Ogłoszenia Duszpasterskie

XIII Niedziela Zwykła
Niedziela, 28 czerwca 2015r.

Niech wakacje staną się okazją do pogłębienia wiary. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha! Nie zapominajmy o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się by Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, by inni mogli wypoczywać. Módlmy się również o odpowiednią pogodę, by nie zabrakło nam powszedniego chleba.

 1. Rozpoczynają się wakacje; gratulujemy dzieciom i młodzieży wyników w nauce, dziękujemy katechetom, wychowawcom i nauczycielom; wszystkim życzymy dobrego wypoczynku. Prosimy rodziców o troskę o życie religijne dzieci podczas wakacji – przypominamy, że chrześcijańscy rodzice powinni zgłosić na piśmie chęć uczestniczenia w Mszy świętej dzieci, które udają się na kolonie czy obozy – staje się to wtedy zobowiązaniem dla organizatorów.
 2. W lipcu i sierpniu, jak co roku, nie będzie Mszy o 1300 i nieszporów niedzielnych.
 3. Dzisiaj Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 1730.
 4. W tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
 • 29.06.2015 – poniedziałek – św. apostołów Piotra i Pawła dwa wielkie filary, na których wznosi się Kościół: święty Piotr jest gwarantem, że Kościoła nie zwyciężą żadne, nawet piekielne moce, oraz święty Paweł, który poniósł Kościół między pogan. Dzisiejsza uroczystość jest okazją do podziękowania Bogu za posługę wszystkich następców świętego Piotra, zwłaszcza ostatnich współczesnych papieży: błogosławionego Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. Bądźmy wierni ich słowom, ich nauczaniu. Niech staną się dla nas drogowskazem na drodze wierności Bogu. Pamiętajmy, że trwając w jedności z Papieżem i Biskupem, dochowujemy wierności Kościołowi Chrystusowemu. Msze Święte odprawimy o 700 830 i 1800. Ofiary składane w tym dniu przeznaczamy na rzecz Stolicy Apostolskiej (świętopietrze).
 • 03.07.2015 – piątek – święto św. Tomasza, Apostoła
 1. W tym tygodniu przezywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od godziny 1700. Jerycho różańcowe w sobotę.
 2. Dekanalne nauki przedmałżeńskie rozpoczną się 11 lipca Mszą o 1800 w kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
 1. Dziękujemy powiększającemu się gronu fundatorów na ofiary składane na nowe ławki do kościoła św. Jerzego – ławek jest 19 na 10 są już fundusze; koszt jednej ławki to 1600 zł. Bóg zapłać.
 2. Są jeszcze wolne miejsca na kolonie letnie Caritas, które odbędą się od 8 do 21 sierpnia w Jarosławcu nad morzem. Szczegóły i zgłoszenia u pań katechetek.
 3. W najbliższą sobotę 4 lipca – organizujemy autokarową pielgrzymkę parafialną pojedziemy za zachodnią granicę do serbołużyckiego Radiboru, miejsce narodzin bł. Księdza Alojsa Andrickiego, zamordowanego w Dachau. Konieczny będzie dowód osobisty lub paszport. Koszt to 50 zł. Zapisy z wpłatami w kancelarii, a w niedzielę w zakrystii; konieczny jest PESEL. Autokar odjedzie spod kościoła o godz. 700, powrót wieczorem. Są wolne miejsca.