Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Trójcy Świętej
Niedziela, 22 maja 2016r.

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi,
i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć
tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej

  1. Zapraszamy na lectio divina o 1055 i na spotkanie „Cud eucharystyczny w Legnicy?” po Mszy o 1130 do Wojciechówki.
  2. Zgodnie z zapowiedzią dziś po każdej Mszy Świętej zbierane są podpisy pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą pod nazwą „Stop aborcji”, w obronie życia poczętego. Moralnym obowiązkiem każdego świadomego katolika jest dawanie świadectwa swej wiary, między innymi przez obronę podstawowego prawa człowieka, jakim jest prawo do życia. Do złożenia podpisu potrzebny jest PESEL, który (jeśli ktoś go nie pamięta) będzie można dopisać w przyszłą niedzielę w zakrystii.
  3. W liturgii Kościoła wspominamy:
  • 24.05.2016 – wtorek‑ Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych
  1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Podczas Mszy o godz. 1000 rocznica I Komunii Świętej – po niej wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. Msze w ten dzień o 700, 830, 900 w szpitalu, 1000, po zakończeniu procesji ok. 1300 i o 1800. Od piątku przez tydzień będziemy uczestniczyć w procesjach eucharystycznych, które połączymy z nabożeństwem majowym – będą się one odbywały po Mszach wieczornych. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Próba sypania odbędzie się w poniedziałek i wtorek o godz. 1630.
  2. W czwartek 26 maja pamiętamy w modlitwie o naszych kochanych Mamach – przy kościele w Cieplicach Święto Matki w niedzielę 29 maja – szczegóły na ulotkach i plakatach.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej modlitwy o uzdrowienie, prowadzone przez Odnowę w Duchu Świętym.
  4. Zapisy na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa u ks. Łukasza (najlepiej w kancelarii w poniedziałek) do końca maja. Są dwie opcje wyjazdu: pakiet A1: 25.07. - 1.08., koszt ok. 800 zł (zaliczka 200 zł), pakiet B1: 29.07. - 1.08., koszt ok. 400 zł (zaliczka 100 zł). Przy zapisach potrzebny dowód tożsamości (dowód osobisty, legitymacja szkolna) i numer PESEL.