Ogłoszenia Duszpasterskie

III Niedziela Adwentu
Niedziela, 14 grudnia 2014r.

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi Ks. Grzegorz Niwczyk (proszę podać plan rekolekcji). Ofiarami złożonymi we wtorek wesprzemy naszego Rekolekcjonistę, który razem z parafianami buduje kościół przy ul. Morcinka. W poniedziałek i we wtorek nie ma Mszy o 700. W poniedziałek kancelaria parafialna nieczynna.
 2. Nieszpory Niedzielne dziś o godzinie 1730.
 3. Zachęcamy do udziału w Roratach, odprawianych w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek o 1630 a od środy do piątku o godz. 1800, na które zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i prosimy, by przychodziły z lampionami i serduszkami z dobrymi uczynkami. Raz w tygodniu w środę zapraszamy na roraty także na godzinę 600 rano. Jutrznia codziennie w dni powszednie (oprócz rekolekcji) o 640
 4. W trzecim tygodniu Adwentu modlimy się o życie chrześcijańskie rodzin. We wtorek Eucharystia w intencji uświęcenia małżeństw z naszej parafii; wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na z adorację Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem poszczególnych małżeństw.
 5. Jeśli do kogoś nie dotarł opłatek, zapraszamy do zakrystii; tu można zaopatrzyć się też w kartki świąteczne.
 6. W dzisiejszym numerze Tygodnika Parafialnego "Światło życia" m. in.: program rekolekcji i kilka refleksji na temat dobrego przeżycia rekolekcji adwentowych, o Maryi w okresie Adwentu, kolejne Tradycje Bożonarodzeniowe oraz rozszerzony Kącik dla dzieci z kolejnym konkursem i ozdobami choinkowymi do samodzielnego wykonania.
 7.  Gratulujemy naszej scholi młodzieżowej, która nagrała swoją pierwszą płytę z tradycyjnymi kolędami polskimi. Płytę będzie można nabyć w przyszłą niedzielę 21 grudnia po każdej Mszy Świętej. Ofiary dobrowolne za płyty będą przeznaczone na rozwój naszej scholi.
 8. Wędrówka doliną Bobru dla dziewcząt ze szkół średnich i starszych oraz matek zainteresowanych skautingiem katolickim w najbliższy piątek i sobotę – bliższe informacje u szefów w środę po roratach o 600.
 9. Środowiska harcerskie, w oczekiwaniu na Narodzenie Pańskie, zapraszają tradycyjnie na Mszę Świętą do siedlęcińskiego lasu w najbliższą sobotę na 1730.
 10. Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy, wspierający budowę kościoła przy ul. Morcinka, odbędzie się 19 grudnia o godz. 1800 w auli I LO – cegiełki u naszego Rekolekcjonisty.
 11. Katecheza dla młodzieży z klas pierwszych gimnazjum, przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców, w niedzielę 21 grudnia po Mszy wieczornej.
 12. Zapraszamy do pomocy przy strojeniu kościoła na Święta Narodzenia Pańskiego, które odbędzie się za tydzień, w poniedziałek 22 grudnia, od godziny 900.
 13. Zapraszamy młodzież na Rekolekcje Noworoczne, organizowane w naszej Parafii w dniach 29 grudnia – 01 stycznia. Informacje na plakatach.
 14. Ks. Piotr Smoliński organizuje w kwietniu pielgrzymkę do grobu św. Jana Pawła II i na Maltę – szczegóły na gazetce w wejściu głównym.
 15. W niedziele adwentu zbiórka do puszek na dekoracje świąteczne. Dziękujemy za ofiary składane na nowe tabernakulum w kościele św. Jerzego – możemy je obejrzeć ustawione w połowie kościoła.