Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła
Niedziela, 28 września 2014r.

 1. .W środę rozpoczynamy miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Dołóżmy wszelkich starań, aby włączyć się w rozważanie tajemnic, które są niejako streszczeniem Ewangelii, a tym samym stają się modlitwą Chrystusową odnoszącą się do tajemnicy Wcielenia i Odkupienia. Nabożeństwa październikowe będą odprawiane w dni powszednie i niedziele o godz. 1715. Dzieciom będą rozdawane kontrolki. Matka Boża zachęca do odmawiania Różańca i wskazuje go, jako narzędzie walki z szatanem i grzechem.
 2. Intencja ogólna:. Aby Pan dał pokój najbardziej udręczonym przez wojnę i przemoc regionom świata.

Intencja misyjna: Aby Światowy Dzień Misyjny rozbudził w każdym wierzącym pasję i gorliwość, by nieść Ewangelię całemu światu.

 1. W tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 • 29.09.2014 – poniedziałek ‑ Świętych Archaniołów Michała, Gabriela I Rafała
 • 30.09.2014 – wtorek– św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
 • 01.10.2014 – środa– św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła
 • 02.10.2014– czwartek – świętych Aniołów Stróżów
 • 04.10.2014 – sobota – św. Franciszka z Asyżu
 1. Dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej, mają swoje spotkanie w poniedziałek o godzinie 1800 w kościele.
 2. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się 29 września po Mszy Świętej wieczornej. 
 3. Katechetów zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy o 1800
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1700. Odwiedziny chorych według ustalonego planu.
 5. W sobotę, serdecznie zapraszamy na 12 godzinne Jerycho Różańcowe. Naszą modlitwę rozpocznie Msza Święta o godz. 700 zaś Eucharystia o godz. 1800 zakończy nasze czuwanie. Polecać będziemy różne intencje naszej Parafii. Będziemy modlić się w intencji Ojca Świętego, duchowieństwo, za rodziny i pokój na świecie oraz o powstrzymanie zła w Ojczyźnie i świecie, za dzieło ewangelizacji, Radio Maryja i Telewizje Trwam. Modlitwą tą chcemy wynagradzać Panu Bogu za grzechy naszego narodu oraz narodów Europy i świata. Chcemy również wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi wszystkie bluźnierstwa i zniewagi i prosić o tryumf Niepokalanego Serca Maryi w Polsce i świecie. O godz. 1715 nabożeństwo różańcowe.
 6. Próba scholi dziecięcej w sobotę o godzinie 1000.
 7. Autokarowa pielgrzymka Róż Różańcowych do Krzeszowa w najbliższą sobotę – odjazd spod kościoła o 800, powrót ok. 1600 – koszt 20 zł. – zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 8. Kandydatów do bierzmowania z klas I gimnazjum i ich rodziców zapraszamy w najbliższą niedzielę na Mszę o 1800, a potem na spotkanie.
 9. W związku z pracami w kościele św. Jerzego poszukujemy wśród naszych parafian osoby z uprawnieniami umożliwiającymi podjęcie funkcji kierownika prac budowlanych i nadzoru inwestorskiego; jeśli ktoś mógłby pomóc – zapraszamy do kancelarii w poniedziałek o 1730.
 10. W ostatnim miesiącu na cele remontowe Parafianie złożyli 5500zł. Pięknie dziękujemy.
 11. Rozpoczyna się kurs Alfa, organizatorzy akcji „szlachetna paczka” poszukują wolontariuszy, w Jeleniej Górze powstaje Ruch Czystych Serc– szczegóły tych wydarzeń na tablicach.
 12. W sobotę przed Dniem Papieskim wyruszymy śladami Jana Pawła II na Chojnik – już dziś zapraszamy, zwłaszcza rodziny, do tej wyprawy 11 października – rozpoczęcie w kościele w Sobieszowie o 1030 – dojazd i powrót indywidualny.