Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
Niedziela, 16 października 2016r.

 

 

Uroczystość Świętej Jadwigi Śląskiej

1.     Dziś, w Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej – Patronki Śląska, 38.rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W bazylice o 19.30, oratorium z tej okazji. W najbliższą sobotę wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II - zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali i wzięli udział w wędrówce „szlakiem papieskim” na Chojnik z obecnością ok. 150 osób. Zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przyniosła 1494 zł. Dziś w polskich kościołach liczenie wiernych.

2.     Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie i niedziele o 17.30.

3.     Trwają prace remontowe w salach w podziemiach kościoła oraz na plebanii (położono płytki w kancelarii, malowano kaloryfery, poczekalnię z łazienką, pasowano i zakładano kolejne drzwi wewnętrzne na górnym korytarzu, poskręcano ławki w kościele). Dziękujemy za pracę i ofiary. Zapraszamy do włączania się w remonty. Prosimy opomoc w sprzątaniu po malowaniu i remontach po Mszach wieczornych: we wtorek panie z Róż Różańcowych, w środę ruch Światło- Życie, w czwartek (od 19.30) Skautów Europy i rodziców skautów. Kończą się prace konserwatorskie w kościele św. Jerzego, prowadzone przez konserwatorów z Krakowa – odbiór przez służby konserwatorskie państwowe i kościelne 26 października. Prowadzone remonty możemy wesprzeć od najbliższej niedzieli nabywając kalendarz parafialny, jako 10 złotową cegiełkę. Na kalendarzu zamieszczono zdjęcie nowego obrazu św. Jerzego z małego kościoła i podstawowe informacje o parafii.

4.     Spotkanie osób, które7 listopada przyjmą bierzmowanie, w poniedziałek po Mszy.

5.     Wspomnienie błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki w środę 19 października.

6.     Próby scholi dziecięcej odbywają się w czwartki o 17.00.

7.     W każdy czwartek organizujemy  WIECZÓR MIŁOSIERDZIA: rozpoczynamy go  Mszą Świętą, po której  adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona w  ten  czwartek przez Skautów Europy, a potem w ciszy, z możliwością spowiedzi i kierownictwa duchowego, do godz. 21.00.

8.     Dzień wspólnoty 1. Gromady Jeleniogórskiej w czwartek od 17.00.

9.     Msza Święta i spotkanie dla rodziców dzieci I-komunijnych w piątek o 18.00.

10. Spotkanie wspólnoty oazowej dla młodzieży w piątek po Mszy wieczornej.

11. Zbiórka ministrantów w sobotę o 10.00 w kościele..

12. Zostaliśmy poproszeni, aby przykazać informację, że  w parafii św. Jana rozpocznie się cykl katechez, prowadzących do powstania wspólnoty neokatechumenalnej – szczegóły na plakacie i ulotkach,

13. Rodziców dzieci I-komunijnych oraz innych chętnych wraz z dziećmi zapraszamy na wyjazd rodzinny o charakterze religijno – rekreacyjnym 5 XI do miejsca cudu eucharystycznego (sanktuarium św. Jacka) i Katedry. Zapisy na wyjazd u rodziców w wejściu głównym kościoła (przy białym stoliku na zewnątrz a w razie niepogody w poczekalni kancelaryjnej) po Mszy o 11.30 w niedziele października. Koszt 25 zł.. Przy zapisie potrzebny jest numer pesel do ubezpieczenia.

14. Kartki wypominkowe można wziąć ze stolika, a potem składać je do skrzynki przy ołtarzu. Prosimy o wpisanie adresu, co pomoże w ułożeniu modlitwy wypominkowej

15. Na spotkaniu sekcji gospodarczo - ekonomicznej rady parafialnej, poświęconej głównie sprawie ogrzewania dużego kościoła ustalono jego koncepcję – zostanie zamontowane ogrzewanie napromiennikowe, na wykonanie którego potrzeba będzie kwota rzędu 50 tys. zł. – ostateczna cena uzależniona będzie od tego, na ile w pomoc przy pracach włączą się Parafianie. Napromienniki zostaną zamieszczone w ramionach nieco opuszczonych żyrandoli. Zwracamy się więc z apelem o finansowe wsparcie tego przedsięwzięcia: w każdą niedzielę (od następnej) po Mszach będzie można dokonywać wpłat u dyżurujących przy stoliku członków rady parafialnej.

16. Zmarł Ks. Stanisław Hendzel, długoletni proboszcz w Jeżowie; uroczystości pogrzebowe we wtorek i środę – szczegóły na tablicy z nekrologam