Ogłoszenia Duszpasterskie

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Niedziela, 19 listopada 2017r.

 1. Modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach zanosimy po Mszy o 18.00, w niedziele o 17.30. Porządek nabożeństw wypominkowych według ulic podany jest na odwrocie kart wypominkowych  i wywieszony w gablotach). Kartki wypominkowe możemy wziąć wychodząc z kościoła ze stolika, a potem składać je do skrzynki przy obrazie MB Nieustającej Pomocy.
 2. Zakończyliśmy prace konserwatorskie przy polichromowanym XVIII wiecznym stropie w kościele św. Jerzego, dotowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego; dziękujemy wszystkim, którzy przyszli wysprzątać świątynię po pracach i tym którzy pomagali przy zakładaniu poduszek i wymianie żarówek w dużym kościele.
 3. Kończone są również prace przy instalacji nowego ogrzewania w dużym kościele, zostanie ono uruchomione za tydzień.
 4. W poniedziałek po wypominkach spotkanie dla kandydatów II roku przygotowań do bierzmowania i zbiórka lektorów.
 5. We wtorki listopada zapraszamy dzieci pierwszokomunijne na Mszę Świętą wieczorną. We wtorek po Mszy spotkanie powstającego kręgu biblijnego.
 6. O poprowadzenie adoracji w najbliższy,  czwartkowy wieczór miłosierdzia, prosimy Odnowę w Duchu Świętym.
 7. Następna niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata; po sumie o 10.00 uroczyście odnowimy zeszłoroczny akt Przyjęcia Chrystusa Króla za swojego Pana i Zbawiciela. Po wieczornej Mszy w intencji o uwolnienie i uzdrowienie, adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.
 8. Czwarta edycja warsztatów muzycznych w naszej parafii, pod kierownictwem Pana Adama Mikulskiego, odbędzie się w dniach 1-3 grudnia. Zapisy przez adres podany na stronie internetowej.
 9. Adwentowy Dzień Wspólnoty zrzeszeń eklezjalnych (ruchów, grup i wspólnot) naszej parafii rozpoczniemy w sobotę 2 grudnia po południu: szczegóły na plakatach.
 10. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć świętego Mikołaja zachęcamy do składania słodyczy, żywności, zabawek i przyborów szkolnych do koszy ustawionych w kościele.
 11. Przy stoliku po każdej Mszy zbiórka na nowe ogrzewanie do dużego kościoła; w ostatnią niedzielę złożono 1520 zł.; natomiast na pomoc Kościołowi prześladowanemu zebrano 1237 zł.;  w niedzielę za tydzień wesprzemy ofiarami budowę nowych kościołów w diecezji.