Ogłoszenia Duszpasterskie

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - XXXI Niedziela Zwykła
Niedziela, 02 listopada 2014r.

 1. Intencja ogólna: Aby osoby, które cierpią z powodu samotności, zaznały bliskości Boga i wsparcia ze strony braci.
 2. Intencja misyjna: Aby młodzi seminarzyści, zakonnicy i zakonnice mieli mądrych i dobrze przygotowanych formatorów.
 3. W naszych modlitwach pamiętajmy o bliskich zmarłych, którzy nie odpokutowali za grzechy odpuszczone
  w Sakramencie Pokuty i oczyszczają się w czyśćcu. Modląc się za nich, ofiarowując odpusty, zamawiając w ich intencji Mszę Świętą, pomagamy im szybciej dostać się do Nieba.
 4. Modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach będą odprawiane od 2 listopada, w niedziele o 1730 w tygodniu po Mszy o 1800. Porządek nabożeństw wypominkowych według ulic, przy których zamieszkują polecający swoich zmarłych, wywieszony jest w gablotach. (dziś Bacewicz 1 – 5 i 16, poniedziałek Elsnera 1 – 4, we wtorek Elsnera 5-8, w następne dni ulica Karłowicza: środa 2, czwartek 4, piątek 19-27, sobota 29-37). Kartki bez adresu, z niepełnym adresem i spoza naszej parafii wyczytywać będziemy pod koniec miesiąca.
 5. Odpusty za zmarłych można uzyskać do 8 listopada (ten odpust można otrzymywać przez te dni codziennie) pobożnie odwiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych. Warunkiem uzyskania obu odpustów jest odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego, oraz stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej a także brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Jeśli któryś z warunków nie będzie spełniony, odpust będzie cząstkowy. Od 9 listopada do końca miesiąca na tych samych warunkach możemy uzyskać codziennie odpust cząstkowy.
 6. Zakończone zostały prace przy malowaniu kościoła św. Jerzego, zdjęto część rusztowań, zainstalowano ołtarz, który powrócił po pierwszym etapie konserwacji. We wtorek odbiór tych prac przez komisję złożoną z przedstawicieli urzędu ochrony zabytków, kurii, miasta i wykonawcy. Złożyliśmy wnioski na dofinansowanie drugiego etapu konserwacji ołtarza i ambony do Miasta i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 7. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, zbiórka na cele remontowe.
 8. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu pomagali w pracach remontowych, zwłaszcza Paniom sprzątającym kościół, Panom za prace przy elektryce i Harcerkom za wyczyszczenie żyrandoli. Prosimy o pomoc przy sprzątaniu jeszcze raz w poniedziałek o 1500.
 9. W tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 • 04.11.2014 – wtorek – św. Karola Boromeusza
 1. Cieszymy się Balem Wszystkich Świętych, który odbył się w naszej parafii w czwartek, dziękujemy organizatorom, dzieciom i rodzicom.
 2. W poniedziałek spotkanie dzieci I komunijnych na Mszy o 1800.
 3. W czwartek IV cykl konferencji o tematyce historyczno –patriotycznej organizowany przez Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne „ U Erazma i Pankracego” w Jeleniogórskim Centrum Kultury – rozpoczęcie o 1000; ci sami organizatorzy zapraszają na II Karkonoski Bal Niepodległości do Hotelu Mercure 15 XI, z którego dochód przeznaczony będzie na Gimnazjum Katolickie.