Ogłoszenia Duszpasterskie

XIII Niedziela Zwykła
Niedziela, 26 czerwca 2016r.

 

  1. Dzisiaj posługę kapłańską w naszej parafii kończą: Ks. Marek Suchecki i Ks. Łukasz Dubiel. Dziękujemy za ich życie w naszej społeczności, za głoszenie Słowa i szafowanie sakramentów. Życzymy Bożego błogosławieństwa w wierności powołaniu w następnych latach.
  2. Dzisiaj Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 1730. W tygodniu odprawiamy je po Mszy Świętej wieczornej.
  3. W tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • 28.06.2016 – wtorek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  • 29.06.2016 – środa – św. apostołów Piotra i Pawła dwa wielkie filary, na których wznosi się Kościół: święty Piotr jest gwarantem, że Kościoła nie zwyciężą żadne, nawet piekielne moce, oraz święty Paweł, który poniósł Kościół między pogan. Dzisiejsza uroczystość jest okazją do podziękowania Bogu za posługę wszystkich następców świętego Piotra, zwłaszcza ostatnich współczesnych papieży: błogosławionego Jana Pawła II i Benedykta XVI. Bądźmy wierni ich słowom, ich nauczaniu. Niech staną się dla nas drogowskazem na drodze wierności Bogu. Pamiętajmy, że trwając w jedności z Papieżem i Biskupem, dochowujemy wierności Kościołowi Chrystusowemu. Ofiary składane w tym dniu przeznaczamy na rzecz Stolicy Apostolskiej (świętopietrze).
  1. W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła: Msze Święte o 700, 830, 1500 w szpitalu, 1630 i 1800. Tacą w ten dzień wspieramy Stolicę Apostolską. W środę kancelaria nie będzie czynna.
  2. W czasie wakacji, jak w ubiegłe lata, nie będzie Mszy w niedziele o 1300.
  3. Za tydzień, zarządzona przez Biskupa, dodatkowa zbiórka do puszek na Światowe Dni Młodzieży