Ogłoszenia Duszpasterskie

I NIEDZIELA ADWENTU
Niedziela, 27 listopada 2016r.

 1. Adwentem rozpoczynamy nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem „Idżcie i głoście”. Roraty odprawiać będziemy, podobnie jak w zeszłym roku, o 6.15 rano (to z zaproszeniem dla wszystkich, którzy chcieliby podjąć intensywniejszą pracę nad sobą)  i o 18.00 wieczorem w dni, w które liturgia na to pozwala. Dzieci przychodzą na nie z lampionami i serduszkami z dobrymi uczynkami, będą  otrzymywać obrazki. Od poniedziałku Msze ranne w dni powszednie sprawować będziemy w ogrzewanym kościele św. Jerzego. Rekolekcje adwentowe poprowadzi w dniach 11 -14 XII Ks. prałat dr Jan  Adamarczuk; spowiedź rekolekcyjna w środę 14 XII.
 2. Dziś można zaopatrzeć się przy stoliku w świece Caritasu na stół wigilijny (duże 12 zł., małe 6 zł.) i kalendarze na rok następny. Podczas sumy o 10.00 pobłogosławimy opłatki, które przez naszych parafian zostaną zaniesione do domów. Wszystkich, którzy chcą pomóc w roznoszeniu opłatków, zapraszamy po Mszach  na plebanię. Roznoszenie opłatków odbywa się na tej samej zasadzie jak w latach ubiegłych. Ofiary opłatkowe w kopertach będziemy składali do końca roku w zakrystii lub na tacę. Natomiast wieńce adwentowe i lampiony pobłogosławione zostaną podczas Mszy o 11.30. W każdą niedzielę adwentu po Mszach zbiórka do puszek na dekoracje świąteczne do kościołów, za tydzień dzielona ze zbiórką na Kościół na Wschodzie. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć świętego Mikołaja, zachęcamy do składania słodyczy, żywności, zabawek i przyborów szkolnych do koszy ustawionych w kościele.
 3. Pierwsza Msza z udziałem rodzin z małymi dziećmi zostanie odprawiona w kościele św. Jerzego dziś o 11.30. Zapraszamy na nią także rodziny dzieci z klas pierwszych, które będzie można po Mszy zapisać na przygotowanie do I Komunii Świętej.
 4. Od dziś można zamawiać intencje mszalne na nowy rok.
 5. Spotkanie dla rodziców dzieci klas drugich w związku z przygotowaniem do I Komunii Świętej i spotkanie dla tych, którzy rozpoczęli drugi rok przygotowań do bierzmowania. w poniedziałek 28 listopada, bezpośrednio po roratach o 18.00.
 6. Spotkanie katechetów we wtorek o 16.30.
 7. Małżeństwa Domowego Kościoła i skautowe oraz młode małżeństwa, które chciałyby włączyć się w przygotowanie Mszy Świętych dla rodzin z małymi dziećmi (do klasy I szkoły podstawowej włącznie), zapraszamy na spotkanie w środę na 19.00.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W I czwartek szczególniejsza okazja do spowiedzi od 19.00 do 21.00, w I piątek od 17.00 do 18.00.
 9. W każdy czwartek organizujemy WIECZÓR MIŁOSIERDZIA: po Mszą Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jerzego, prowadzona w tym tygodniu przez Różę Krwi Chrystusa a potem w ciszy, ze spowiedzią i kierownictwem duchowym, do godz. 21.00.
 10. Dzień wspólnoty 1. Drużyny Jeleniogórskiej w czwartek od 17.00. spotkanie Kręgu wędrowników rozpoczniemy od Mszy o 18.00.
 11. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie parafialnego wieczoru kolęd bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie w czwartek i piątek o 19.00
 12. W sobotę Jerycho Różańcowe – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 13. Trwa zbiórka na nowe ogrzewanie do dużego kościoła. W każdą niedzielę  po Mszach można dokonywać wpłat u dyżurujących przy stoliku, oznaczonych identyfikatorami, członków rady parafialnej,  którzy wystawią dowód wpłaty; można je też przekazać przelewem na konto parafii. W zeszłą niedzielę zebrano 2140 zł. (razem 10 120 zł. wobec 50 000 zł.).
 14. Na Kościół Prześladowany zebrano 1127 zł. Bóg zapłać.
 15. W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyjęło sprawozdanie z prac przy konserwacji empory i dwudziestu obrazów w kościele św. Jerzego. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy, będziemy mogli oglądnąć odnowione obrazy z komentarzem.