Ogłoszenia Duszpasterskie

II NIEDZIELA PRZYGOTOWANA PASCHALNEGO
Niedziela, 12 marca 2017r.

 1. We wtorek zmarł emerytowany Biskup Tadeusz Rybak; polecajmy pierwszego Biskupa legnickiego dobremu Bogu w naszych modlitwach.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową w piątki po Mszy o 8.30, o 17.15 z udziałem dzieci i po Mszy o 18.00 z udziałem młodzieży oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15, podczas których zbierana będzie taca na przygotowanie Bożego Grobu i Ołtarza Adoracji. Trwa zbiórka niepsującej się szybko żywności dla potrzebujących i słodyczy, i zabawek dla dzieci na Święta.
 3. Przypominamy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla dzieci odbędą się w dniach od 26 do 29 marca a rekolekcje dla dorosłych i młodzieży w dniach od 2 do 5 kwietnia. Rekolekcje poprzedzimy pieszą pielgrzymką do Dąbrowicy w Zwiastowanie Pańskie 25  marca (szczegóły na tablicach). Módlmy się o światło Ducha Świętego dla Rekolekcjonistów i uczestników.
 4. Gratulujemy wszystkim, którzy w ostatnim czasie włączyli się w wielkopostne wydarzenia: rekolekcje dla wędrowników w legnickim Karmelu (21 mężczyzn), całonocną pieszą pielgrzymkę do Krzeszowa (29 osób), nocną pieszą pielgrzymkę w intencji kobiet na Krzyżną Górę 8 marca (25 mężczyzn). Dziękujemy również wszystkim, którzy przygotowali wyjazdy w czasie ferii – Ks. Krzysztofowi prowadzącemu rekolekcje ruchu Światło- Życie w Kowarach, w których uczestniczyła także nasza młodzież, szczepowi harcerek za zimowisko w Pogwizdowie z udziałem ponad 40 dziewcząt i szczepowi harcerzy za zimowisko w Rząsinach dla 28 chłopaków, a także licznym uczestnikom Biegu Wilczym Tropem, upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych i organizatorom weekendowej Szkoły Maryji w Janicach z Ks. Bogdanem. Dziś kończymy w naszej parafii warsztaty muzyczne pieśni liturgicznych z czterogłosowym chórem i sekcją instrumentalną, które poprowadził dyrygent i kompozytor Pan Adam Mikulski; wzięło w nich udział około 60 osób.
 5. Spotkania dla przygotowujących się do bierzmowania trzeci rok, w najbliższy poniedziałek o 18.40, a drugi rok w poniedziałek za tydzień.
 6. Msza za Ojczyznę we wtorek o 18.00.
 7. We wtorek w Wojciechówce o 19.00 odbędzie się spotkanie dla przygotowujących liturgię niedzielną dla rodzin z małymi dziećmi a o 20.00 liderów zrzeszeń eklezjalnych: ruchów, grup i wspólnot).
 8. W czwartek wieczór miłosierdzia: po Mszy Świętej o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jerzego, prowadzona w tym tygodniu przez Skautów Europy, a potem w ciszy, ze spowiedzią i kierownictwem duchowym, do godz. 21.00.
 9. Dzień wspólnoty 1. Gromady Jeleniogórskiej w czwartek od 17.00.
 10. W sobotę imieniny świętuje Ks. Bogdan. Serdecznie zapraszamy na Mszę wieczorną do wspólnej modlitwy w intencji naszego Solenizanta.
 11. W przyszłą niedzielę będziemy mogli zaopatrzyć się w paschaliki na stół wielkanocny, rozprowadzane w ramach akcji Caritasu.
 12. Trwa zbiórka na nowe ogrzewanie do dużego kościoła. Dwie niedziele temu zebrano 1330 zł., w zeszłą 1190 zł. razem 25720 zł.