Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIX Niedziela Zwykła
Niedziela, 19 października 2014r.

 1. W zeszłą niedzielę (drugą miesiąca) nasi parafianie złożyli na cele remontowe ofiarę w kwocie 5550 zł., na Dzieło Nowego Tysiąclecia 1100 zł. i wspomogli Gimnazjum Katolickie w Jeleniej Górze kupując kremówki. Pięknie dziękujemy. Dziś zbiórka do puszek na Misje.
 2. Dziś odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w Mszy Świętej i przystępujących do Komunii Świętej.
 3. Wspominamy 30. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki – niech Jego wstawiennictwo umacnia nas w mężnym wyznawaniu wiary na codzie
 4. Trwa malowanie kościoła świętego Jerzego – dziękujemy za ofiary składane na fumigację i I etap konserwacji ołtarza, który na przełomie października i listopada powróci do nas.
 5. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Matka Boża w swych objawieniach i wielu świętych wskazują różaniec, jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. W naszej parafii wspólnie odmawiamy różaniec codziennie o godz. 1715.
 6. W tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 • 20.10.2014 – poniedziałek - św. Jana Kantego, prezbitera
 • 21.10.2014 – wtorek - bł. Jakuba Strzemię, biskupa
 • 22.10.2014 – środa – św. Jana Pawła II, papieża
 1. We wtorek Msza o uświęcenie małżeństw naszej parafii, a po niej modlitwy prowadzone przez Domowy Kościół.
 2. Wszystkich chętnych do wstąpienia do Apostolstwa Dobrej Śmierci zapraszamy na krótkie spotkanie w czwartek po Mszy wieczornej.
 3. Zapraszamy młodzież na rajd w góry w sobotę 25 października. Informacje i zapisy do piątku u ks. Łukasza.
 4. Niedługo rozpoczniemy listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Pismo Święte uczy nas, że zbawienną rzeczą jest modlitwa za zmarłych. Zachęcamy do jej praktykowania przez zamawianie Mszy Świętych, modlitwę w wypominkach, czy odpusty. Kartki wypominkowe możemy wziąć wychodząc z kościoła, a składać je będziemy do skarbony przy ołtarzu. U góry wpisujemy dokładny adres, co pomoże nam w ułożeniu modlitwy za zmarłych.
 5. W najbliższą niedzielę zmiana czasu z soboty na niedzielę. Cofamy wskazówki zegara o 1 godzinę (dłużej śpimy).
 6. Zachęcamy do poparcia w budżecie obywatelskim Jeleniej Góry inicjatywy powstania specjalistycznej poradni rodzinnej Familiaris Consortio (nr 76); po Mszach bliższe informacje przy stoliku z listami.
 7. Organizujemy Bal Wszystkich Świętych. Zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej. Rozpoczynamy naszą zabawę 30 października Mszą Św. o godzinie 1800. Podczas balu odbędą się konkursy na najładniejszy strój i plakat Świętego.