Ogłoszenia Duszpasterskie

VI Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Palmowa
Niedziela, 29 marca 2015r.

Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej, Niedziela Palmowa, jest pamiątką triumfującego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Wspominając tych, którzy rzucali przed Chrystusem Królem gałązki oliwne, śpiewając Hosanna uczestniczymy podczas każdej Mszy Świętej w poświęcenie palm. Liturgia dnia dzisiejszego wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam przeżywanie w pogłębiony sposób, tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. W naszej parafii uroczysta procesja z poświęceniem palm o godz. 1130. Zbieramy się przy Krzyżu Misyjnym. Tam nastąpi poświęceniem palm i uroczysta procesja do kościoła.

 1. Bogu niech będą dzięki za rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ich przygotowanie i prowadzenie: Księżom, Paniom Katechetkom, Dyrekcjom i Nauczycielom szkół, ministrantom i prowadzącym śpiew tym, którzy przygotowali plakaty i informacje, rozprowadzającym, którzy zadbali o stół i przynieśli ciasto – niech Pan Bóg wynagrodzi.
 2. Wczoraj, po ukończonym kursie, podczas Eucharystii w jeleniogórskiej bazylice, ośmiu ministrantów z naszej parafii zostało dopuszczonych do funkcji lektora. Gratulujemy 
  ks. Markowi, opiekunowi Służby Liturgicznej i rodzicom.
 3. Dzisiaj o godz. 1715 Gorzkie Żale.
 4. Dziś przy stoliku można podpisać deklarację sprzeciwiającą się wprowadzaniu przez, na szczęście nielicznych nauczycieli w szkole podstawowej, niebezpiecznych treści związanych z Halloween i wróżbami w proces wychowawczy.
 5. Osoby, które chciałyby się włączyć w liturgię Triduum Paschalnego poprzez czytanie i śpiew psalmów zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy Świętej wieczornej, natomiast tych, którzy chcieliby dołączyć na ten czas do chóru - w poniedziałek, wtorek i środę na 1900 do poczekalni kancelaryjnej na próby. To zaproszenie potraktujmy jako wezwanie do odpowiedzialności za kształt liturgii w parafii.
 6. Spotkanie katechetów we wtorek o 1630.
 7. W Wielki Czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla wszystkich pełniących corocznie straż przy Bożym Grobie. Zaproszenie kierujemy, jak co roku, do mężczyzn i starszej młodzieży męskiej. Spotkanie odbędzie się w Wojciechówce.
 8. W Wielki Piątek, 3 kwietnia br., o godz. 1200 z parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty wyruszy Droga Krzyżowa pod krzyż milenijny. Zapraszam naszych Parafian do udziału w tym nabożeństwie.
 9. W ramach Ewangelizacji Jeleniej Góry nasza parafia wraz z kilkoma pozostałymi włączy się w ogólnopolską akcję "Noc Konfesjonałów", która będzie polegała na możliwości skorzystania w późnych godzinach nocnych z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę z sakramentu spowiedzi..
 10. Policja apeluje o czujność w czasie świąt.
 11. W dzisiejszym numerze Tygodnika "Światło życia": Czas na zmianę, symbolika "wielkanocnej święconki", ostatnia część rozważań na podstawie Pasji wg św. Jana i kolejny konkurs dla dzieci. Zachęcamy do lektury!
 12. Zmiana tajemnic różańcowych z racji Wielkanocy, na prośbę przełożonych Róż, jest przeniesiona na II niedzielę Wielkanocy 12 kwietnia.
 13. Zapraszamy młodzież na wiosenny rajd w góry we wtorek po świętach 7 kwietnia. Zapisy i informacje do Niedzieli Wielkanocnej u ks. Łukasza.
 14. Spotkanie formacyjne dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w czwartek 9 kwietnia, o godz. 1630.