 2. Dziś o 16.30, w naszym kościele, odbędzie się oratorium „Wspomnienie- Jan Paweł II”, przygotowane przez Państwową Szkołę Muzyczną oraz chóry: „Harfa” i „Cieplickie Trele” z udziałem ponad 60 wykonawców – wstęp wolny; szczegóły na plakatach.
 3. Kurs „Alfa” rozpocznie się dziś o 12.30 w kawiarence, w podziemiach naszego kościoła – spotkania odbywać się będą co tydzień przez 10. niedzieli. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby na nowo poukładać albo ożywić relacje między sobą i z Bogiem.
 4. Jutro zapraszamy na Mszę Odpustową ku czci św. Wojciecha i Św. Jerzego na godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie i kazanie wygłosi Ks. Prałat Jan Adamarczuk z Wrocławia, nasz adwentowy rekolekcjonista. Również jutro z racji diecezjalnej wieczystej adoracji całodniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 5. Spotkanie katechetów we wtorek o 16.30.
 6. Dorosłych, którzy chcieliby przystąpić do sakramentu chrztu, bierzmowania, Pierwszej Spowiedzi czy Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie po Mszy wieczornej w najbliższą środę.
 7.  W czwartek  wieczór miłosierdzia rozpoczynamy go  Mszą Świętą, po niej adoracja  Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym, a potem w ciszy, do godz. 21.00.
 8. Pierwsza próba dla dzieci I-komunijnych w czwartek o 17.00; próby będą się odbywały w poniedziałki i czwartki.
 9. Sprzątanie kościoła przed I Komunią w najbliższą sobotę o 9.00 – prosimy o przyniesienie środków czyszczących
 10. W następną niedzielę Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00 – po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po tej Mszy spotkanie dla osób z drugiego roku przygotowań do bierzmowania.
 11. Ks. Krzysztof organizuje dwutygodniowe rekolekcje w Świeradowie Zdroju dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej od 14 do 29 lipca  - więcej informacji u Ks. Krzysztofa.
 12. Polecamy modlitwom pobitego Ks. Marka Rydzego i Policjantów, którzy ucierpieli podczas skutecznego pościgu za bandytą.
 13. Trwa zbiórka na nowe ogrzewanie do dużego kościoła. W Niedzielę Palmową zebrano 400 zł. Bóg zapłać.