Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVII Niedziela Zwykła
Niedziela, 04 października 2015r.

 1. Dziś rozpoczyna się Synod Biskupów poświęcony rodzinie. Prośmy o światło Ducha Świętego dla jego uczestników.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odbywają się codziennie o godz. 1715.
 3.  W tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 • 05.10.2015 – poniedziałek - św. Faustyny Kowalskiej
 • 07.10.2015 – środa – Matki Bożej Różańcowej,
 • 09.10.2015 – piątek – bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
 • 10.10.2015 – sobota - Świętego Dionizego i Towarzyszy męczenników
 1. Wszystkich, którzy mają potrzebę głębszego rozważania Słowa Bożego i owocniejszego przeżywania niedzieli, zapraszamy, od pierwszej niedzieli października, do kościoła św. Jerzego o godz. 1055 – wejście przez drzwi główne zabytkowej świątyni. Przynieść należy Pismo Święte i notes. Na to „Łamanie Słowa” zapraszamy także dzieci z kredkami. Spotkanie skończy się krótko przed Mszą o godz.1130.
 2. Również od października po Mszy o godz. 1130 – z udziałem rodzin z dziećmi – okazja do wspólnego świętowania przy herbacie i ciastku oraz zorganizowanych zajęciach. Dziś spotkanie poprowadzą nasi skauci, u których po Mszach można zaopatrzyć się w wykonane przez nich różańce.
 3. W październiku Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny po Mszy o godz. 830.
 4. W kościele św. Jerzego rozpoczęły się prace końcowe przy konserwacji ołtarza i ambony, które sukcesywnie w tym miesiącu będą wracać z krakowskich warsztatów na docelowe miejsce; trzeba też wytynkować podstawę pod stary ołtarz. Pięć z nowych ławek czeka jeszcze na swoich fundatorów – pod koniec miesiąca chcielibyśmy umieścić pamiątkową tabliczkę z tymi, którzy podarowali finanse na ławki w odnawianym kościele.   Za tydzień, z racji II niedzieli miesiąca, zbiórka na cele remontowe. Dziękujemy za wszelką pomoc. W ostatniej zbiórce do puszek na seminarium duchowne złożono 630 zł. Bóg zapłać.
 5. Moderatorzy Różańca Rodziców za Dzieci informują, że rozdanie grafików na nowy rok odbędzie się w środę 7 października po Mszy o godz. 1800.
 6.  Zbiórka ministrantów w sobotę o godz.1000.
 7. Jak przypomnieli nam Biskupi następna niedziela jest DNIEM PAPIESKIM. Z tej racji w najbliższą sobotę zapraszamy na pielgrzymkę na Chojnik, do miejsca, do którego wędrował Jan Paweł II – do wzięcia udziału szczególnie zachęcamy rodziny; rozpoczęcie o 1000 w kościele w Sobieszowie.
 8. Spotkanie kandydatów przystępujących w tym roku do bierzmowania odbędzie się dzisiaj i w przyszłą niedzielę – 11 października po Mszy wieczornej. Obecność obowiązkowa!
 9. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach organizowanych w ramach działalności Dzieła Biblijnego i Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Bliższe informacje na plakacie.
 10. Parafia Matki Bożej Miłosierdzia zaprasza na katechezy neokatechumenalne i na kurs Szkoły Nowej Ewangelizacji – szczegóły na plakatach.
 11. Pismo Święte uczy nas, że zbawienną rzeczą jest modlitwa za zmarłych. Zachęcamy do jej praktykowania czy to przez zamawianie Mszy Świętych w intencji zmarłych, czy też przez modlitwę za nich w wypominkach, czy zyskując odpusty za naszych bliskich zmarłych. Kartki wypominkowe możemy wziąć ze stolika.