Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

23.06.2014 Administrator

"Duchu Święty, Boże przyjdź..." – tymi słowami pieśni rozpoczęliśmy modlitwę uwielbienia w legnickiej parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski. Modlitwa ta była jednym z punktów programu Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, który odbył się 21 czerwca 2014 r.

Na Diecezjalnym Dniu Wspólnoty, w którym uczestniczyli również członkowie zrzeszeni w Ruchu Światło-Życie w naszej parafii, po raz kolejny zebrały się Oazy Rodzin z Domowego Kościoła oraz Oazy młodzieżowe. Tę radosną uroczystość rozpoczęła wspólna Eucharystia, której przewodniczył administrator apostolski - biskup Stefan Cichy, a homilię wygłosił ks. Jacek Wojeński – moderator diecezjalny Ruchu. Podczas niej miało miejsce rozesłanie na Oazy wakacyjne i przekazanie materiałów formacyjnych Ruchu Światło-Życie księżom moderatorom oraz parom prowadzącym z Domowego Kościoła.

Po Eucharystii miała miejsce modlitwa uwielbienia pod przewodnictwem ks. Piotra Żemojdy, w której wspólnie mogliśmy uwielbiać Pana i dziękować Mu za otrzymane łaski. Podczas niej oddawaliśmy chwałę Najwyższemu również poprzez pieśni skierowane do Ducha Świętego, bo jakaż modlitwa może być wspanialsza nad tą, przy której w jedno łączą się dziesiątki głosów dzieci Bożych?

Następnym zaplanowanym wydarzeniem była krótka konferencja, której temat brzmiał: „Narodzić się na nowo w Duchu Świętym”. Ksiądz Jakub Bochyński - prowadzący konferencję - zwrócił uwagę na słowa jednego z kapłanów, który powiedział, że jeśli człowiek się smuci to albo jest chory, albo potrzebuje skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Nauka była krótka, lecz jej przekaz jasny i klarowny – człowiek narodzony z Ducha powinien być radosny, co jest także częścią jego świadectwa.

Po godzinie jedenastej odbyły się spotkania w mniejszych grupach, na których uczestnicy mieli za zadanie przeanalizować dwa fragmenty z Nowego Testamentu (z pierwszego listu do Tesaloniczan i listu Św. Judy Apostoła) oraz spróbować znaleźć odpowiedź na kilka pytań dotyczących m.in. ewangelizacji. Na spotkaniach istniała również możliwość podzielenia się własnymi spostrzeżeniami i wskazówkami.

Przed agapą odbyło się podsumowanie pracy w grupach. Głos zabrał również proboszcz parafii a zarazem moderator diecezjalny Domowego Kościoła – ksiądz Ryszard Wołowski. Po modlitwie nadszedł czas na to, by dać wypocząć umysłowi i posilić się do wtóru dźwięcznej, radosnej muzyki, nawiązującej do nowego hasła roku formacyjnego Ruchu Światło-Życie: „Radość Ewangelii”.

 

Takie dni przypominają, że choć tak wiele nas różni: wiek (najmłodszy obecny na Dniu Wspólnoty oazowicz miał dwa tygodnie!), zainteresowania, sytuacja życiowa, doświadczenie, to wobec Pana wszyscy jesteśmy równi i zostaliśmy powołani po to, by tworzyć WSPÓLNOTĘ.

 

„Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.”

1 Tes 5, 16-18

 

Za to spotkanie – Chwała Panu!

Galeria zdjęć: https://www.flickr.com/photos/parafiawojciech/sets/72157645309476682/

Tekst: Marta Michalska
Zdjęcia: Justyna Syganiec