Ogłoszenia Duszpasterskie

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
Niedziela, 24 maja 2015r.

 Kościół modli się wołając o Ducha Świętego. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą! Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny, czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Po ostatniej Mszy Świętej w dniu dzisiejszym paschał umieszcza się przy chrzcielnicy.

 1. Dziś II tura wyborów prezydenckich. Potraktujmy swój udział w nich jako patriotyczny obowiązek, w którym wyraża się miłość do Ojczyzny – cierpiały i ginęły za nią miliony naszych rodaków.
 2. Dziś w naszej parafii przeżywamy wielką uroczystość. Dzieci z klas II przyjmą po raz pierwszy do swego serca Pana Jezusa w Komunii Świętej. Modlimy się za nie, ich Rodziców i Chrzestnych. Prosimy Pana Jezusa, by dzieci żyły zawsze z Nim zjednoczone i były przykładem dla innych. Dziękujemy również wszystkim, którzy pomogli przygotować naszą świątynię do tej uroczystości. Niech sam Pan Bóg będzie waszą nagrodą. Szczęść Boże!
 3. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu
 4. Z racji Białego Tygodnia Nabożeństwa Majowe odprawiać będziemy w tym tygodniu po Mszy Świętej wieczornej.
 5. W tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
 • 25.05.2015 – poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Za Jej przyczyną prosimy, by wypraszała nam u Boga to, czego potrzebujemy, by być autentycznymi świadkami miłości Pana Boga tam, gdzie żyjemy. Tego dnia w 1981 roku odszedł do domu Ojca, kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia. Módlmy się o jego rychłą beatyfikację.
 • 26.05.2015 – wtorek – św. Filipa Nereusza
 • 28.05.2015 – czwartek –  Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • 29.05.2015 – piątek – św. Urszuli Ledóchowskiej
 1. Zbiórka dla lektorów i ministrantów przygotowująca Boże Ciało 30 maja w sobotę o godz. 1000
 2. Za tydzień Niedziela Trójcy Świętej, a 4 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Za tydzień u naszych harcerek, będziemy mogli zaopatrzeć się w symbole eucharystyczne do dekoracji okien na to Święto.
 3. W niedzielę 31 maja, przeżywać będziemy rocznicę I Komunii Świętej klas III. Uroczysta Msza Święta rozpocznie się o godz. 1000 (spowiedź w sobotę od 900 do 1000). W ten dzień w Jeleniej Górze odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Bliższe informacje na plakatach. Natomiast wieczorem zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 1800 i Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwa w intencji uzdrowienia, prowadzoną przez wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z Jeleniej Góry. Również po Mszy o 1800 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I gimnazjum.
 4. Po naszej diecezji peregrynuje Obraz Świętego Józefa – w naszej parafii podejmiemy go w środę 3 czerwca o godz. 1600. Do tego wydarzenia przygotowywać się będziemy przez dziewięć dni nowenną, którą rozpoczniemy już jutro: o 730 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja w ciszy, o 830 modlitwy nowennowe, fragment adhortacji papieskiej o św. Józefie , Litania do św. Józefa i Msza Św. o godz. 900. Program peregrynacji wywieszony jest w gablotkach i dostępny na ulotkach i stronie internetowej. Pośród wielu modlitw, przy św. Józefie, który jest także Patronem Dobrej Śmierci, wyczytywać będziemy zmarłych w wypominkach do św. Józefa: specjalne kartki wypominkowe możemy wziąć ze stolika i wypełnione złożyć przy obrazie MB Nieustającej Pomocy. W zakrystii są do nabycia specjalne modlitewniki wydane na tę okazję.
 5. W kościele św. Jerzego przystępujemy do instalowania nowych ławek, stąd wszystkie Msze odprawiane będą w kościele św. Wojciecha.
 6. W dzisiejszym numerze Tygodnika "Światło życia": W oczekiwaniu na peregrynację obrazu św. Józefa, Relacja z Pielgrzymki Rowerowej do Lubomierza, Początek przyjaźni - o I Komunii Świętej i kolejny konkurs dla dzieci. Zachęcamy do lektury!