Ogłoszenia Duszpasterskie

Chrystusa Króla Wszechświata
Niedziela, 22 listopada 2015r.

 1. Modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach odprawiamy po Mszy o 1800, w niedziele o 1730. Porządek nabożeństw wypominkowych według ulic, przy których zamieszkują polecający swoich zmarłych wywieszony jest w gablotach.
 2. W tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 • 24.11.2015 – wtorek – świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy.
 1. W każdą niedzielę zapraszamy na medytację Pisma Świętego o 1055 do kościoła św. Jerzego i na spotkanie po Mszy o 1130 – dziś wykład i dyskusja  na temat: „Uchodźcy czy terroryści?”.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zgrabiali liście wokół kościoła – zapraszamy również w tym tygodniu chętnych do pracy przy swojej świątyni. Pracowano także przy kładzeniu wykładziny i nagłośnieniu w kościele św. Jerzego.
 3. Spotkanie ogólne kandydatów do bierzmowania z klas I gimnazjów odbędzie się dzisiaj po Mszy św. wieczornej.
 4. Spotkanie katechetów we wtorek o 1630.
 5. Rejonowy Dzień Jedności Ruchu Światło - Życie w naszej parafii, który odbędzie się w piątek 27 listopada. Rozpoczęcie o 1800 Mszą w intencji o uświęcenie małżeństw, potem adoracja (prowadzona przez Domowy Kościół i młodzież) z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.
 6. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. serdecznie zaprasza w ostatnią niedzielę miesiąca. na godz. 1800 na Mszę Św. z modlitwą w intencji o uzdrowienie
 7. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć świętego Mikołaja zachęcamy do składania słodyczy, zabawek i przyborów szkolnych do koszy ustawionych w kościele.
 8. Przyszłą niedzielą rozpoczynamy czas adwentu – radosnego oczekiwania na przyjście Pana w Narodzenie Pańskie i na końcu świata. Będzie się można zaopatrzeć w świece Caritasu na stół wigilijny (duże 12 zł., małe 6 zł.) i kalendarze na rok następny, wspierając w ten sposób naszych skautów. Podczas sumy pobłogosławimy adwentowe wieńce i lampiony a także opłatki, które przez naszych parafian zostaną zaniesione do domów. Wszystkich, którzy chcą pomóc w roznoszeniu opłatków zapraszamy na spotkanie w niedzielę po sumie. Aby umożliwić wszystkim udział w roratach będziemy je odprawiali codziennie wcześnie rano 615 i wieczorem o 1800. Rekolekcje adwentowe w dniach 13 – 16 grudnia poprowadzi ks. dr Jarosław Kowalczyk, dyrektor Wydziału Katechetycznego LKB. Spowiedź z udziałem księży z dekanatu planujemy na środę 16 grudnia. Tradycyjnie po Mszach niedzielnych w adwencie prowadzona będzie zbiórka do puszek na dekoracje świąteczne kościołów.
 9. Od I Niedzieli Adwentu można będzie zamawiać intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy.