Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna
Niedziela, 26 kwietnia 2015r.

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej Ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

 1. WIZYTACJĘ BISKUPIĄ PRZEŻYWAĆ BĘDZIEMY W NIEDZIELĘ 10 MAJA: do spotkania z Księdzem Biskupem zapraszamy według następującego porządku: Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali odpust parafialny i wzięli w nim udział.
 2. Dziś Nieszpory niedzielne o godz. 1730., po Mszy o 1800 modlitwy o uzdrowienie i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I gimnazjów.
 3. Zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych, 28 kwietnia, we wtorek, na godz. 1830.
 4. Spotkanie formacyjne dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się we wtorek i czwartek o godz. 1630.
 5. W piątek 1 maja wspominamy św. Józefa Robotnika – Patrona Rzemieślników. Dzień modlitw w intencji bezrobotnych – biskupi udzielają na ten dzień dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych; rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które sprawować będziemy codziennie o godz. 1730. Wszystkich maturzystów zapraszamy do modlitwy w ich intencji na 1700 i na Mszę o 1800.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 1700. Odwiedziny chorych według planu.
 7. Z tej racji, że uroczystość Matki Bożej, Królowej Polski (3 maja), przypada w kolejną niedzielę wielkanocną, która ma wyższe miejsce w kalendarzu liturgicznym, na prośbę Episkopatu, decyzją Stolicy Świętej, obchód tej Uroczystości przeniesiony jest na sobotę – Msze o 700, 830, 1000, 1130 i 1800. W parafii w niedzielę będzie odprawiona jedna Msza Święta z formularza maryjnej uroczystości – o godz. 1130, pozostałe Msze Święte będą odprawiane z formularza niedzielnego. Podczas tej Mszy, w ramach Tygodnia Modlitw o Powołania, gościć będziemy kleryków z MWSD we Wrocławiu.
 8. W sobotę Jerycho Różańcowe po Mszy o 1130
 9. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę rowerową. Wyjazd w piątek 15 maja ok. godziny 1500, nocleg w Lubomierzu. W sobotę zwiedzanie kościoła i miasta, Eucharystia i wiele innych atrakcji. Powrót w sobotę 16 maja w godzinach popołudniowych. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy Świętej i w kancelarii. Koszt 10 zł.
 10. W dzisiejszym numerze Tygodnika "Światło życia": świadectwo uczestników z Dni Chwały, kilka myśli na temat powołania i kolejny konkurs dla dzieci. Zachęcamy do lektury.
 11. Prosimy by intencje Mszy Świętych zamawiać z większym wyprzedzeniem. Informujemy, że w tym tygodniu mamy wolne kilka intencji.